Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Założenie DG a dofinansowaniw - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Własna Firma (/Forum-Wlasna-Firma-447)
+--- Dział: Działalność gospodarcza (/Forum-Dzialalnosc-gospodarcza-387)
+--- Wątek: Założenie DG a dofinansowaniw (/Temat-Zalozenie-DG-a-dofinansowaniw-136993)

Strony: 1 2


RE: Założenie DG a dofinansowaniw - szy1sw - 28-10-2016 15:43

Ja skończyłem mechatronika, a mam firmę budowlaną(dotację dostałem). W moim urzędzie miła pani wszystko dokładnie tłumaczyła i pomagała(nawet mówiła co robić by dostać większą dotację). Jednym z ważniejszych warunków z tego co pamiętam to bycie bezrobotnym minimum 3miesiące(zarejestrowanym w urzędzie), nie wiem jak jest z szkołą(czy musisz mieć średnie). Na pewno nie możesz uczyć się dziennie(zaocznie można). Tu masz warunki ogólne: http://www.niepoddawajsie.pl/dotacja-z-urzedu-pracy/ urzędnicy mogą zaproponować Ci pracę, ja osobiście szedłem wtedy na rozmowę i mówiłem że warunki mi nie odpowiadają(co było prawdą Big Grin ). Będą też pytali się o doświadczenie, skąd będziesz miał klientów, na czym polega prowadzenie takiej firmy itp. No i pamiętaj też że to są koszty już od pierwszego dnia(zus na który jest zniżka, pomieszczenie gospodarcze). No i trwa to łącznie od 30dni do nawet 6miesięcy.

Ps pamiętaj że na wszystko musisz mieć faktury i umowy co do złotówki, nie wszystkie umowy są uwzględniane(ja musiałem chyba wkrętarkę dokupywać) i podobno może zdarzyć się kontrola. No i raz w miesiącu trzeba podpisać papierek że się firmę prowadzi Smile


RE: Założenie DG a dofinansowaniw - Mauorycy - 29-10-2016 22:56

Dużo tak naprawdę zależy od tego z jakiego województwa jesteś Smile


RE: Założenie DG a dofinansowaniw - Nomi - 19-11-2016 23:53

Nie prawda ze trzeba skonczyc szkole w jakim kierunku sie chce otworzyc dzialanosc Smile najwazniejsze sa karteczki ja dostac dotke z up i to bez komisji Wink


RE: Założenie DG a dofinansowaniw - rachman - 19-03-2018 15:13

Cytat:Nie prawda ze trzeba skonczyc szkole w jakim kierunku sie chce otworzyc dzialanosc
Prawda prawda ja w ten sposób kiedyś nie dostałem. Po prostu w różnych urzędach różnie do tego podchodzą ale nawet z porządnym biznesplanem i kasą własną potrafią odmówić tylko dlatego.


RE: Założenie DG a dofinansowaniw - PremAccHack - 19-03-2018 15:15

Kiedyś każdy kto składał to dostawał pod koniec roku było jeszcze łatwiej bo musieli ileś tam tyś wydać. Teraz jest pod górkę jak nie masz ciekawego biznes planu i jakieś oklepane branże to ciężko cokolwiek dostać.


RE: Założenie DG a dofinansowaniw - Kulkin - 09-09-2018 17:54

Ciekawy artykuł. Może komuś się przyda ;-)
https://www.startup.pfr.pl/pl/program/program-pierwszy-biznes-wsparcie-w-starcie-pozyczka-na-podjecie-dzialalnosci


RE: Założenie DG a dofinansowaniw - jestokejtu - 16-09-2018 07:17

Ja poszedłem do UP i jak tylko się dowiedzieli że chce dotację to mnie wyrzucili. Zero zainteresowania drugim człowiekiem tam.
Potem się udałem do podhalańskiej akademii sukcesu.

Panie niesamowicie mile, zainteresowane człowiekiem, chcące pomoc. Ogólnie duży plus dla nich.