Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Milion przed trzydziestką - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabiam.com (/Forum-Zarabiam-com-166)
+--- Dział: Dziennik Pracy (/Forum-Dziennik-Pracy-352)
+--- Wątek: Milion przed trzydziestką (/Temat-Milion-przed-trzydziestka-140194)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25


RE: Milion przed trzydziestką - HajsMotywatory - 05-08-2020 18:26

Dni lepsze i gorsze ale cały czas jakiś przychód jest Big Grin
[Obrazek: 3f73c1710e86f8cd.png]


RE: Milion przed trzydziestką - HajsMotywatory - 13-08-2020 16:54

Statystyki z trochę innej strony Big Grin
Ostatnie 30-dni z życia gry:
[Obrazek: 289242311df22f73.png]


RE: Milion przed trzydziestką - pawe322 - 18-08-2020 16:27

No najs. Ja od pół roku powoli rozwijam swój projekt. Aktualnie mam ~1,2k aktywnych użytkowników i coraz częściej myślę nad zmonetyzowaniem tego ruchu. Twój dziennik mnie do tego coraz bardziej motywuje Big Grin


RE: Milion przed trzydziestką - HajsMotywatory - 23-08-2020 19:58

Warto próbować Big Grin Wiadomo, nie zawsze się idealnie trafi z formą monetyzacji ale zawsze będzie się mądrzejszym o to, co można było zrobić lepiej Big Grin
Podgląd na ostatnie 30 dni:
[Obrazek: c6b48cc9aea89bb9.png]


RE: Milion przed trzydziestką - HajsMotywatory - 28-08-2020 19:53

Nie poddaję się Big Grin Kolejne podsumowanie Big Grin
[Obrazek: 31befbeac12b16e8.png]
[Obrazek: 25db7ef645637d0a.png]


RE: Milion przed trzydziestką - dzemba - 07-09-2020 04:02

Nawet fajnie motywujesz Smile 30k miesięcznie to już fajny pieniądz, (jest z czego własny fundusz emerytalny zrobić Tongue)

Programowanie, programowaniem, nic trudnego, troche wysiłku, zaparcia i minimum miłości do tematu i wszytko idzie prędzej czy później zrobić. Ale interesuje mnie co innego, jak motywujesz się do ciągłej pacy? U mnie nawet np. choroba i kilka dni przerwy powoduje 2 miesięczne przestoje... Może brakuje mi jakiejś techniki, może odpowiednio zdefiniowanego celu, może jakiś socjotechnicznych sztuczek, pochwal się czego używasz Smile


RE: Milion przed trzydziestką - HajsMotywatory - 07-09-2020 08:35

Nie mam jakiegoś magicznego sposobu na motywację, a nawet uważam, że wiele okazji na duże $ przespałem przez lenistwo Big Grin
Oprócz rozwijania gry pracuję na pełen etat jako programista i myślę, że to mimo wszystko pomaga. Dzięki temu nie siedzę miesiącami tylko i wyłącznie nad 1 projektem. Pracując nad różnymi rzeczami w pracy, czasami wpadają mi ciekawe pomysły do prywatnych projektów. No i pomijając urlop to nawet, gdy się nie ma motywacji do programowania to w pracy programować trzeba, a uważam, że to dobry nawyk niezależnie od dziedziny naszej pasji. Będąc sportowcem też nie zawsze chce się iść na trening ale jeśli chcemy jechać na olimpiadę czy coś osiągnąć to tylko przez regularny trening możemy to zdobyć.

Wiadomo, etat = mniej pracy na prywatne projekty i nie u każdego taki tryb pracy się sprawdzi. Niektórzy po 8h przed komputerem mają dość i całkowicie tracą motywację na dalsze programowanie. Dla mnie nie jest problemem spędzenie nawet 16h przed komputerem także taki tryb mi odpowiada, a lubię mieć ten komfort psychiczny, że nawet jak coś prywatnie nie wyjdzie to mam wypłatę z etatu.

Motywacja to temat rzeka ale raczej mam jej tyle co inni. Nie raz przez tydzień w wolnym czasie nie tykałem prywatnych projektów no ale wtedy staram sobie wymyślić jakiś projekt na szybko i gdzieś trochę motywacji w sobie znajduję Big Grin


RE: Milion przed trzydziestką - D A R I O - 19-10-2020 12:38

Cześć, jakoś miesiąc temu znalazłem dopiero to forum. Odrazu wpadłem na dzienniki, otworzyłem jakieś 3 losowe w tym Twój (Przeczytałem odrazu cały i to 2 razy Big Grin). Gratulacje udanych startów wypuszczenia gier.

Też jestem programistą i myślę że mam podobnie jak Ty z motywacją, potrafię coś sobie wymyślić i siedziec nad tym po parenaście godzin. Twój dziennik zmotywował mnie do próby zrobienia jakiejś gierki chociaż to nie moje języki ale zabrałem się za unity, i jestem na etapie kończenia pierwszej większej gierki. Dlatego mam do Ciebie pytania o rady na start + co zrobić żeby się szybko wybić w pobraniach i co podpiąć oprócz reklam unity (AdMob?). No i takie proste rady/rzeczy które byś dał sobie gdybyś teraz zaczynał Smile

No i wrzucaj częściej aktualizacje co tam się u Ciebie dzieje! pozdro : )


RE: Milion przed trzydziestką - HajsMotywatory - 21-10-2020 08:10

W sumie nie mam jakiejś złotej rady, żeby wybić gierkę. Bardzo dużo tutaj zależy od szczęścia. Na pewno po starcie od razu wrzuciłbym posta na Reddita - jeśli wszystko się powiedzie i gra będzie chwytliwa to bez problemu zgarniemy 500+ pobrań, a to świetny początek. Dodatkowo założyłbym serwer Discorda i zaproszenie do niego w opisie gierki + button w grze. Dzięki temu można fajnie 'zbudować' społeczność, która dostarcza feedback, poleca znajomym i jak wydasz kolejną grę to tylko pingujesz wszystkim i na start zawsze trochę pobrań już wpadnie od Twoich 'fanów' Big Grin
Jak będziesz miał jakieś zyski to spoko też ustawić reklamę Google Ads. Ja na samym początku ustawiłem stawkę 4zł na dzień ale sukcesywnie staram się ją zwiększać.

Co do reklam to te od Unity i AdMob to chyba najpewniejszy wybór ale podpiąłbym tylko jednego dostawcę. Oprócz reklam to wszelkiego rodzaju mikropłatności i można próbować tez podpiąć subskrypcje. Gracze coraz chętniej się do nich przekonują, a można powiedzieć, że to taki w miarę 'pewny' dochód.


RE: Milion przed trzydziestką - D A R I O - 21-10-2020 11:04

Gre robiłem ok miesiąca, płatności i reklamy mam wpięte, ale potrzebuje rozbudować levele itd a chce się dobrze przygotować na start.

Co do reklam to gdzieś wyłapałem że reklamy od Unity czasem się kończa i np nie ma co wyświetlić userowi dlatego wtedy warto łapać takie przypadki i wtedy pokazywać reklamy z AdMoba, sprawdź u siebie bo możesz tu coś jeszcze zyskać Big Grin

Fakt discord dobry pomysł. Obserwuje różne spółki na giełdzie to często robią soft-lunche myślę czy to by jakoś nie pomogło zbudować odpowiedniej pozycji a dopiero potem zrobić premierę na większość krajów.

Czy 4zł na dzień to nie za mało? Big Grin

Bo rozumiem że jeśli na dzień dobry masz dobry start czyli np wpakujesz sporo w reklame powiedzmy pierwsze 2 dni ok 1k zł to google play + apple Cie wywindują za pobrania do rankingów typu nowe, najpopularniejsze, często pobierane itd to jeszcze bardziej zwiększą się pobrania.

Widziałem też że niektórzy wrzucają tą samą gre kilka razy aż trafią na "ten odpowiedni moment" ewentualnie zmieniają nazwę gry żeby łatwiej była wyszukiwana Big Grin

Pewnie założę dziennik jak to będzie wyglądać z mojej strony bo na necie jest mało takich rad a przynajmniej ciężko do tego dotrzeć.

Jak bardzo prymitywne są Twoje gierki? I co z tym multi które chciałeś zrobić?