Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Siłownia - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Dział Tematyczny (/Forum-Dzial-Tematyczny-116)
+---- Dział: Sport (/Forum-Sport-118)
+---- Wątek: Siłownia (/Temat-Silownia-143414)

Strony: 1 2


Siłownia - Slight - 26-01-2017 18:00

Cześć, w tym roku chciałbym zrealizować postanowienie noworoczne czyli regularne ćwiczenie na siłowni. Jerk I nie robię to dla kogoś, tylko dla siebie, ale w tym roku postanowiłem, ponieważ mam więcej czasu, ale nie wiem jak się do tego zabrać.


Ja 1,80 m wzrostu, 80 kg wagi, więc średnia postura. Nad czym chcę poćwiczyć? Mięśnie brzucha no i ramiona. Pójść od razu i ćwiczyć poszczególne partie ciała czy nabrać jeszcze na masie? Brać na początku jakieś suplementy czy coś? Jestem żółtodzióbem w tych sprawach.


RE: Siłownia - Makabrycy - 26-01-2017 20:16

idz na Crossfit, albo najakis trenieg funkcjnalny, co do supli to kwestia indywidualna ale uwzam ze suple potrzebuja poważni zawodnicy amatroka spokojnie da rade tylko trzeba jesc dobre posiłki - patrz dieta ketogeniczna lub paleo/paleo samuraj


RE: Siłownia - Stworkowaty - 26-01-2017 20:23

Kreatyna jak najbardziej.. białko jeżeli braki w diecie.

Dieta najzwyklejsza zbilansowana z lekka nadwyzka kalorii i jazda Smile

Trening FBW najlepszy na początek, poczytaj na internecie.
Od siebie polecam FBW Sakera.


RE: Siłownia - patttson - 26-01-2017 20:30

Odwołując się do wypowiedzi ^^:
Co do suplementacji to kwestia indywidualna, a twierdzenie, że suple są tylko dla zawodowych kulturystów jest brakiem wiedzy.
Dieta ketogeniczna i inne, które mają na celu np. restrykcje węglowodanów jest totalnie bez sensu.

Na początek oblicz sobie swoje zapotrzebowanie kaloryczne, jeśli chcesz naprawdę się w to zaangażować to zgłoś się do jakiegoś trenera personalnego, żeby Ci ułożył dietę i ewentualnie trening. Jeśli zaś nie masz środków/nie chcesz/masz inne powody, żeby nie zamawiać usług u trenera, to samemu równie dobrze ogarniesz w internecie przykładowe posiłki na śniadanie itd. Musisz to rozplanować tak, żebyś przez 1 dzień miał uzupełnione swoje zapotrzebowanie kaloryczne. Chcesz przytyć - dodajesz ok. 300kcal do zapotrzebowania, chcesz zredukować masę to powoli ograniczasz kalorię do max 200 mniej niż zapotrzebowanie. Jeśli stwierdzisz, że ze wszystkich (5-6) posiłków dziennie nie jesteś w stanie dostarczyć takiej ilości białka, to śmiało możesz kupić odżywkę białkową, raczej nic innego nie będzie Ci potrzebne. Co do treningu to zacznij na początek od FBW (Full Body Workout) przez pierwszy miesiąc, max 2. Potem jest to już kwestia indywidualna. Jeśli masz dużo czasu to możesz robić split, czyli np. poniedzialek - klatka, biceps, środa - triceps, plecy, czwartek - barki, nogi, a w sobotę powtarzasz trening partii na których Ci bardziej zależy. Co do trenowania brzucha to dla osób początkujących wskazane są 2 treningi w tygodniu, ale to już możesz sam zaplanować. Jeśli chodzi o trening, czyli FBW czy SPLIT to tak jak mówiłem, trening FBW to są 3 sesje tygodniowo, gdzie robisz całe ciało, a SPLIT to są 4-5 treningów poszczególnych partii. Kiedy już zdecydujesz się na pójście to nie patrz nawet wcześniej na jakieś poradniki/pokazane ćwiczenia na internecie. Pójdź tam, podotykaj sprzęt, zobacz jak co działa, jeśli widzisz kogoś 'duzego' to poproś go o pomoc, nie ugryzie Cię. Dopiero, gdy już poznasz sprzęt itd możesz popatrzeć na internecie jakie są ćwiczenia na daną partię. Chyba wszystko, jak coś to pisz PW


RE: Siłownia - furmanfurman - 26-01-2017 20:31

Sam od siebie powiem ci że trener personalny jest świetną opcją. Sam korzystałem przez kilka tygodni I jestem bardzo zadowolony. Takivtrener zawsze pomoże, doradzi, taka osoba najlepiej wie co ci potrzebne. Ewentualnie skorzystaj ze strony fabrykasiły.pl tam możesz wykupić diete oraz plan treningowy (lub osobno) także polecam Smile


RE: Siłownia - Makabrycy - 27-01-2017 11:19

Co do diety Keto trzeba się najpierw zapoznać z jej charakterystyką na jakiej zasadzie działa dopiero potem mówić ze obcięcie węgli jest bez sensu. kaloria kalori nie równa z wegla masz 4 kalore a z tłuszczyku masz 9, trzeba tylko organizm nauczyć korzystać z tego dobrodziejstwa Smile


RE: Siłownia - patttson - 27-01-2017 12:48

No i co to zmienia, że kaloria kalorii nie równa? Masz dziennie dostarczyć dany procent węgli, tłuszczy i białka, tyle.


RE: Siłownia - Makabrycy - 28-01-2017 00:13

no właśnie a w obecnej dietetyce jest kult węgli które procesie trawienia i przetwarzani staja się cukrami których w naszym organizmie i tak jest za dużo. trzeba sobie przeorganizować procentowy udział tłuszczy białek i cukrów w posiłku, niestety nadmiar cukru w organizmie nie jest dobry i prowadzi do wielu tzw chorób cywilizacyjny w dużym uproszczeniu oczywiście Smile


RE: Siłownia - Krzychuu - 10-02-2017 00:02

Na początek regularne ćwiczenia, efekty będą dobre jak nigdy nie ćwiczyłeś na siłowni , dopasuj dietę, a wszystko będzie szło cacy, potem dorzucasz odżywki. Pamietaj o technice!!!


RE: Siłownia - Itachi198 - 10-02-2017 00:20

Proponuję trening kalisteniczny - zdrowszy dla stawów. Pompki, drążek, przysiady. Zaoszczędzić pieniądze na karnet, a będziesz wg mnie bardziej sprawny.
Ile, czego? Jak najwięcej! Cool