Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Alternatywa dla Allegro, ktoś próbował? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie przez Internet (/Forum-Zarabianie-przez-Internet-33)
+--- Dział: Dyskusja o Zarabianiu (/Forum-Dyskusja-o-Zarabianiu-248)
+--- Wątek: Alternatywa dla Allegro, ktoś próbował? (/Temat-Alternatywa-dla-Allegro-ktos-probowal-143061)



Alternatywa dla Allegro, ktoś próbował? - Maniero - 18-01-2017 12:05

Powiedzcie mi, próbował ktoś z was powoli odchodzić od Allegro? Bo prawda jest taka, że prowizje są kolosalne. Przy obrocie rzędu kilku tysięcy miesięcznie + wystawianie aukcji prowizje są na poziomie kilku stów, dodać do tego reszte opłat i ponad 1k miesięcznie znika z kieszeni. Kończy mi się powoli sezon, bedę mieć więcej czasu i zastanawiam się czy nie założyć własnego sklepu + promocja na innych platformach. Jedynie martwi mnie fakt, że to Allegro generuje tak naprawdę największy ruch, prawda jest taka, że większość osób pierwsze co robi to sprawdza czy dany towar jest na Allegro, a nie bawi się w szukanie sklepów/stron.


RE: Alternatywa dla Allegro, ktoś próbował? - jemm - 18-01-2017 12:10

a Co powiesz na założenie sklepu + promowanie go przez olx oraz gumtree


RE: Alternatywa dla Allegro, ktoś próbował? - gosc123456 - 18-01-2017 12:36

Albo wraz ze sprzedażą przedmiotu na allegro wysyłać kupującym kody rabatowe na zakupy w sklepie na własnej stronie? Klient zadowolony zawsze wróci.


RE: Alternatywa dla Allegro, ktoś próbował? - mysc - 18-01-2017 16:06

(18-01-2017 12:36)gosc123456 napisał(a):  Albo wraz ze sprzedażą przedmiotu na allegro wysyłać kupującym kody rabatowe na zakupy w sklepie na własnej stronie? Klient zadowolony zawsze wróci.

Dokładnie, allegro zwykle służy do pozyskiwania nowych klientów - a następnie trzeba ich przekierować do sklepu, tak żeby kolejne zamówienia robili już bezpośrednio u Ciebie.

Dodatkowo możesz od razu pytać poszczególnych klientów w mailu, czy chcieliby być powiadomieni o (nie wiem co sprzedajesz), albo ew. zniżkach w przyszłości i wysyłać im później e-maile reklamowe już z linkami do Twojego sklepu, a nie allegro Smile


RE: Alternatywa dla Allegro, ktoś próbował? - rachman - 18-01-2017 16:07

Kody rabatowe to dobry pomysł. Sam nieraz wracam na sklep bo się przypomina dając jakiś rabat. Jak trafi że akurat szukam czegoś to ma klienta Wink


RE: Alternatywa dla Allegro, ktoś próbował? - Assasinoo - 18-01-2017 16:43

Allegro jest drogie, to fakt, ale załóżmy już masz sklep internetowy, ładną szatę graficzną, podpięte płatności przelewy24/payu/dotpay, no i co dalej?Wink Ruch to jedna z najważniejszych rzeczy.. Na Allegro nie oszukujmy się, robisz aukcję i tak naprawdę nie przejmujesz się żadną reklamą, bo sam ruch z Allegro może załatwić dużo sprzedaży. Może pomyśl o własnym sklepie + FB Ads, ale do tego trzeba sporo testów tak, aby to się opłacało, a testy też kosztują Wink


RE: Alternatywa dla Allegro, ktoś próbował? - BasiaB - 27-10-2017 09:05

(18-01-2017 12:05)Maniero napisał(a):  Powiedzcie mi, próbował ktoś z was powoli odchodzić od Allegro? Bo prawda jest taka, że prowizje są kolosalne. Przy obrocie rzędu kilku tysięcy miesięcznie + wystawianie aukcji prowizje są na poziomie kilku stów, dodać do tego reszte opłat i ponad 1k miesięcznie znika z kieszeni. Kończy mi się powoli sezon, bedę mieć więcej czasu i zastanawiam się czy nie założyć własnego sklepu + promocja na innych platformach. Jedynie martwi mnie fakt, że to Allegro generuje tak naprawdę największy ruch, prawda jest taka, że większość osób pierwsze co robi to sprawdza czy dany towar jest na Allegro, a nie bawi się w szukanie sklepów/stron.

Ja korzystam z win2. nie ma żadnych opłat ani prowizji za rejestrację i sprzedaż produktów. póki co wszystko działa jak należy, sprzedaż sie rozkręca. dodatkowo prowadzę swój profil na FB, ale póki co z samego facebooka jest mały odzew. pewnie potrzeba czasu i dodatkowych środków na reklamę.


RE: Alternatywa dla Allegro, ktoś próbował? - Artinesse - 27-10-2017 12:55

Wystawiaj mniej aukcji na allegro, żeby nie generować sobie za dużo kosztów, a skup się na rozkręceniu sklepu internetowego. Oczywiście wszystkim kupującym na allegro staraj się podsunąć link do swojego sklepu. Tak by pozyskać klientów, którzy będą kupować u Ciebie bezpośrednio w sklepie. Allegro potraktuj jak swoistą reklamę. Spróbuj jeszcze z ebayem. Też ma przebitkę jak Allegro, nawet możesz nabyć klientów zagranicznych, którzy potrafią zostawić sporo $ lub euro.


RE: Alternatywa dla Allegro, ktoś próbował? - Corso - 27-10-2017 16:36

Wiecie, że allegro może się przyczepić do tego, że promujecie w e-mailu swój sklep internetowy Big Grin Kuriozalnie to brzmi ale taka prawda Big Grin


RE: Alternatywa dla Allegro, ktoś próbował? - Artinesse - 27-10-2017 16:40

Jak promuję swój sklep wysyłając link bezpośrednio na adres mailowy kupującego, to nawet allegro o tym nic nie będzie wiedziało.