Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Prawo / Urząd Skarbowy / Urząd Celny - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Kosz/Spam/Archiwum (/Forum-Kosz-Spam-Archiwum-11)
+--- Wątek: Prawo / Urząd Skarbowy / Urząd Celny (/Temat-Prawo-Urzad-Skarbowy-Urzad-Celny-142762)

Strony: 1 2


Prawo / Urząd Skarbowy / Urząd Celny - dawbet - 11-01-2017 11:12

Witam,

Czy orientuje się ktoś, jak grać bezpiecznie na zagranicznych bukach? Chodzi mi o odprowadzanie podatku od wygranej. Jak wiadomo, mało kto chcę grać u polskich - legalnych bukmacherów, bo jest tam odprowadzany podatek 12%. Grając na zagranicznych bukach takich jak bet365 czy betclic można się spodziewać namierzenia przez urząd celny i postawienia przed sądem? Da się to jakoś ominąć, aby spać spokojnie?

Załóżmy, że mój miesięczny przychód z bukmacherki to 4-5 tysięcy złotych, wiadomo, że nie warto tego przelewać na nasze konto bankowe, bo na pewno się do nas doczepią, ale czy można to pominąć, zakładając konto na Skrill czy Neteller (portfel internetowy), zamówić kartę płatniczą i wypłacać pieniądze w bankomatach? Czy do tych kont też mogą nam zajrzeć i postawić zarzuty?

Proszę o jasne wytłumaczenie mi jak najlepiej wpłacać i wypłacać wygrane pieniądze z buka, aby nie martwić się, że niedługo dostaniemy wezwanie do sądu.

Pozdrawiam i z góry dziękuje! Smile


RE: Prawo / Urząd Skarbowy / Urząd Celny - Captain - 11-01-2017 11:31

Może trochę nie do końca na temat ale jak w ogóle zamierzasz zarabiać na bukmaherce 4-5 tys co miesiąc, regularnie?
Przecież to hazard, raz zyskasz raz stracisz, mała szansa by udało ci się osiagnąć z tego taki duży stały zysk.


RE: Prawo / Urząd Skarbowy / Urząd Celny - dawbet - 11-01-2017 11:44

(11-01-2017 11:31)Captain napisał(a):  Może trochę nie do końca na temat ale jak w ogóle zamierzasz zarabiać na bukmaherce 4-5 tys co miesiąc, regularnie?
Przecież to hazard, raz zyskasz raz stracisz, mała szansa by udało ci się osiagnąć z tego taki duży stały zysk.

To było tylko założenie "co by było, jakby..."


RE: Prawo / Urząd Skarbowy / Urząd Celny - marcel_kk - 11-01-2017 11:45

@[Captain] można wygrać około 4-5 tys miesięcznie pod warunkiem że co miesiąc
wpłacisz w buka 50-100 tys a te 4-5 tys będzie to co Ci już tylko pozostało z tej wpłaty.

@[dawbet] w Swoim pytaniu właściwie odpowiedziałeś na Swoje pytanie: konto Skrill->karta->bankomat. Drobni gracze nie korzystają z tej w miare bezpieczniejszej opcji bo wiadomo szkoda każdej złotówki, lepie żeby w buka poszło a potem celny i skarbówka ma robote.
Bet365 nie ma licencji w Polsce.


RE: Prawo / Urząd Skarbowy / Urząd Celny - dawbet - 11-01-2017 12:03

Właśnie wyczytałem, że niedługo wchodzi ustawa hazardowa w życie, chyba już nawet nie warto skupiać się na zagranicznych bukach, bo i tak nam poblokują dostęp do nich. Wychodzi na to, że pozostają nam nasze, podatkowane buki? Sad


RE: Prawo / Urząd Skarbowy / Urząd Celny - Casper - 11-01-2017 12:59

Znam ludzi co spokojnie robią na czysto po 10 tysięcy, ale nie grają za kieszonkowe.


RE: Prawo / Urząd Skarbowy / Urząd Celny - Assasinoo - 11-01-2017 16:29

Legalnie można grać jedynie u bukmacherów z licencją:
http://www.mf.gov.pl/documents/766655/5650924/Podmioty+posiadaj%C4%85ce+zezwolenia+na+urzadzanie+zak%C5%82ad%C3%B3w+wzajemnych​+za+po%C5%9Brednictwem+sieci+Internet+nowy+komunikat+maj+2016+PS.pdf


Pozdrawiam, mam nadzieję, że pomogłem.


RE: Prawo / Urząd Skarbowy / Urząd Celny - dawbet - 11-01-2017 21:08

A więc, jeśli gramy w naszych polskich, legalnych bukach to możemy spać spokojnie i normalnie można robić przelewy na nasze konto bankowe, nikt się do nas nie doczepi? Nawet kupując np. auto za te pieniądze, urząd nie będzie dociekał, skąd mam na to pieniądze?


RE: Prawo / Urząd Skarbowy / Urząd Celny - Skoki - 13-01-2017 16:25

Przecież te Polskie złodziejskie sts'y itp., już na starcie Ci zabierają 12% ze stawki to czego się masz bać? Po drugie i tak większość firm pewnie pozostanie na rynku ale to się już w kwietniu zobaczy.


RE: Prawo / Urząd Skarbowy / Urząd Celny - Nupek369 - 22-01-2017 03:44

Moim zdaniem jeśli ktoś gra bardziej dla zabawy i nie trzepie na tym dużej kasy, to nie warto ryzykować i lepiej grać u buka z licencją. Według polskiego prawa gra u bukmachera może odbywać się tylko jeśli bukmacher posiada odpowiednią licencję, inną sprawą jest to, że jesteśmy w Unii Europejskiej... Jeśli na bukmacherce wyciągasz tyle, że stać Cię na prawnika to najprawdopodobniej Cię z tego wybroni. W internecie jest sporo historii wygranych spraw w sądzie.

Jeszcze inną sprawą jest to, że za parę miesięcy zmieni się ustawa hazardowa i ja bym się teraz nie pchał z wpłaceniem pierwszego depozytu do zagranicznego buka, tylko poczekał jak to się rozwinie.

Na koniec przypomnę jeszcze, bo może nie wszyscy wiedzą, że w ubiegłym roku wszedł na polski rynek nowy buk, który nie pobiera 12% podatku i jest w 100% legalny w naszym kraju.

Czysty link: https://www.iforbet.pl/zaklady-bukmacherskie