Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Szybkość a jakość? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarządzanie stronami Internetowymi (/Forum-Zarzadzanie-stronami-Internetowymi-358)
+--- Dział: Wordpress (/Forum-Wordpress-360)
+--- Wątek: Szybkość a jakość? (/Temat-Szybkosc-a-jakosc-140441)

Strony: 1 2


RE: Szybkość a jakość? - Karewer - 15-11-2016 11:03

@[Czaq]
Jedna z Moich stron osiągnęła 87% w teście szybkości. Nie wiem jak było przed podpięciem strony pod CloudFlare, bo niestety tego nie sprawdziłem. Może to właśnie chmura przyśpieszyła Moją stronę. W usłudze CloudFlare również jest możliwość optymalizacji i minifikacji skryptów i dlatego nie mogę stwierdzić jednoznacznie w jakim stopniu pomogła mi chmura, a w jakim wtyczki do tego przeznaczone. W3 cache nie testowałem, ale od siebie mogę polecić WP Super Cache, bo używam jej z powodzeniem już kilka miesięcy. Jej konfigurację znajdziesz tutaj: https://wpzen.pl/przyspieszanie-strony-za-pomoca-wtyczki-wp-super-cache/

Jeśli chodzi o wtyczkę do optymalizacji obrazków WP-Smush, to używam jej z powodzeniem, bo każdy obrazek jest zoptymalizowany, a narzędzie google pokazuje i tak, że jest problem z optymalizacją grafiki. Nie przejmuję się tym zbytnio, bo to wg. insight zaledwie 11%, które można zaoszczędzić.

Spróbuj zmienić wtyczkę do cachowania i wtedy wrzuć jeszcze raz stronę w GTmetrix. Smile

Pamiętaj też, że nie każda zmiana na stronie będzie warta kilku punkcików w insight i GTmetrix. Nie każda strona może po prostu osiągnąć 100/100, a powodów może być mnóstwo. Niektóre strony rozsypują się po minifikacji Javy, a niektóre nie. Po prostu kwestia wyglądu i kodu motywu. Np. opcja opóźnienia ładowania skryptów Javy może przyśpieszyć stronę, ale nie koniecznie wszystkie skrypty załadują się prawidłowo. Na innej Mojej stronie musiałem wyłączyć minifikację JS w CF, bo wystąpił problem z cachowaniem. Smile


RE: Szybkość a jakość? - Czaq - 15-11-2016 11:10

Kuurcze zapomniałem o cloudflare! Ju sie za to biore i jeszcze raz dziekuje za obszerna odpowiedz!


RE: Szybkość a jakość? - denzu123 - 15-11-2016 11:22

Zrobiłem test na gtmetrix i pokazało http://prntscr.com/d7hv9b

Chyba nie jest źle ? Smile


RE: Szybkość a jakość? - Czaq - 15-11-2016 12:23

Nieźle! A google i. Ile ci pokazuje?


RE: Szybkość a jakość? - denzu123 - 15-11-2016 12:26

Na komputery: 87/100
Na komórki 74/100


RE: Szybkość a jakość? - Czaq - 15-11-2016 13:00

Moim zdaniem jest swietnie. Wystarczy Ci w zupełności.
Z kolei ja podpiąłem pod cloudflare i dnsy juz po 3h działają co bardzo mnie zdziwiło. Sprawdze za jakis czas jak zmieni sie status analizy.


RE: Szybkość a jakość? - denzu123 - 15-11-2016 13:15

A powiedz Czaq z jakiego szablonu korzystasz? Może on jest winą spadku prędkości wczytywania.