Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
sklep online - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Własna Firma (/Forum-Wlasna-Firma-447)
+--- Dział: Działalność gospodarcza (/Forum-Dzialalnosc-gospodarcza-387)
+--- Wątek: sklep online (/Temat-sklep-online-143741)



sklep online - agatagk - 03-02-2017 07:59

Witam,
pracuje na etacie, mam trochę wolnego czasu i postanowiłam otworzyć sklep online z ubrankami i akcesoriami dla niemowlaków metoda dropshoping. Marketingiem i pozycjonowaniem zajmę się sama ponieważ robie to na codzień. Bardziej martwie się o pewne kwestie.
Nie umiem zdecydować się na konkretną platformę, czytałam opinie w internecie, ale wiekszosć to marketing szeptany.
A więc,
1. Gdzie najlepiej założyć sklep? redcardt, shyshop itp
2. Czy lepiej skorzystać z prestashop gospaces itp
3. Czym różnią się te dwie opcje
Interesuje mnie na chwilę obecną sklep z prostym, darmowym szablonem, tanim abonamentem, i niewielką ilością produktów. ( póki się nie rozkręcę) Generalnie cos prostego.
4. Jak wygląda kwestia działalności gospodarczej, czy mogę założyć sklep a póki nie zacznie generować on zysków to prowadzić go bez działalności? Byłabym wdzięczną, żeby ktoś podpowiedział mi jak mam działać, ewentualnie poszukuję osoby, która za nie wielką opłatą pomogłaby mi to ogarnąć.


RE: sklep online - DonWestbam - 03-02-2017 08:13

Co do kwestji dzialalnosci ja bym na Twoim miejscy znalazl biuro ksiegowe ktore ewentualnie prowadzilo by Ci dzialalnosc i najlepiej u nich dowiedziec sie takich rzeczy. W internecie moga Ci roznie podpowiedziec a pozniej konsekwencje moga byc dosc duze. Nawet jak za takie info zaplacisz takiej ksiegowej 50zl to moim zdaniem warto, z doswiadczenia wiem ze informacje podawane przez ludzi bardzo czesto sie mocno roznia od rzeczywistosci. Ale na 99% nie mozesz budowac marki bez dzialalnosci, jak chodzilem na szkolenia do urzedu pracy 3 lata temu to nawet profilu w social media nie pozwolili zrobic powiazanego z przyszla dzialalnoscia ale u mnie chodzilo o dofinansowanie.


RE: sklep online - rachman - 03-02-2017 10:00

Cytat:4. Jak wygląda kwestia działalności gospodarczej, czy mogę założyć sklep a póki nie zacznie generować on zysków to prowadzić go bez działalności?
Wg prawa nie. Niemniej wielu tak robi. Nie osiąganie zysków a nawet straty nie zwalniają z obowiązku rejestracji DG. Niestety.
W sprawach podatkowych itp. możesz dzwonić na Krajową Informację Podatkową. Co prawda dodzwonić się ciężko ale zawsze to pewniejsze źródło niż wiedza niektórych osób Wink jeśli na razie nie chcesz wydawać na księgowych.

Co do sklepów się nie wypowiem - za mała wiedza co lepsze itd. bo nie używam ale widzę wiele kobiet sprzedaje na serwisach ogłoszeniowych np. olx, fejsie po grupach ogłoszeniowych się reklamują itd. Zawsze to szybszy start - nim sklep ogarniesz możesz już coś wystawić i to za free Wink Nad allegro też bym pomyślał bo nim sklep wypozycjonujesz to możesz trochę poczekać nim klient się zjawi... Pamiętaj dobry regulamin itd. na sklepie zrobić.


RE: sklep online - schane - 04-02-2017 11:37

cześć,
mam sklep internetowy z biżuterią sztuczną jest na silniku prestashop, ponad 2tysiące produktów i dobrze śmiga. pozostałych silników nie znam więc się nie wypowiem. mam dość konkretną wiedzę w zkresie założenia i prowadzenia DG, edycji szablonu prestashop, fotografii produktowej itd..

nie można mieć sklepu bez DG
nie ma sie czego bać, jeżeli pracujesz na umowe o prace DG prawie nic cię nie kosztuje! Wink

w razie pytań chętnie pomogę


RE: sklep online - Itachi198 - 06-02-2017 19:39

Jeśli mogę podpiąłbym się pod temat.

1. Jeśli mój tato ma działalność gospodarczą o tematyce budowlanej to czy mogę podpiąć pod to handel towarem materialnym (sklep internetowy)?
Skoro płaci ZUS, podatki to chyba nie powinien mieć żadnych kar czy coś.

2. Jeśli ktoś zatrudni mnie na umowę o pracę, to nie muszę płacić ZUSu? Znaczy się jak już pracodawca go za mnie opłaci to będę mógł dorabiać sobie nie ponosząc tych kosztów?

Bardzo proszę o odpowiedź, nie chcę zaśmiecać forum niepotrzebnymi nowymi tematami.


RE: sklep online - rachman - 07-02-2017 00:56

Cytat:1. Jeśli mój tato ma działalność gospodarczą
To działaj może dla niego a nie osobną DG. Niech rozszerzy działalność. Jakiś wpis się chyba robi i działa legalnie - powie księgowej to wyjaśni mu co musi zgłosić czy zmienić ewentualnie.

Z tego co wiem to jak pracujesz na umowę (ale chyba cały etat? nie jestem pewien) no to masz już ZUS opłacony i jesteś z tego zwolniony przy prowadzeniu własnej DG. Resztę podatków itd. wiadomo normalnie płacisz Wink

Jak chodzi o DG szpecem nie jestem i lepiej zadzwoń na KIP tam na bank Ci wyjaśnią takie kwestie w pewnym zakresie. W szerszym wiadomo odeślą do księgowych Wink


RE: sklep online - schane - 07-02-2017 16:59

(06-02-2017 19:39)Itachi198 napisał(a):  Jeśli mogę podpiąłbym się pod temat.

1. Jeśli mój tato ma działalność gospodarczą o tematyce budowlanej to czy mogę podpiąć pod to handel towarem materialnym (sklep internetowy)?
Skoro płaci ZUS, podatki to chyba nie powinien mieć żadnych kar czy coś.

2. Jeśli ktoś zatrudni mnie na umowę o pracę, to nie muszę płacić ZUSu? Znaczy się jak już pracodawca go za mnie opłaci to będę mógł dorabiać sobie nie ponosząc tych kosztów?

Bardzo proszę o odpowiedź, nie chcę zaśmiecać forum niepotrzebnymi nowymi tematami.

1.mozna podpiac wszystko pod jedna DG, trzeba tylko we wniosku CEIDG-1 wpisac odpowiedni numer.. jest taka "ksiega" gdzie kazdy z rodzai dzialalnosci jest pod innym numerem. i oddajesz to do urzedu do aktualizacji. takich numerow moze byc zgloszonych wiele.. Wink ps; musi byc to oczywiscie na taty imie i nazwisko.

2.jezeli ty chcesz miec DG na swoje dane - rownoczesnie pracujac, ZUS bedzie.. ale wyglada to tak ze placisz tylko skladke zdrowotna drugi raz..(pierwszy raz oplaca ja pracodawca..) wynosi ona 298zl.(-/+ kilka groszy) ale nie ma co plakac 240zl mozna odliczyc w picie z umowy o prace (podatek dochodowy) Wink wiec rzeczywisty koszt to ok 50zl skladki zdrowotnej ktorej nie mozna odliczyc


RE: sklep online - kondzik - 19-02-2017 17:58

sprawdź akademickie inkubatory przedsiębiorczości. póki nie rozkręcisz sklepu możesz działać na takiej zasadzie, że oni użyczają Ci swoją osobowość prawną, dają Ci księgową i pomoc prawną. 300zł/miesięcznie, o ile dobrze pamiętam.