Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Ile powinienem zapłacić podatku? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Kosz/Spam/Archiwum (/Forum-Kosz-Spam-Archiwum-11)
+---- Dział: LeadMore (/Forum-LeadMore-396)
+---- Wątek: Ile powinienem zapłacić podatku? (/Temat-Ile-powinienem-zaplacic-podatku-135357)

Strony: 1 2 3


Ile powinienem zapłacić podatku? - bananmma - 04-07-2016 18:38

Witam. Zakładam temat, w którym prosiłbym o pomoc w rozliczeniu, dokładnie ile podatku powinienem zapłacić. Proszę nie pisać idź do księgowej. Byłem u znajomej, pierwszy raz spotyka się z takim rozliczaniem i wylicza mi takie kwoty, że po prostu coś mi się nie zgadza. To głównie przez nią płaciłem karne odsetki bo nie wytłumaczyła mi tego. Za pomoc serdeczne dzięki.

Zacznę od siebie. W roku 2016 wystawiłem na siebie 3 rachunki.
Pierwszy - 15 luty: 1329.34 PLN,
Drugi - 26 luty: 1002.13 PLN,
Trzeci - 18 marzec: 750,41 PLN.
Łączna kwota 3081.88 PLN.

Mather. W roku 2016 wystawione 6 rachunków.
Pierwszy - 4 kwietnia: 900 PLN
Drugi - 17 maj: 400 PLN
Trzeci - 23 maj: 233 PLN
Czwarty - 5 czerwiec: 229 PLN
Piąty - 14 czerwiec: 300.82 PLN
Szósty - 1 lipca: 580 PLN

Za zbędne komentarze dziękuje. Proszę o wskazówki jak to wyliczyć bądź kogoś aby wyliczył. Nie chcę płacić im znowu karnych odsetek. Chcę zapłacić im podatek raz i mieć święty spokój. Pozdrawiam.


RE: Ile powinienem zapłacić podatku? - Czaq - 04-07-2016 18:46

Ogólnie kolego minął już okres rozliczeniowy na zasadzie 18% w skali roku więc po co Ci te informacje?
Pozdrawiam i gratuluje zarobków.


RE: Ile powinienem zapłacić podatku? - twardy - 04-07-2016 18:55

http://www.finanse.mf.gov.pl/pit/kalkulator-odsetek

Zaplac najpierw podatek, czyli od wszystkich rachunkow 18% (dzien w ktorym to zrobisz to bedzie "Termin uregulowania zobowiązania"). Pozniej wedlug tego kalkulatora lub jakiegos innego policz odsetki karne. Zaliczki od kazdego rachunku powinienes wplacic do 20 dnia kolejnego miesiaca (to jest ten "Termin płatności zobowiązania").

Pierwszy - 15 luty: 1329.34 PLN, -> 20 luty
Trzeci - 23 maj: 233 PLN -> 20 czerwiec

itd itd


RE: Ile powinienem zapłacić podatku? - bananmma - 04-07-2016 19:49

Mam jeszcze pytanie. Ja kwote wolna od podatku rozumiem tak, ze wynosi ona 3091 PLN i po prostu z kazdej zlotowki musimy sie rozliczyc ale w przypadku kiedy nie przekroczyłem kwoty wolnej od podatku to na koniec roku podatkowego czyli w kwietniu dostane zwrot od US? Czyli zwrot zaplaconych podatków? Jesli tak to w takim razie trzeba rozliczac sie do tych 3091 PLN? Mam znajomych, na ktorych sa wystawione rachunki na laczna kwote 3091 PLN i nie rozliczaja sie oni w ogole bo mowia, ze urzedowi za taka smieszna kwote nie chce sie ich sprawdzac.


RE: Ile powinienem zapłacić podatku? - twardy - 04-07-2016 19:52

A leadmore wystawia PIT na koniec roku podatkowego? Bo jesli tak to i tak beda musieli zaplacic karne odsetki od zaliczek. Jak bierzesz umowy i takie pierdoly to trzeba placic te zaliczki i w ogole nie przejmowac sie kwota wolna od podatku... dostaniesz zwrot podatku po prostu.


RE: Ile powinienem zapłacić podatku? - bananmma - 04-07-2016 19:59

Ja wystawiam tylko rachunki. Po prostu kiedy wyplacam pieniądze wybieram rachunek i pieniadze ida na moje konto. I teraz musze zapłacić za wystawione rachunkic kwota x 18% + karne odsetki.


RE: Ile powinienem zapłacić podatku? - bananmma - 05-07-2016 07:59

Z drugiej strony po co płacić te składki czekać potem na zwrot? Jest to przeciez bez sensu. Nie mogę po prostu wypełnić PITU i nie otrzymywać wtedy zwrotu?


RE: Ile powinienem zapłacić podatku? - radek0389 - 05-07-2016 08:35

To ze cos jest bezsensowne, to sprawa drugorzędna. W urzędzie powiedzą ci ze takie sa przepisy, wiec pole do dyskusji zerowe.


RE: Ile powinienem zapłacić podatku? - bananmma - 05-07-2016 09:08

Dlaczego zatem LeadMore generuje te rachunki i trzeba im wysłac, żeby otrzymać pieniądze? Nie można zrobić tak jak maja inne serwisy? Mogę ten PIT wypelnic w tym miesiącu, żeby otrzymać jak najszybciej zwrot?


RE: Ile powinienem zapłacić podatku? - twardy - 05-07-2016 09:45

(05-07-2016 09:08)bananmma napisał(a):  Dlaczego zatem LeadMore generuje te rachunki i trzeba im wysłac, żeby otrzymać pieniądze? Nie można zrobić tak jak maja inne serwisy? Mogę ten PIT wypelnic w tym miesiącu, żeby otrzymać jak najszybciej zwrot?

Co? xDDD
Zwrot to ty dostaniesz jak zlozysz PITa w 2017 roku (PITa sie sklada za rok poprzedni podatkowy do konca kwietnia). W innych serwisach tez bys musial odprowadzac zaliczki, to czy robia pita czy wysylasz im rachunki nie ma nic do rzeczy.