Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Co zrobić kiedy pracodawca nie płaci wynagrodzenia - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+--- Wątek: Co zrobić kiedy pracodawca nie płaci wynagrodzenia (/Temat-Co-zrobic-kiedy-pracodawca-nie-placi-wynagrodzenia-139015)

Strony: 1 2


Co zrobić kiedy pracodawca nie płaci wynagrodzenia - Pakula - 05-10-2016 18:15

Pracuję na umowę próbną 3 miesiące, a dwóch pensji mi nie wypłacił nawet się nie odzywa unika kontaktu. A jak już jest kontakt to pisze, że zaraz będzie i tak w kółko. Dodam, że przez półtora miesiąca nie dawał mi żadnej pracy, ale umowę mam normalnie jeszcze za 5 dni mi się kończy.
Co zrobić w takim wypadku?
Czytałem, że można iść do urzędu pracy z tym, tylko że ja mieszkam na drugim końcu Polski, a Firmę którą ma to jest też na drugim Tongue


RE: Co zrobić kiedy pracodawca nie płaci wynagrodzenia - mikuss - 05-10-2016 18:19

Zgłoś się do Państwowej inspekcji pracy, od tego rozpocznij.
Potem pozostanie jeszcze sąd pracy


RE: Co zrobić kiedy pracodawca nie płaci wynagrodzenia - rachman - 05-10-2016 18:37

Dzwoń na PIP i tam zrób zgłoszenie - kiedyś znajoma przy mnie dzwoniła i telefonicznie przyjęli zgłoszenie. Potem coś tam musiała jeszcze ale na początek zadzwoń i Ci wyjaśnią co i jak - zrobią nalot i gość narobi w pory to się opamięta troszkę.


RE: Co zrobić kiedy pracodawca nie płaci wynagrodzenia - Pakula - 06-10-2016 11:39

Dzięki za info to dzwonimy Smile


RE: Co zrobić kiedy pracodawca nie płaci wynagrodzenia - Artinesse - 06-10-2016 12:08

Dokładnie, Państwowa Inspekcja Pracy, tam to zgłoś. Możliwe że będziesz musiał napisać pismo i opisać w nim co się dzieję itd.
Sprawdzą to, pojadą do miejsca pracy i ten człowiek będzie miał nie przyjemności.


RE: Co zrobić kiedy pracodawca nie płaci wynagrodzenia - blaster96 - 06-10-2016 13:43

Lepiej zajmij się tym, póki trwa Ci jeszcze umowa. Później po umowie jakby nagle szefunio się do Ciebie odezwał, że jednak masz coś zrobić, a Ty przystaniesz na to sam możesz mieć nieprzyjemności, jeśli PIP się o tym dowie. Dla nich jest to już na czarno, chyba, że miałbyś niezależnych świadków.


RE: Co zrobić kiedy pracodawca nie płaci wynagrodzenia - Pakula - 06-10-2016 17:12

(06-10-2016 13:43)blaster96 napisał(a):  Lepiej zajmij się tym, póki trwa Ci jeszcze umowa. Później po umowie jakby nagle szefunio się do Ciebie odezwał, że jednak masz coś zrobić, a Ty przystaniesz na to sam możesz mieć nieprzyjemności, jeśli PIP się o tym dowie. Dla nich jest to już na czarno, chyba, że miałbyś niezależnych świadków.

Przecież wiadomo, że jak skończy mi sie umowa to nic nie bede robił.
Tylko chcę odzyskać moje $ Smile


RE: Co zrobić kiedy pracodawca nie płaci wynagrodzenia - MrocznyKILL - 07-10-2016 00:38

I jak tam udało się coś wskórać? Zgłaszałeś gdzieś ?


RE: Co zrobić kiedy pracodawca nie płaci wynagrodzenia - adik7276 - 07-10-2016 02:08

Daj znać czy udało się rozwiązać problem. Ciekaw jestem jak to się potoczyło i jakie kroki podjął PIP po skontaktowaniu się z nimi.


RE: Co zrobić kiedy pracodawca nie płaci wynagrodzenia - Werominik - 23-11-2016 10:06

PIP to na pewno. Ja do tego spróbowałbym jeszcze “postraszyć” wpisem do rejestru dłużników. A na przyszłość dowiedz się, jak sprawdzić przedsiębiorcę, zanim podejmiesz z nim współpracę Smile Niestety coraz więcej firm jest w słabej kondycji finansowej i takie sytuacje są na porządku dziennym :/