Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Sieć domowa - wzmocnienie sygnału po kablu sieciowym - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Dział Tematyczny (/Forum-Dzial-Tematyczny-116)
+---- Dział: Informatyka (/Forum-Informatyka-121)
+---- Wątek: Sieć domowa - wzmocnienie sygnału po kablu sieciowym (/Temat-Siec-domowa-wzmocnienie-sygnalu-po-kablu-sieciowym-141795)



Sieć domowa - wzmocnienie sygnału po kablu sieciowym - Piotrovsky - 19-12-2016 14:08

Przy budowie domu rozprowadzone zostały kable sieciowe. Kable prowadzone po podłodze, w peszlu, w miejscach gdzie miały być gniazdka - wychodziły na ścianę. Przykryte tynkiem. Kabel sieciowy - cat 5e, nieekranowany. "Rozdzielnia" od gniazdek sieciowych - czyli tam gdzie miał być switch - jest w okolicy rozdzielni elektrycznej (ok pół metra, w niektórych miejsca kable sieciowe są w okolicy kabla elektrycznego). Dodatkowo, kable które wychodzą ze ściany nie są zakończone wtykiem rj45, tylko jest tam gniazdko sieciowe. Czyli każda para kabli poprowadzona do pomieszczeń zaczyna się i kończy gniazdkiem sieciowym. Pary kabli są dobrze ułożone - sprawdzane dwoma testerami - prostym z diodami, który pokazywał tylko pary oraz Network Cable Tester SC8108.
Korzystam z rutera Linksys wag200.
Łączna ilość poprowadzonych kabli - 10 sztuk, z czego na parterze pojedynczy kabel ma ok 10metrów długości, na poddaszu max 15metrów długości.


Tyle celem wstępu, teraz główny problem Smile

Ogólnie w domysle miałem postawienie switcha tplinka TL-SG1016DE w szafie "rozdzielni" i z niego puścić internet do tych gniazdek.

Gdy podpinam komputer bezpośrednio pod router/switch, mam pełną prędkość łącza - 16-20Mb/s.
Gdy podpinam pod gniazdko sieciowe w rozdzielni, a następnie urządzenie np. w salonie - połączenie jest, ale jest bardzo mały transfer - 3-4Mb/s lub jest niestabilne lub go wcale nie ma.

Ma ktoś pomysł jak wzmocnić jakość tego sygnału? Obecnie i tak korzystam z WIFI, ale do TV przydałby mi się kabel sieciowy.

Zdzieranie tynku nie wchodzi w grę.
Ogólnie nastawiłem się już na to, że ta instalację można spisać na straty, ale może znajdzie ktoś pomysł na niedrogą naprawę.

Uprzedzając komentarze - tak, mogłem kupić lepsze kable Smile


RE: Sieć domowa - wzmocnienie sygnału po kablu sieciowym - szymon1051 - 19-12-2016 22:47

(19-12-2016 14:08)Piotrovsky napisał(a):  Gdy podpinam komputer bezpośrednio pod router/switch, mam pełną prędkość łącza - 16-20Mb/s.
Gdy podpinam pod gniazdko sieciowe w rozdzielni, a następnie urządzenie np. w salonie - połączenie jest, ale jest bardzo mały transfer - 3-4Mb/s lub jest niestabilne lub go wcale nie ma.

Ty masz gniazdka sieciowe w rozdzieli?

A możesz otworzyć jedno takie gniazdko i przerobić na wtyk rj45 i w tedy sprawdzić. Może jakieś badziewne gniazdka Smile lub ktoś nie umiał używać noża krosowniczego.
A jak nie możesz przerobić gniazdka to po prostu pociągnij po ziemi kable do miejsca gdzie jest telewizor, oczywiście zarób końcówki i sprawdź internet, jak będzie 16-20 Mb/s to masz odpowiedź że gniazdka są złe albo źle zarobione.


RE: Sieć domowa - wzmocnienie sygnału po kablu sieciowym - Piotrovsky - 20-12-2016 07:29

Tak, w rozdzielni mam gniazdka sieciowe. Nie chciałem luzem wystających kabli ze ściany.
Kabel był już przeciągany luzem z rutera do TV/kompa - 10metrów i działało.
2 testery kabli niby pokazują że para jest, napięcie jakies przekazuje, więc to chyba nie kwestia złego zarobienia, ale faktycznie nie wziąłem pod uwagę że może gniazdka są lewe.
W salonie koło TV mam Schneidera, wszystkie pozostałe to Kontakt Simon Basic. I tylko na tym kontakcie w salonie pokazywało jakieś 2-3Mb transferu.
No cóż, w wolnej chwili muszę spróbować to podpiąć na innym gniazdku. Przy okazji sprawdzę też te gniazdka na kablu sieciowym ale który jest luzem puszczony, nie w podłodze.
Jeżeli się okaże że to wina gniazdek to i tak prędko tego nie wymienię, gniazdka są w ramkach z innymi kontaktami, więc inne firmy nie będa pasowały Smile
Za jakiś czas postaram się napisać o efektach testów, dzięki wielkie za podpowiedź.


RE: Sieć domowa - wzmocnienie sygnału po kablu sieciowym - Piotrovsky - 11-08-2017 19:53

Po tak długim czasie w końcu zabrałem się do tego, pomogła tepsa i problemy z wifi z ich nędznym funboxem.
Zmieniłem wejścia w gniazdkach - "keystone", działa bezproblemowo, pełny transfer.
Teraz wystarczy same moduły keystone wymienić, taniej niż całe gniazdko.


Sieć domowa - wzmocnienie sygnału po kablu sieciowym - Roben - 12-08-2017 10:03

Wątek zostaje zamknięty, ponieważ moderator uznał że temat został wyczerpany bądź rozwiązany. Jeśli posiadasz nowe pytania prosimy o założenie kolejnego tematu.