Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Facebook - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Kosz/Spam/Archiwum (/Forum-Kosz-Spam-Archiwum-11)
+--- Wątek: Facebook (/Temat-Facebook-143612)

Strony: 1 2


RE: Facebook - Jaskoo - 31-01-2017 19:22

(31-01-2017 18:23)koneser00 napisał(a):  Ja osobiście nie wierzę w ani jedno słowo co napisałeś już dawno nie słyszałem takiej bzdury na jakiej podstawie ta policja stwierdzi, że to nie Ty go np okradłeś ale on Ciebie ?

Wytłumaczyłem Ci to już w poprzedniej wiadomości - zapewne były prowadzone wcześniej jakieś rozmowy pomiędzy dwoma stronami. Jeżeli ktoś napisał: "dam ci 5k pln za prawa administratora" ktoś dał mu prawa, a ten ktoś nie zapłacił 5k, to jest to kradzież. Standardowo w takiej sytuacji wysyła się przedsądowe wezwanie do zapłaty, a następnie kieruje sprawę do sądu i potem wchodzi komornik w celu zdjęcia należności. Jednak w opisywanej przez Ciebie sytuacji zapewne poszkodowany nie ma kontaktu ani danych oszukującego, dlatego sprawę należy kierować do prokuratury, aby ta je ustaliła.

Osobiście sprawę kierowałbym w kierunku 286 kk, która ogólnie może kwalifikować się jako oszustwo lub ogarnięty prawnik jest w stanie zadziałać z Art. 268a. § 1. kk albo po prostu jako kradzież Art. 278. kk

(31-01-2017 18:23)koneser00 napisał(a):  Facebook nie ma prawa wydania jakichkolwiek danych o swoich userach

Na wniosek organów ścigania, każdy podmiot działający na terenie danego kraju ma obowiązek wydać posiadanie dane. Z tego co kojarzę jeszcze kilka lat temu facebook unikał tej odpowiedzialności tłumacząc się, że działa w PL jako Irlandzka spółka i nie podlega pod Polskie prawo lokalne, jednak ze względu problemów jakie wynikały z takich decyzji coraz więcej wniosków jest rozpatrywanych pozytywnie i FB wydaje dane.

Twoje postawa broniąca oszukującego oraz zdenerwowanie przy krytyce jasno wskazuje co chcesz uzyskać w tym wątku. Ogarnięci zrozumiejąSmile Oczywiście nikogo nie osądzam.


RE: Facebook - szykiryki - 31-01-2017 19:34

Koneser, oddaj tego FP i będziesz spał spokojnie Jerk


RE: Facebook - koneser00 - 31-01-2017 20:06

(31-01-2017 19:34)szykiryki napisał(a):  Koneser, oddaj tego FP i będziesz spał spokojnie Jerk

Ja nic nie zabrałem ale nie wierzę szczerze mówiąc w takie przypały nawet serio ... bo jak ktoś Ci daje admina to wiesz chyba logiczne, że jesteś ADMINISTRATOREM i mozesz zrobic sobie z tą stronką co chcesz a czy ja Ci napisze dam ci 2 k czy 50 to je,,, uj


RE: Facebook - szykiryki - 01-02-2017 08:40

@[koneser00], odpowiem Ci tu, a nie na pw.

Zwykle jest tak, że jak ktoś opisuje przykład kolegi kolegi znajomego szwagra i nie interesują go obiektywne opinie, tylko twierdzi z góry, że ma racje to;
a)kolega kolegi szwagra to On
b)zakłada taki temat po NIC!

Kradzież to kradzież, to jak ktoś to udowodni to już nie Twoja sprawa. Sama mam znajomych prawników i 'cyberprzestępstwa' (chociaż to oczywiście duże słowo) to coraz liczniejsza grupa zapytan ze strony poszkodowanych/potencjalnych klientów.
Jak są jakieś dowody w postaci rozmów itp. to może coś wskóra, zależy też jaka kwota, bo jak parę złotych to nie sądze, by ktoś się specjalnie fatygował po poradę prawną.


RE: Facebook - marcel_kk - 01-02-2017 11:06

Na samym początku warto zadać pytanie ile jest warte to FP?
Zapewne koszty związane z poradą prawną (oby tylko jedną) u prawnika,
koszty załoźenia sprawy i wynajęcie adwokata, który poprowadzi sprawe do końca
sięgną kilku tysięcy złotych i grubo przewyższa wartość FP nie wspominając o straconym czasie, zdrowiu i niepotrzebnych nerwach.
Było minęło, jesteś bogatszy o nowe doświadczenie, czas a zakładanie nowych FP chętnych na darmoche nie brakuje...


RE: Facebook - 0lej - 01-02-2017 23:22

Widzę że koledzy chyba po Wojaku beka
Regulamin Facebooka jednoznacznie zakazuje takich transakcji i w tym momencie to Ty jesteś na przegranej pozycji.
Złamałeś regulamin portalu, bo gdybyś go przestrzegał to do żadnego oszustwa by nie doszło.
Sprawa jest prosta jak budowa cepa, a Panowie wyżej którzy szukają na to paragrafów albo chcą wynajmować prawników powinni jak najszybciej zaczerpnąć świeżego powietrza Jerk2


Facebook - Artinesse - 28-02-2018 11:23

Wątek został przeniesiony do kosza.
Prawdopodobne przyczyny :

1. Temat jest niezgodny z regulaminem.
2. Podobny temat znajduje się już na forum.
3. Wątek nie jest już aktualny.
4. Autor prosił o jego przeniesienie.
5. Temat został wyczerpany bądź rozwiązany.

Pozdrawiamy
Administracja Forum.