Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Problem z kontahentem - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Kosz/Spam/Archiwum (/Forum-Kosz-Spam-Archiwum-11)
+--- Wątek: Problem z kontahentem (/Temat-Problem-z-kontahentem-134886)



Problem z kontahentem - joggi89 - 23-06-2016 12:11

Witam. Potrzebuję porady. Prowadzę niewielką firmę produkcyjną, od dwóch lat. Wszystko zaczęło się dobrze, bez problemów, dość szybko udało mi się zdobyć dużych klientów i dobrze zarabiać. Niestety od prawie roku mam problem z jednym z największych kontrahentów, który nie płaci za zamówione produkty. Uzbierała się z tego spora suma, wstrzymałem produkcję i dostawy dla tej firmy. Jednak chcę odzyskać pieniądze za to, co już dostali. Czy powinienem wpisać ich w krajowy rejestr dłużników? Założyć sprawę w sądzie? Co zrobić?


RE: Problem z kontahentem - krutek90 - 23-06-2016 12:21

Prawnik -> Przedsądowe wezwanie z wystawioną f-vat to zapłaty, jeżeli to nie pomoże to jak najbardziej wejść na drogę sądową oraz wpis.

Pozdrawiam


RE: Problem z kontahentem - mysc - 23-06-2016 13:09

Nie wiem czy Ci pomogę, ale coś mi się przypomniało czytając Twój post Smile

Dwa lata temu miałem staż w firmie, która pogrywała sobie podobnie jak Twój kontahent. Szukając podwykonawców niejednokrotnie słyszałem w słuchawce bluzgi i na nic tłumaczenia, że nic nie wiem, że praktykant, itd.

Ta ("moja") firma miała terminy na dokończenie prac i musiała się ich trzymać. Pamiętam, że jeden z dostawców (którego towar był niezbędny do skończenia prac) umówił się "z nami" na ostatnią chwilę - a gdy już było za późno na szukanie innego, powiedział że albo zapłacimy mu z góry + za wszystkie zaległe zamówienia, albo towar nie przyjedzie. Tego samego dnia dostał pieniądze.

Finał, finałów - gdy już mój staż się dawno skończył - ta firma po prostu ogłosiła bankructwo i wszyscy mniejsi wierzyciele zostali z niczym Sad Niestety trzeba uważać na te faktury z odległym terminem płatności (a na poczatku się dziwiłem dlaczego zawsze kazali negocjować na 30 dni ;/);/ Najlepiej na współpracy z nimi wychodziły firmy, które życzyły sobie pieniędzy zapłaconych z góry.


RE: Problem z kontahentem - mckosz - 23-06-2016 17:51

Niezły marketing szeptany Wink


RE: Problem z kontahentem - kuli - 24-06-2016 10:45

Też miałem praktyki w jednej firmie i wiem że kontrahenci mieli zawsze wpisane że zapłacą pieniądze 30 dni po zaakceptowaniu uslugi\towaru. Niestety dostarczenie usługi nie wiązało się z akceptacją. W ten sposób firma upadła bo wzięli dwa duże nietypowe zlecenia. Jeden klient nigdy nie zaakceptował tego co mu dostarczyli a drugi rozpłynął się w powietrzu bo w ogóle nie było takiej firmy.


RE: Problem z kontahentem - Apps - 24-06-2016 12:16

Temat powinien już leżeć w koszu, ktryptoreklama erif.pl....


RE: Problem z kontahentem - mysc - 24-06-2016 12:29

(24-06-2016 12:16)Apps napisał(a):  Temat powinien już leżeć w koszu, ktryptoreklama erif.pl....

Ah, nie zauważyłem tego linku !
Ostatnio widzę reklamy tam gdzie ich nie ma, zamiast tam gdzie faktycznie są !Sad


Problem z kontahentem - surfer0700 - 26-06-2016 12:45

Wątek został przeniesiony do kosza.
Prawdopodobne przyczyny :

1. Temat jest niezgodny z regulaminem.
2. Podobny temat znajduje się już na forum.
3. Wątek nie jest już aktualny.
4. Autor prosił o jego przeniesienie.
5. Temat został wyczerpany bądź rozwiązany.

Pozdrawiamy
Administracja Forum.