Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Strona zamula, czy to wina nazwa.pl ? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarządzanie stronami Internetowymi (/Forum-Zarzadzanie-stronami-Internetowymi-358)
+--- Dział: Hostingi i Serwery (/Forum-Hostingi-i-Serwery-359)
+--- Wątek: Strona zamula, czy to wina nazwa.pl ? (/Temat-Strona-zamula-czy-to-wina-nazwa-pl-142213)

Strony: 1 2 3


RE: Strona zamula, czy to wina nazwa.pl ? - rozekrr - 29-12-2016 09:59

Chociażby http://seoaudyt.clearsense.pl/ wywali Ci com masz poprawić, jaką masz szybkość strony na pc i mobile itp. Polecam Smile


RE: Strona zamula, czy to wina nazwa.pl ? - DonWestbam - 29-12-2016 10:28

Ok dzięki Wink Popołudniu poczytam i pokombinuję Big Grin A może Ty mi jakiś serwer polecisz gdzie by strony przetrzymywać Big Grin


RE: Strona zamula, czy to wina nazwa.pl ? - rozekrr - 29-12-2016 10:42

Chętnie ale nie mam co, obecnie sam mam zostawiony jeden serwer na nazwa.pl i bądź co bądź, blog o którym pisałem że go zoptymalizowałem ładuje się w kilka sekund (nie przekraczając chyba 4). Oczywiście posiadam też na tym serwerze inne strony, także zobacz co tam z optymalizacją masz i działaj.


RE: Strona zamula, czy to wina nazwa.pl ? - DonWestbam - 29-12-2016 18:01

Kilka godzin się pobawiłem i fakt faktem było trochę błędów Big Grin Większość poprawiłem kilka zostało. Za to w pagespeed insights mam dość słabe wyniki, kiedyś były nieco lepsze .. Problem jest w renderowaniu kodu, każe mi też zoptymalizować obrazy a niby używam WP Smush czy jakoś tak do tego i niby jest ok. Najgorszy z błędów to tak jak się spodziewałem "Skróć czas odpowiedzi serwera"..

Co może być nie tak z obrazami i jak zoptymalizować kod ?


RE: Strona zamula, czy to wina nazwa.pl ? - rachman - 29-12-2016 18:36

"700 zł"?? Łoł masakra... Potestować zawsze możesz jeśli masz czas. Większość hostingów umożliwia darmowe testowanie. Zazwyczaj dają na to od kilku dni do 2 tygodni więc spokojnie zdążysz przetestować.

Minifikacja kodu css i js, optymalizacja nigdy się nie kończy Wink , reszta w większości została poruszona.


RE: Strona zamula, czy to wina nazwa.pl ? - Karewer - 30-12-2016 00:04

Błąd: "Skróć czas odpowiedzi serwera" - może zniknąć sam po odpowiedniej optymalizacji i "poprawieniu" błędów, które pokazuje Ci GI Smile
Na swoich stronach również pokazuje mi, żebym zoptymalizował obrazy, a wszystkie już są zoptymalizowane, właśnie dzięki wtyczce WP Smush. Google Insights pokazuje mi tam chyba 11%, że można zaoszczędzić, także nic jest źle i nie przejmuję się tym zbytnio. Poza tym, nie wszystko i nie każdy szablon da się w pełni zoptymalizować, a narzędzie od google nie jest aż tak dokładnie i błędy/wskazówki tam zawarte, trzeba traktować z lekkim przymrużeniem oka. Smile


RE: Strona zamula, czy to wina nazwa.pl ? - DonWestbam - 30-12-2016 09:31

Taki też wyciągnąłem wnioski po spędzeniu przy tym pół nocy Big Grin I tak przerzucę której wolnej niedzieli całą stronę na inny serwer ale póki co niech zostanie na tej nazwie Wink Dzięki chłopaki za pomoc!


RE: Strona zamula, czy to wina nazwa.pl ? - lukasz1950 - 31-12-2016 13:45

Jeżeli o te obrazy chodzi to google pagespeed insights od razu generuje ich skompresowane wersje i można je pobrać Smile
Potem, aby podmienić i parę pkt wpadnie.


RE: Strona zamula, czy to wina nazwa.pl ? - Karewer - 01-01-2017 08:59

(31-12-2016 13:45)lukasz1950 napisał(a):  Jeżeli o te obrazy chodzi to google pagespeed insights od razu generuje ich skompresowane wersje i można je pobrać Smile
Potem, aby podmienić i parę pkt wpadnie.

Jesteś pewien? Poprawa niektórych rzeczy nie dodaje nawet 1 punkcika, a co dopiero kilka. To, co podaje GI o obrazkach, to kosmetyka. Jeśli używa WP Smush, to wg. mnie wystarczy. Po co ma sobie dokładać dodatkowej roboty? Nie ma, co się srać tak o każdy punkcik w GI, tak jak wyżej już napisałem, bo to nic nie da. Jeśli strona jest już zoptymalizowana to okej, a wątpię w to, że pobranie skompresowanych o kilka procent więcej obrazków przez GI, cokolwiek tutaj pomoże.


RE: Strona zamula, czy to wina nazwa.pl ? - DonWestbam - 01-01-2017 10:46

Akurat dojrzałem tą opcję pobrania i z niej skorzystam, ale to później ponieważ wczoraj w sieci wynalazłem wtyczkę do obrazów jakąś EWWW - coś takiego. Odpaliłem wczoraj żeby ogarnęła może te obrazy i co dziwne wp smush mówił że mam ich około 200 zaś EWWW mówi że mam ich 1,4k Big Grin Optymalizują się już one od około 12h i jeszcze zostało mu 400 do przetrawienia.

Jeśli to mi nie pójdzie to chyba pokombinuje z podmianą tych googlowych, ale fakt faktem że kilka jak na moje oko to uszkodzili zamiast poprawić.

Największy problem jednak mam z wyeliminowaniem blokujących renderowanie kodów ..

Z kompresją, wykorzystaniem pamięci i kilkoma innymi pierdołami sobie poradziłem, teraz walka z renderowaniem.

Swoją drogą wczoraj cały dzień przy tym siedziałem, sylwester z pagespeedem Big Grin haha Big Grin