Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Szybkość a jakość? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarządzanie stronami Internetowymi (/Forum-Zarzadzanie-stronami-Internetowymi-358)
+--- Dział: Wordpress (/Forum-Wordpress-360)
+--- Wątek: Szybkość a jakość? (/Temat-Szybkosc-a-jakosc-140441)

Strony: 1 2


Szybkość a jakość? - Czaq - 13-11-2016 12:24

Cześć!
Posiadam na jednym hostingu od minthosta dwie stronki(wordpress).
Oddzielne bazy lecz jeden hosting.
Problem jest w tym, że długo się ładuje strona.Ewidentnie jest to wina działania a raczej wczytywania jej zawartości.
Postanowiłem więc przyspieszyc jej działanie poprzez instalacje i skonfigurowanie wtyczki do "cache"(nazwa w3 cache, cos takiego) i optymalizator plików medialnych(zawsze kilka %).
Nie dało to dużych rezultatów aczkolwiek delikatnie ją przyśpieszyło. Wtyczek oprócz w/w oraz yoast SEO więcej nie mam.
Pytanie więc do Was. Czy istnieją jeszcze jakieś sposoby na optymalizacje/usprawnienie wordpressowej strony? Przejrzałem sporo tematów z wyszukiwarki ale konkretów nie znalazłem oprócz tego co wymieniłem.
Czekam na jakieś sugestie Cool


RE: Szybkość a jakość? - Karewer - 13-11-2016 15:41

Jasne. Zaglądnij do wątku, który kiedyś pisałem pod konkurs w dziale seo Smile

http://zarabiam.com/Temat-Odchudzanie-przyspieszenie-optymalizacja-125370


RE: Szybkość a jakość? - Marcin0292 - 13-11-2016 17:19

WP sam w sobie chodzi szybko, problemem mogą okazać się różnego rodzaju wtyczki i to na nie trzeba zwrócić uwagę. Niekiedy szablon może robić masę kłopotu.


RE: Szybkość a jakość? - Czaq - 14-11-2016 07:00

@[Karewer] zastosowalem się do tego! Teraz pytanie czy pamiętasz watek który zrobił użytkownik również pod konkurs i w nim opisane było gdzie sprawdzać jakosc i szybkosc strony(narzędzie online od google)? Wiesz gdzie go znajdę?


RE: Szybkość a jakość? - Lanserek - 14-11-2016 07:06

(14-11-2016 07:00)Czaq napisał(a):  @[Karewer] zastosowalem się do tego! Teraz pytanie czy pamiętasz watek który zrobił użytkownik również pod konkurs i w nim opisane było gdzie sprawdzać jakosc i szybkosc strony(narzędzie online od google)? Wiesz gdzie go znajdę?


pagespeed insights


RE: Szybkość a jakość? - DonHeros - 14-11-2016 07:29

Nie sadze żeby to w jakiś sposób ogólnie pomogło.


RE: Szybkość a jakość? - Karewer - 14-11-2016 08:40

@[Czaq]
Tak jak Lanserek napisał. Link: https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/?hl=pl
Powiedz mi jeszcze, jakich wtyczek używasz do kompresji JS i CSS? Może inna wtyczka sprawdzi się lepiej. Wrzuć sobie stronę w to narzędzie od google i daj znać jaki wynik Ci tam pokazało dla urządzeń mobilnych i komputerów Smile

Jeśli spróbowałeś już wszystkiego, to może spróbuj jeszcze podpiąć stronę pod CloudFlare? Smile

Ma to wiele swoich zalet:
- Istnieje darmowy plan z całkiem przydatnymi i fajnymi narzędziami.
- Przyspiesza stronę poprzez automatyczną optymalizację kodu strony (HTML, JS czy CSS).
- Twoja strona będzie zawsze działała nawet jak padnie Minthost. Wszystko dzięki temu, że CloudFlare wyświetli użytkownikowi ostatnią zapisaną przez siebie wersję strony.
- Zawsze jakaś tam ochrona przed atakami.
- Możesz też zaoszczędzić swój transfer dzięki CDN, bo większość strony ładowana jest właśnie z niego i z najbliżej zlokalizowanej najszybszej maszyny, a nie z Twojego serwera na Minthoście. Tylko jest jeden minus, że nie dot. to plików wideo hostowanych u Ciebie na serwerze.
- Jakaś minimalna anonimowość, bo Twoja domena będzie pokazywała DNS'y CloudFlare, a nie Minthosta.

Używam już chwilę CloudFlare i szybkość wczytywania strony faktycznie troszkę się zwiększyła. Najbardziej podoba mi się opcja, że strona nigdy nie padnie podczas awarii i w pewnym stopniu nie muszę martwić się o limit transferu Smile


RE: Szybkość a jakość? - Czaq - 14-11-2016 11:29

Karewer ogromne dzięki! Taka odpowiedź bardzo mi się przydała! Ogarne cloud i logi wstawię później!


RE: Szybkość a jakość? - Karewer - 14-11-2016 11:55

Nie ma sprawy. Jeśli tylko mogę, to chętnie pomogę Smile
Google Insights może nie dawać dokładnych wyników. Sprawdź sobie stronę dodatkowo w GTmetrix tutaj: https://gtmetrix.com/ Smile


RE: Szybkość a jakość? - Czaq - 15-11-2016 07:53

Ogólnie wydaje mi się, że szybkosc mam ok. bo wynosi 75% co daje dosyc dobry wynik. Aczkolwiek mysle ze do 80-90% mógłbym dobić.
80% wyników mam na zielono ale niestety te juz nie:
[Obrazek: 5Z4rScT.png]
Wziałem z Twojego tematu wtyczke do optymalizacji obrazków ale jak widac za duzo to ona nie dała. Podobnie mam wtyczkę W3 cache a mimo to wyskakuje, problem z cachowaniem.
Kto ma jakis pomysł? @[Karewer]? Cool