Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Karne odsetki od US za co roczne rozliczanie - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Kosz/Spam/Archiwum (/Forum-Kosz-Spam-Archiwum-11)
+---- Dział: LeadMore (/Forum-LeadMore-396)
+---- Wątek: Karne odsetki od US za co roczne rozliczanie (/Temat-Karne-odsetki-od-US-za-co-roczne-rozliczanie-135062)

Strony: 1 2


RE: Karne odsetki od US za co roczne rozliczanie - bananmma - 28-06-2016 11:28

Jeden dostał 25 a drugi 38 czyli nie jest to ogromna kwota ale jednak mocno denerwuje.


RE: Karne odsetki od US za co roczne rozliczanie - lawokPL - 28-06-2016 14:14

8,5% i mi przyslali odsetek, tak czy inaczej musicie placic podatek dochodowy (co miesiac, kwartal jak zglosicie), jesli nie to pozniej po rozliczeniu PIT, przychodzi wlasnie takowy LIST i pozniej trzeba zaplacic odsetki, ja mialem tak ze byly inne dochody i pewnie sie o to doczepili bo niestety, pewnych zarobkow nie moglem w firme wrzucic ale zgloszone zostalo ze taka kwota byla, wplacilem podatek ale i tak odsetki przyszly


RE: Karne odsetki od US za co roczne rozliczanie - bananmma - 28-06-2016 18:32

Ale nie rozumiem tez, jesli rozliczam sie w skali roku to musze tez co miesiac?


RE: Karne odsetki od US za co roczne rozliczanie - rachman - 28-06-2016 19:00

A ktoś Ci każe się rozliczać co miesiąc? Jak masz płacić zaliczki na podatek to je płacisz a rozliczasz się po roku podatkowym. Łot Ci taki myk Wink No chyba że masz jakieś ryczałty czy inne triki to może być inaczej ale nic nie pisałeś.


RE: Karne odsetki od US za co roczne rozliczanie - szykiryki - 28-06-2016 19:09

Czytałeś ten poradnik podatkowy LM czy nie?

[Obrazek: 5b6ff2a79f2b416c976ff19136b0f27d.png]


RE: Karne odsetki od US za co roczne rozliczanie - bananmma - 28-06-2016 21:12

A można rozliczać się jakoś inaczej żeby raz zapłacić im podatek? A nie, że co miesiąc mam im płacić i co rok.


RE: Karne odsetki od US za co roczne rozliczanie - szykiryki - 28-06-2016 21:20

W przypadku najmu powierzchni chyba nie ma takiej mozliwosci...ale mozesz zadzwonic do KIP i zapytac.


RE: Karne odsetki od US za co roczne rozliczanie - mlody16918 - 28-06-2016 22:13

(28-06-2016 21:12)bananmma napisał(a):  A można rozliczać się jakoś inaczej żeby raz zapłacić im podatek? A nie, że co miesiąc mam im płacić i co rok.

Wystarczy przelać całą kwotę + doliczone odsetki.


RE: Karne odsetki od US za co roczne rozliczanie - rachman - 28-06-2016 23:53

Cytat:A można rozliczać się jakoś inaczej żeby raz zapłacić im podatek? A nie, że co miesiąc mam im płacić i co rok.
PODATEK płacisz od najmu powierzchni co miesiąc a jak to nie najem powierzchni to różnie. Podatek płacisz raz a nie że co miesiąc i co rok.

Podatek płacisz co miesiąc a PIT składasz po roku podatkowym. Wtedy Ci wyjdzie niedopłata albo nadpłata więc masz zwrot albo musisz coś dopłacić - ale to nie jest tak że co miesiąc płacisz i co rok - tylko na koniec roku PITem robisz jakby wyrównanie.

Nie zapłacisz więcej niż powinieneś nie bój. Wyliczysz za dużo to oddadzą po rozliczeniu. Tak się mówi że zabiorą co się da ale oni mają kalkulatorki i jak im wychodzi grosz mało lub dużo to nie przepuszczą - musi się zgadzać i nie wezmą Ci podatku dwa razy chyba że przez pomyłkę albo.... ale na teoriach spiskowych się nie skupiaj Wink


RE: Karne odsetki od US za co roczne rozliczanie - mar1122 - 12-07-2016 19:23

Zaliczki można płacić dopiero po przekroczeniu tych 3091 zł.
Jeżeli nie przekroczysz, to tylko PIT wypełniasz.