Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Wybór routera - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Dział Tematyczny (/Forum-Dzial-Tematyczny-116)
+---- Dział: Informatyka (/Forum-Informatyka-121)
+---- Wątek: Wybór routera (/Temat-Wybor-routera-139259)



Wybór routera - jarekxD - 12-10-2016 18:52

Ostatnio podpisałem umowę z INEĄ i dostałem od razu jakiś router na kiju, który nie sięga na całą chatę, tylko na kuchnie (jakiś tam huawei x-D

Otóż na ruterach się nie znam, i pytanie kieruje do ekspertów. Polecacie jakiś dobry router? Może być droższy Smile

Jak zły dział to przeproszki Cool


RE: Wybór routera - DzejkobPL - 12-10-2016 19:09

Jaki budżet? Jaki internet posiadasz (prędkość)?

Daj model tego co masz obecnie. :-)


RE: Wybór routera - jarekxD - 12-10-2016 19:25

Budżet do 200zł powiedzmy.
Prędkość to 250Mb plus(cokolwiek plus oznacza)
A model to Huawei Optical Network Terminal Big Grin

Dokładnie takie coś - http://i.imgur.com/eRmYuTP.png


RE: Wybór routera - Prizmo* - 12-10-2016 19:40

Światłowód? Pewnie na GPON coś musisz mieć. Sam posiadam HG8245 i jestem w pełni z niego zadowolony. Pobaw sie w konfiguracji sieci WiFi. Posprawdzaj kanały,poczytaj troche w google i działaj Wink


RE: Wybór routera - jarekxD - 12-10-2016 21:36

@[Prizmo*] z góry dostałem info, że to ssie na większy dom Smile a chodzi o to, żeby dostęp był na ogrodzie i w calutkim domu, a nie na 4m od routera.


RE: Wybór routera - jarekxD - 13-10-2016 12:35

@[DzejkobPL] Wypowiesz się? Zależy mi na Twojej opinii Smile


RE: Wybór routera - TestyForum - 13-10-2016 12:54

To jest router GPON i na 99% skonfigurowany pod sieć i nie można zmieniać w nim ustawień (chyba że chcemy stracić neta,l ub ewentualnie jakieś pierdoły typu nazwa sieci, kanał Wink), oraz prawdopodobnie zabezpieczony przez operatora sieci. Możesz się do niego zalogować ? Wątpię. Zawsze możesz od LAN podciągnąć kabel i zwyczajnie podłączyć drugi router, jakiś zwykły TP-LINK WR841ND, dużo zależy z czego masz ściany także zbudowane. Dla przykładu przez drewno czy pustak słabo przechodzi. Nie polecam też kupować marnych wzmacniaczy sygnału czy anten, bo to bardziej chwyt reklamowy i niewiele zmienia.


RE: Wybór routera - Marcin0292 - 13-10-2016 17:37

Kup sobie drugi zwykły ruter, połącz sie z pierwszym i będziesz miał dwie stację nadające sygnał wi-fi.

Poczytaj opinię na temat tego: TP-LINK TD-W9980


RE: Wybór routera - Ascoran - 13-10-2016 19:50

Zapewne miałeś już wcześniej jakiś router, więc co stoi na przeszkodzie podłączenia i korzystanie z tego "starego"?