Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Firma a subsms - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Własna Firma (/Forum-Wlasna-Firma-447)
+--- Dział: Działalność gospodarcza (/Forum-Dzialalnosc-gospodarcza-387)
+--- Wątek: Firma a subsms (/Temat-Firma-a-subsms-139167)



Firma a subsms - krojek - 10-10-2016 10:46

Witam, zarabiam w subsms około 2000zł na miesiąc na umowę o dzieło i chciałbym zapytać:

1. Czy opłaca się do tego rejestrować włąsną działalność gospodarczą?
2. Zakładając firmę wyjdę na tym gorzej czy lepiej? (w porównaniu co do umowy o dzieło - gdzie płace podatek 18%)
3. Jakie są mniej więcej koszty utrzymania firmy na miesiąc?
Wiem ze przez rok czy tam dwa mam jakieś zniżki w ZUS'ie, ale pewnie trzeba opłacać jeszcze inne rzeczy ?


Dodam jeszcze, że początkowo byłaby to firma tylko pod subsms lecz za kilka miesięcy mam zamiar "rozbudować" firmę i działać dodatkowo na realnym rynku.


Z góry dzięki za wszystkie informacje.


RE: Firma a subsms - verona - 10-10-2016 10:54

ZUS masz tańszy przez 2 lata, ok 500 zł, potem będzie ok 1100zł msc. Podatek to zależy czy będziesz na ogólnym czy na ryczałcie, a ten ma też różne stawki, załóżmy jednak że 17% ale to zależy jak zdefiniujesz działalność.

Czy Ci się to opłaca, sam musisz wiedzieć, ale koszty nie małe... Skoro planujesz dodatkowy biznes to zacznij od razu z nim, by mieć większy dochód. Tak też przynajmniej będziesz mógł postarać się o dofinansowanie 10-20tys, bo subsms może być trudno wytłumaczyć urzędnikowi Wink


RE: Firma a subsms - rachman - 10-10-2016 12:20

Cytat:1. Czy opłaca się do tego rejestrować włąsną działalność gospodarczą?
W zależności od formy działań to Ty musisz albo nie rejestrować DG. Tu nie ma wersji czy "się opłaca". Jak spełnisz warunki to rejestracja jest wymagana nawet jeśli miałbyś ponosić straty a nie osiągać zyski. Takie są realia niestety Undecided

Cytat:2. Zakładając firmę wyjdę na tym gorzej czy lepiej? (w porównaniu co do umowy o dzieło - gdzie płace podatek 18%)
To zależy... jak umowa to podatek zapłacisz i tyle. Jak masz firmę to opłacasz ZUS (mały a po 2 latach duży), ewentualnie księgową, itd. ale możesz koszty sobie odliczać - więc zależy czy i jakie koszty sobie byś odliczał itd.


RE: Firma a subsms - themate0 - 10-10-2016 15:23

ja tylko płaciłem ZUS i 18% co miesiąc + księgowej 100zl miesięcznie, to wszystko

ale zastanów się z zakładaniem firmy, bo jeżeli nawet będziesz miał firmę przez pół roku, potem zakończysz, a po 3 latach będziesz chciał otworzyć znów firmę to niski ZUS ci przepadnie. Niski ZUS obowiązuje tylko 2 lata od otwarcia pierwszej firmy, nawet jeśli zakończysz działalność to miesiące lecą i

ponownie mały ZUS cie będzie obowiązywać po 5 latach nieprowadzenia działalności

poprawcie mnie jeśli źle ja to zrozumiałem

a tak poza tym, sub sms to nie jest pewny interes, wystarczy ze taki stonoga zacznie łapać osoby promujące ppa, sub sms itp. tak jak pedofilii, to się dopiero zrobi afera Big Grin a on paragraf na wszystko znajdzie


RE: Firma a subsms - rachman - 10-10-2016 16:21

Dobrze rozumiesz - 2 lata od rejestracji DG nieważne czy kontynuujesz czy zamykasz - licznik bije 2 -óch lat a potem duży ZUS, tylko nie słyszałem ze po 5 latach bez DG jest resecik Smile


RE: Firma a subsms - jarekxD - 10-10-2016 16:36

@[themate0] wystarczy wlecieć na jakiś zagraniczny rynek Big Grin Całego świata gruby nie zbawi.


RE: Firma a subsms - twardy - 10-10-2016 16:37

(10-10-2016 16:21)rachman napisał(a):  Dobrze rozumiesz - 2 lata od rejestracji DG nieważne czy kontynuujesz czy zamykasz - licznik bije 2 -óch lat a potem duży ZUS, tylko nie słyszałem ze po 5 latach bez DG jest resecik Smile

Cytat:Zgodnie z przepisami, z obniżonych stawek ZUS mogą korzystać także osoby, które już prowadziły firmę, ale ją zamknęły. Warunkiem jest, aby od zakończenia działalności do ponownego uruchomienia upłynęło 60 miesięcy, czyli pięć lat.