Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Ile powinienem zapłacić podatku? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Kosz/Spam/Archiwum (/Forum-Kosz-Spam-Archiwum-11)
+---- Dział: LeadMore (/Forum-LeadMore-396)
+---- Wątek: Ile powinienem zapłacić podatku? (/Temat-Ile-powinienem-zaplacic-podatku-135357)

Strony: 1 2 3


RE: Ile powinienem zapłacić podatku? - bananmma - 05-07-2016 09:52

Rozmawialem z założycielem jednego serwisu i oni generuja pit jesli ktos chce. Jesli nie chce, to nie generuja i nie trzeba im wysylac. Ze to ma pomagac w rozliczeniu a nie utrudniac.


RE: Ile powinienem zapłacić podatku? - twardy - 05-07-2016 09:57

No to chyba musisz zmienic serwis.


RE: Ile powinienem zapłacić podatku? - bananmma - 05-07-2016 10:16

A jak działa ten ryczałt 8,5%? Lepiej by bylo gdybym to wybral? Ogolnie jesli mialbym wystawiac na siebie rachunki to zawsze przekrocze 3091 PLN a podobno dobrze to wybrac jesli sa duze przychody.


RE: Ile powinienem zapłacić podatku? - szykiryki - 05-07-2016 10:20

na ryczałt kolego już za późno, trzeba było zgłosić do 20 stycznia (chyba że pierwszym miesiacem Twojego zarabiania jest czerwiec, a wiemy że tak nie jest). Jest różnica chyba płacić 8,5% a 18%, więc sam sobie odpowiedz czy warto.
Wszystkie serwisy wystawiają rachunki, niektóre po prostu nie wymagają ich przesyłania na maila jak LM. Rachunek jest dla Ciebie! Jak Cię kiedyś US wezwie i zapyta skąd masz hajs, przedstawisz rachunek/fakturę jako dowód swojego zarobku...

btw. dla mnie niepojęte jest wystawianie rachunków na milion osób, tylko po to, by nie przekroczyć progu... rozliczaj się sam ze swoich przychodów, a nie jeszcze w to angażujesz ojca, brata, wujków itp. jak widzisz- tylko problemów im przysporzyłeś, ciesz sie, ze US zareagował tak, a nie wszczął jakieś większej kontroli dochodów.


RE: Ile powinienem zapłacić podatku? - bananmma - 05-07-2016 10:29

A co mi po większej kontroli? Niczego sie nie obawiam bo zawsze sie rozliczam tylko nie wiedzialem ze trzeba placic te 18% podatku od zarobionej kwoty do 20 dnia nastepnego miesiaca. I teraz po prostu sa karne odsetki.


RE: Ile powinienem zapłacić podatku? - szykiryki - 05-07-2016 10:41

Nic poza uprzykrzaniem zycia przez US Smile. Więc raduj się, ze skonczyło się na odsetkach karnych, które przelejecie na konto, a nie na ganianiu każdego z Twojej rodziny, kto wziął na Ciebie rachunek, do urzędasów.
W poradniku podatkowym LM jasno napisane o zaliczkach! Inne serwisy w ogóle o tym nie informują, więc leadmore i tak zachowuje się fair.

Wiesz już co robić. Za kasę zarobioną w czerwcu (liczą się kwoty z rachunków wystawionych w czerwcu) do 20 lipca płacisz zaliczkę do swojego US. Jesli np. czerwcową wypłatę całą zlecasz 1 lipca- to wtedy płacisz do 20 sierpnia itd.


RE: Ile powinienem zapłacić podatku? - bananmma - 05-07-2016 10:53

Heh to fakt i moze Szykiryki ;-) Także dzieki wszystkim co sie udzielili w temacie i wyjasnili o co biega ;-)


RE: Ile powinienem zapłacić podatku? - Czaq - 05-07-2016 11:15

Widzę, że na forum jest niezłe trzęsienie portami odnośnie podatków. Rozliczać się trzeba i to jest fakt, jedyna pewna informacja to ta którą sam wyczytasz na stronach KiP lub w informacji stacjonarnej. I pamiętaj, że nie jesteś bandytą tylko podatnikiem! Bo z niektórych postów można różne wnioski wyciągnąć...


RE: Ile powinienem zapłacić podatku? - mativip - 05-07-2016 11:17

Koledzy przeczytałem ten temat już kilkukrotnie jednak chciałbym otrzymać konkretną odpowiedź na swoje pytanie. Zarabianiem w sieci interesuję się dopiero od tego roku, interesuję mnie również kwestia podatkowa, tak na prawdę zacząłem zarabiać na leadmore dopiero w styczniu tego roku ale niestety przez niewiedze nie zapisałem się na podatki rzędu 8,5% więc jestem świadom, że czeka mnie opłata 18% która boli ale takie jest życie Tongue

jedyne co mnie interesuję, to to kiedy mam ową kwote zapłacić.. jakiś kolega na poprzedniej stronie napisał, że okres rozliczeniowy już minął, lecz ja rozumiem to tak, że jeśli nie mam zarobków z zeszłego roku to mnie powinien interesowac dopiero okres rozliczeniowy przyszłoroczny?

i wtedy następuje zsumowanie wszystkich rachunków * 18% i zapłacenie podatku?

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź


RE: Ile powinienem zapłacić podatku? - Toskan - 05-07-2016 11:57

Dokladnie tj. Napisales (rozumujesz)