Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Sklep czy allegro - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie przez Internet (/Forum-Zarabianie-przez-Internet-33)
+--- Dział: Dyskusja o Zarabianiu (/Forum-Dyskusja-o-Zarabianiu-248)
+--- Wątek: Sklep czy allegro (/Temat-Sklep-czy-allegro-139870)



Sklep czy allegro - zakazanyowoc - 28-10-2016 06:57

Witajcie, zastanawiam się nad wyborem platformy do sprzedaży produktów, który dla laika będzie najlepszy. Mowa tutaj o allegro lub własnym sklepie.

Dodatkowo chciałam się dopytać osób co siedzą w temacie jak to jest z tym importem? Czy na początku lepiej paczkę bezpośrednio wysyłać do klienta czy może najpierw kilka do siebie i potem do kupców. Proszę wybaczyć za pytania, ale próbuje coś podziałać w temacie więc dobrymi radami nie pogardzę Rolleyes


RE: Sklep czy allegro - Hybrid1990 - 28-10-2016 07:13

(28-10-2016 06:57)zakazanyowoc napisał(a):  Proszę wybaczyć za pytania, ale próbuje coś podziałać w temacie

jak nie masz dg, to sobie nic nie podziałasz, przynajmniej na poważnie


RE: Sklep czy allegro - Maro - 28-10-2016 08:00

SKLEP i Allegro.
Dlaczego tak?
Allegro ma prowizje ale duża klientele. Nie wypromujesz sklepu odrazu tak aby trafić na klientów. A jeżeli ktoś raz kupił na allegro może wrócić do ciebie juz na sklep Smile

To jest tylko moje zdanie, każdy może mieć inne.


RE: Sklep czy allegro - Artinesse - 28-10-2016 10:51

Też doradzam sklep i allegro. Miałam kiedyś sklep internetowy.
Adres do sklepu możesz dać na allegro na stronie "o mnie" i w szablonie aukcji. Nie musisz wszystkiego wystawiać na allegro, ze względu na prowizję. Wystaw kilka ciekawych aukcji a wszystko trzymaj na sklepie internetowym. Ludzie jak zobaczą adres do sklepu sami będą zaglądać z ciekawości. Jeżeli chodzi o wysyłkę rzeczy to już sam musisz postanowić, czy wolisz Ty wysyłać rzeczy do kupujących czy ufasz tak bardzo sprzedającemu, że wolisz zostać "pośrednikiem". Z reguły wiem że ludzie nie lubią czekać długo na wysyłkę, więc lepiej będzie jak Ty będziesz miał ten towar na stanie.


RE: Sklep czy allegro - WI Project - 28-10-2016 14:40

Allegro niby ma prowizje, które dosyć denerwują aczkolwiek możesz sobie mówić, że jest to cena promocji twoich produktów. Tak czy tak musiałbyś zainwestować w promocje. Osobiście sprzedaję na allegro jak i mam własny sklep. To chyba najlepsze rozwiązanie.


RE: Sklep czy allegro - rachman - 28-10-2016 17:19

Allegro i równocześnie budować sklep. Jak będzie już widoczny i zacznie zarabiać a na alle będzie lipa to skasujesz konto i skupisz się na sklepie. Wielu jedzie na własnym sklepie i alle jednocześnie.


RE: Sklep czy allegro - Sergio7 - 28-10-2016 17:25

Bardziej polecałbym sklep ?


RE: Sklep czy allegro - zakazanyowoc - 28-10-2016 19:37

(28-10-2016 07:13)Hybrid1990 napisał(a):  
(28-10-2016 06:57)zakazanyowoc napisał(a):  Proszę wybaczyć za pytania, ale próbuje coś podziałać w temacie

jak nie masz dg, to sobie nic nie podziałasz, przynajmniej na poważnie

Oczywiście zdaje sobie z tego sprawę. Dziękuje bardzo wszystkim za odpowiedzi.

Czy miał tutaj ktoś styczność z importem z Chin? Mam kilka pytań i wolałabym się poradzić osoby, która jest/była w temacie.


RE: Sklep czy allegro - Hybrid1990 - 28-10-2016 19:39

(28-10-2016 19:37)zakazanyowoc napisał(a):  Czy miał tutaj ktoś styczność z importem z Chin? Mam kilka pytań i wolałabym się poradzić osoby, która jest/była w temacie.

http://zarabiam.com/Temat-Import-z-Chin-sprzedaz-na-allegro-125230


RE: Sklep czy allegro - el stary ropek - 28-10-2016 19:44

sklep, ale tu musiał byc mniec juz "wyrobioną opinie" ludzie wolą na allegro kupować. Może tu i tu? z znowu z chin allegro moze szybko banować jako podróbki. Wiesz z wysyłka róznie robią wiekszość or razu do "zamawiajacych" ale znow to widać, że z chin... a do siebie to musisz "dokaldac " chociaż większość osób dolicza przesyłkę i tak sle do "zamawiajacego"