Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Problem - wezwanie do US - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Problem - wezwanie do US (/Temat-Problem-wezwanie-do-US-137764)

Strony: 1 2 3


Problem - wezwanie do US - kopytko - 04-09-2016 16:13

Siemanko. Mam pewien kłopot, ponieważ ostatnio otrzymałem polecony z Urzędu Skarbowego za zwrotnym potwierdzeniem odbioru o następującej treści:

http://imgur.com/a/ELXGO

Pytanie do kolegów będących w temacie. Co mam gadać, jak się tłumaczyć? Dodam, że nawet nie pamiętam dokładnie, ile na tym serwisie zarobiłem, ale to były jakieś "grosze" - max 100 PLNów jednorazowo wypłacone i zapomniałem o stronce. Czy zwykłe wytłumaczenie, że gdzieś w internecie znalazłem info, że można zarobić parę PLN, nie nie byłem nawet świadomy, że trzeba się rozliczyć z fiskusem bla bla wystarczy? W sumie to mam tylko wezwanie jako świadek. Na stronkę chyba już się chyba nie mogę zalogować, bo przeszła na v2 czy coś tam. Pomocy Smile


RE: Problem - wezwanie do US - Stworkowaty - 04-09-2016 16:31

Nie znajomość prawa nie upoważnia Cie do łamania go.. więc teksty typu że nie wiedziałeś nie pomogą.


RE: Problem - wezwanie do US - sagemx-2 - 04-09-2016 16:36

jesteś za granicą


RE: Problem - wezwanie do US - Ascoran - 04-09-2016 16:38

(04-09-2016 16:36)sagemx-2 napisał(a):  jesteś za granicą

Odebrałeś list i uciekłeś za granice Jerk2


RE: Problem - wezwanie do US - kopytko - 04-09-2016 16:39

(04-09-2016 16:36)sagemx-2 napisał(a):  jesteś za granicą

Tak, jak pisałem - pismo było za zwrotnym potwierdzeniem odbioru, czyli w momencie, gdy je odebrałem US dostaje potwierdzenie. A odebrać takie pismo można tylko osobiście i trzeba złożyć własnoręczny podpis. Znam temat tego potwierdzenia odbioru, bo sam kiedyś wysyłałem takie listy jako pokrzywdzony.


RE: Problem - wezwanie do US - themate0 - 04-09-2016 16:44

rozliczałeś się kiedykolwiek?


RE: Problem - wezwanie do US - kopytko - 04-09-2016 16:49

(04-09-2016 16:44)themate0 napisał(a):  rozliczałeś się kiedykolwiek?

Z zarobków z neta czy ogólnie? Z zarobków z neta się nie rozliczałem, z zarobków za normalne roboty jak najbardziej - mam 30 lat. Jeśli chodzi o to pismo, to bardziej wygląda jak dla mnie, że US prowadzi sprawę wobec tego serwisu, bo jestem wezwany jako świadek. A może dostał ktoś podobne pisma w związku z tym serwisem? W każdym razie najbardziej interesuje mnie, co mam gadać.


RE: Problem - wezwanie do US - twardy - 04-09-2016 17:04

Zawsze jestes wzywany jako swiadek Wink Wez wszystkie wyciagi jakie masz... i lepiej zeby sie zgadzalo z tym co oni maja, bo mozesz miec wieksze problemy.

Jesli to mala suma, tylko te 100zl, o ktorych pisales w pierwszym poscie... najprosciej bedzie powiedziec, ze zapomniales i tyle... kara nie powinna byc jakas wysoka Wink


RE: Problem - wezwanie do US - marcel_kk - 04-09-2016 17:14

Z tego co pisza na innych forach HighCash ma co roku kontrole i wybiórczo sprawdzają kilka, kilkanaście osób
czy prawidłowo się rozliczyły. Serwis wystawia PIT-11 i sprawdzają czy wszystko gra.


RE: Problem - wezwanie do US - Damkofr - 04-09-2016 18:00

Jak jakiś przypał to zawsze HighCash Big Grin