Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Karne odsetki od US za co roczne rozliczanie - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Kosz/Spam/Archiwum (/Forum-Kosz-Spam-Archiwum-11)
+---- Dział: LeadMore (/Forum-LeadMore-396)
+---- Wątek: Karne odsetki od US za co roczne rozliczanie (/Temat-Karne-odsetki-od-US-za-co-roczne-rozliczanie-135062)

Strony: 1 2


Karne odsetki od US za co roczne rozliczanie - bananmma - 27-06-2016 22:41

Siema. Zakładam oddzielny temat bo sprawa jest dla mnie bardzo dziwna. Chodzi o karne odsetki, które otrzymałem od US. Za rok 2015 rozliczyłem się w kwietniu 2016 roku. Czyli po prostu rozliczam się w skali roku. Tak samo jak mój father.
No i o co chodzi? Jak nie wiadomo to oczywiście, że o pieniądze!

Ja - nigdzie nie pracuje, zarobiłem więcej jak 3091 i zapłaciłem podatek w kwietniu tego roku.

Ojciec - pracuje, zarobioną kwotę księgowa doliczyła mu do zarobków i podatek zapłacony również w kwietniu.

Brat - nie pracuje, kwota 3091 nie przekroczona.

Ponad tydzień temu nadchodzi list z US, ojciec i brat otrzymali karne odsetki. Pytając sie w US o co chodzi słyszę odpowiedź: "To Pan nie wie, że trzeba rozliczać się co miesiąc?" Będę wdzięczny za wytłumaczenie o co z tym chodzi, jak nie napisałem czegoś zrozumiale spokojnie proszę zapytać a odpowiem. Nie rozumiem tylko tego, że tym złodziejom podatki zostały zapłacone a oni chcą jeszcze odsetki!


RE: Karne odsetki od US za co roczne rozliczanie - twardy - 27-06-2016 22:56

http://zarabiam.com/Temat-Zaliczki-problem-z-wyliczeniem-133508?highlight=odsetki


RE: Karne odsetki od US za co roczne rozliczanie - Czaq - 27-06-2016 23:21

To jest po prostu tragedia. Wyrywkowo to sprawdzają czy jak?


RE: Karne odsetki od US za co roczne rozliczanie - rachman - 27-06-2016 23:55

Pewnie mieli do płacenia zaliczki na podatek które płaci się do 20-tego następnego miesiąca...


RE: Karne odsetki od US za co roczne rozliczanie - szykiryki - 28-06-2016 07:22

Nic innego jak zaliczki. W poradniku podatkowym LM masz to ladnie opisane.
Zeby nie robić sobie "kłopotów" z US najrozsądniej brać umowe o dzieło lub zgłosić ryczałt 8,5% zamiast rozliczać się raz w roku... tak sądze.


RE: Karne odsetki od US za co roczne rozliczanie - bananmma - 28-06-2016 10:20

Dzisiaj postaram sie to ogarnac. Dziekuje za odpowiedzi.


RE: Karne odsetki od US za co roczne rozliczanie - damko123 - 28-06-2016 10:28

Duże te odsetki dostali ?


RE: Karne odsetki od US za co roczne rozliczanie - PaidMoney - 28-06-2016 10:32

Przepraszam, że się wtrące, ale jak ja chcę się rozliczyć z urzędem w kwietniu następnego roku to jeszcze muszę się rozliczać co miesiąc?
A i ta kwota wolna od podatku jest liczona za miesiąc, czy rok?


RE: Karne odsetki od US za co roczne rozliczanie - damko123 - 28-06-2016 10:37

(28-06-2016 10:32)PaidMoney napisał(a):  Przepraszam, że się wtrące, ale jak ja chcę się rozliczyć z urzędem w kwietniu następnego roku to jeszcze muszę się rozliczać co miesiąc?
A i ta kwota wolna od podatku jest liczona za miesiąc, czy rok?

musisz wysyłać co miesiąc zaliczki na podatek, w poradniku leadmore masz wytłumaczone ocb.

kwota wolna od podatku jest liczona za rok i na chwile obecna wynosi 3091 zł.


RE: Karne odsetki od US za co roczne rozliczanie - twardy - 28-06-2016 10:38

Kwota wolna od podatku jest w skali roku ale zaliczki odprowadzasz bez wzgledu na nia, dostaniesz po prostu zwrot x miesiecy po zlozeniu PITa.

Odsetek jest jakies 10% w skali roku od podatku. Czyli jak miales w kwietniu 2015 roku zaplacic 100zl, a podatek zaplaciles w kwietniu 2016 roku to musisz zaplacic jakies 10zl. Tam sa rowniez jakie 'upusty' %, ktorych do konca nie rozumiem i chyba tez jakas kara...