Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Dodawanie do grup na facebooku - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie przez Internet (/Forum-Zarabianie-przez-Internet-33)
+--- Dział: Dyskusja o Zarabianiu (/Forum-Dyskusja-o-Zarabianiu-248)
+--- Wątek: Dodawanie do grup na facebooku (/Temat-Dodawanie-do-grup-na-facebooku-143407)



Dodawanie do grup na facebooku - isu09 - 26-01-2017 13:31

Ktoś może mi jakoś wytłumaczyć jak działają te wirusy na fb?
Chodzi mi dokładniej o coś typu:
Ktoś na fb klika w jakiś link i automatycznie dodaje jego znajomych do tej grupy.
Przykład takiej grupy: https://www.facebook.com/groups/1791465074438331/?notif_t=group_privacy_change¬if_id=1485432416117087

Ja nic nie klikałem ale dodała mnie tam znajoma,która prawdopodobnie nawet o tym nie wie.
Czy ktoś mógłby dokładniej wyjaśnić jak to działa? Jakoś nakierunkować?


RE: Dodawanie do grup na facebooku - Marszal - 26-01-2017 13:40

Znajoma zezwoliła jakiejś aplikacji na zarządzanie i dostęp do jej profilu, a to ta aplikacja rozsyła zaproszenia do Ciebie i do reszty znajomych


RE: Dodawanie do grup na facebooku - maniek250 - 26-01-2017 14:18

Słowo klucz: phishing Big Grin


RE: Dodawanie do grup na facebooku - furmanfurman - 26-01-2017 15:28

Też mnie to wkurza..


RE: Dodawanie do grup na facebooku - robwejder - 21-03-2017 15:43

Najlepiej odradzać znajomym w klikanie niepotrzebnych linków. Ale są one tak skonstruowane, żeby zachęcić ponieważ ciekawość ludzka nie zna granicSmile Pozdrawiam


RE: Dodawanie do grup na facebooku - Wojtek574 - 21-03-2017 22:19

Dlaczego wszyscy mówią na to wirus? Wirus z tego.co wiem to atakuje system komputera wbrew nam i tam wyrządza szkody A to jest aplikacja która wymaga dostępu do konta i wchodzą w nią wyraża się zgodę na to więc to to nie jest wirus. Jeżeli się myle niech ktoś mnie wyprowadzi z błędu


RE: Dodawanie do grup na facebooku - mysc - 22-03-2017 11:59

Te wydarzenia są po prostu tworzone poprzez kradzione konta. Tak jak powiedział @[maniek250], sprawdź co to znaczy "phising" i wszystko będzie jasne Smile

Znajoma powinna zmienić hasło, wylogować się ze wszystkich sesji i ustawić sobie zabezpieczenie SMS'owe przy logowaniu do FB.