Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Zła jakość zdjęcia w miniaturce - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarządzanie stronami Internetowymi (/Forum-Zarzadzanie-stronami-Internetowymi-358)
+--- Dział: Wordpress (/Forum-Wordpress-360)
+--- Wątek: Zła jakość zdjęcia w miniaturce (/Temat-Zla-jakosc-zdjecia-w-miniaturce-140594)



Zła jakość zdjęcia w miniaturce - MaLiN - 17-11-2016 15:06

Mam problem na stronie, ponieważ w "podobnych wpisach" ich miniaturki są strasznie kiepskiej jakości (tak jakby rozmazane).


[Obrazek: Bez_tytu_u.jpg]

Lecz na głównej stronie wszystko wyświetla się tak jak powinno:

[Obrazek: image.jpg]

Co może być tego przyczyną? Dodam, że zdjęcia są zazwyczaj dodawane w skali 4:3


RE: Zła jakość zdjęcia w miniaturce - rachman - 17-11-2016 17:58

Na WP się nie znam za bardzo ale prawdopodobnie ma jakiś mechanizm tworzenia miniaturek który tworząc miniatury robi to stratnie. Masz jakąś wtyczkę do tworzenia "podobnych wpisów" to poszukaj lepszej jak nikt Ci nic innego nie podpowie...


RE: Zła jakość zdjęcia w miniaturce - MaLiN - 18-11-2016 10:25

To jest już domyślnie wgrane w motyw.


RE: Zła jakość zdjęcia w miniaturce - Karewer - 18-11-2016 12:04

Tak się zastanawiam czy nie będzie to problem leżący w rozmiarze miniatury, którego oczekuje szablon. Zawsze korzystałem z wtyczek, które dodają pokrewne posty, więc nie wiem jaki plik na WP odpowiada za wyświetlanie powiązanych wpisów. Nie wiem czy single.php, czy może page.php Może po prostu rozmiar miniatury w tym pliku różni się od tego, który znajduje się w ustawieniach WP i motyw rozciąga miniaturkę do pożądanej wielkości? W pewnym sensie tłumaczyłoby to rozmazywanie miniatur Smile


RE: Zła jakość zdjęcia w miniaturce - rachman - 18-11-2016 13:06

Jedno z dwóch najprawdopodobniej - albo rozciąganie nieproporcjonalne albo stratne tworzenie miniatur.

Tutaj coś napisali że png nie powinno być bardzo stratne przy skalowaniu ale jpg może sporo tracić:
https://morfitronik.pl/wordpress-jakosc-miniaturek-zdjec/


RE: Zła jakość zdjęcia w miniaturce - MaLiN - 22-11-2016 11:16

No właśnie większość zdjęć jest w png. Może to prostu wina dodawania zbyt małych zdjęć?