Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Czym warto się zainteresować? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Programowanie (/Forum-Programowanie-364)
+--- Wątek: Czym warto się zainteresować? (/Temat-Czym-warto-sie-zainteresowac-134717)

Strony: 1 2


Czym warto się zainteresować? - stuudenciok - 18-06-2016 22:45

Jak w temacie, mam sporo wolnego czasu który chce wykorzystać do nauki - tylko teraz czego? Co jest/może być opłacalne? Zacząłem od HTML (na YT - Mirosław Zelent), ale to tylko ze względu na to, że mam w planach budowę własnej strony internetowej. Ktoś jakieś propozycje? Zająć się czymś odmiennym typu C++, Python itp? Czy może po HTML iść w CSS, PHP, JS?


RE: Czym warto się zainteresować? - flown - 19-06-2016 19:16

Czyli z czego jest dobry hajs? Lol
Może JS + jakiś framework np. AngularJS. Generalnie raczej zawsze jest co robić w JS.


RE: Czym warto się zainteresować? - Damkofr - 28-06-2016 21:10

Dawaj HTML + CSS + JS +JQuery na początek.

Podam ci książki do nauki tych 4 języków. Męczyłem się nad JS prze video poradniki i nic nie kumałem bo wszystko mi się mieszało a zaraz ci podam książkę dzięki której wszystko ładnie mi się w głowie poukładało i wiem już sporo z tego języka. Przysiadłem ostatnio do kodu JS z zamiarem napisania na stronę jakiegoś kodu. I ci powiem że naprawdę jak na pierwszy raz szło nieźle.

Książka HTML + CSS : http://helion.pl/ksiazki/html-i-css-zaprojektuj-i-zbuduj-witryne-www-jon-duckett,htcsww.htm

Bardzo dobra ksiązka dobrze podzielona na rozdziały więc później łatwo wrócić i znaleźć znaczniki i opisy itp. Jednak html i css łatwo opanujesz nawet z jakiś kursów video.

Książka JavaScript i JQ: http://helion.pl/ksiazki/javascript-i-jquery-interaktywne-strony-www-dla-kazdego-jon-duckett,jsqwdk.htm

Super książka do JS może nie ma tam wiedzy dla zaawansowanych ale wszystko co potrzebne na start, świetnie poukładane. Bardzo dobrze zoobrazowane w postaci przykładów z kodem oraz rezultatu kodu.
Obejrzałem 2 poradniki video i nie mogłem zrozumieć pewnych rzeczy bez których ani rusz. Nie doszedłem do JQ jeszcze ale jak przeglądałem to pewnie napisane tak samo dobrze.


RE: Czym warto się zainteresować? - lyczkul - 30-06-2016 07:27

Zamiast jquery zainteresuj się Angular + Node, więcej zarobisz Smile
Jeszcze zależy co chcesz robić,
jeśli frontend do html,css, jquery/angular(w przypadku angulara i tak wejdziesz w fullstacka)
jeśli backend to polecam php/symfony chyba że coś bardziej pro to Java/Spring.


RE: Czym warto się zainteresować? - drago77 - 08-07-2016 13:55

Ucz się tak: C -> C++ ->C# / Java. Większość języków ma składnię podobną do C/C++, a C# i Java to języki podobne do siebie i mają tego samego autora, tylko że więcej pracy jest dla programistów Javy. Później możesz się ewentualnie doszkalać w innych językach, frameworkach, itd.


RE: Czym warto się zainteresować? - Miko1029 - 25-07-2016 22:08

JavaScript(ES6/ES7) + do tego EmberJS jezeli ogarniesz to + poweidzmy mongodb/rethinkdb to bedziesz wstanie pisac apki webowe/mobilne/desktopowe i to na kazda patforme. Do tego development jest bardzo szybki z pomaca firebase jestes w stanie w jeden dzien stworzyć coś co ma ręce i nogi Smile


RE: Czym warto się zainteresować? - Laftika.com - 21-12-2016 07:57

Tak jak już pisałem wcześniej, gdzieś tutaj - jeśli idziesz na kasę to od razu Ci mówię, że nic z tego nie będzie. Jeśli nie, spróbuj pisać w tym i tym.

HTML/CSS na pewno zawsze Ci się przyda jeśli chcesz tworzyć strony internetowe, do tego jakiś back end typu php,python lub coś bardziej fajnego czyli c# z asp.net czy java na springu Smile

Zależy co lubisz robić, czy lubić grzebać w kodzie i robić systemy, czy być "artystą" i tworzyć szablony stron Smile


RE: Czym warto się zainteresować? - Przemek10r - 29-12-2016 21:46

HTML


RE: Czym warto się zainteresować? - szymon1051 - 03-01-2017 00:00

Jak chcesz programować a nie koniecznie dla kasy to zacznij od języków wysokiego poziomu gdzie składnia jest najbardziej zbliżona do ludzkiej Smile, przez to najłatwiej się jej uczyć. Zależy jeszcze co chcesz programować np Python nada się prawie do wszystkiego, ale jak chcesz same strony to PHP powinno starczyć.

(28-06-2016 21:10)Damkofr napisał(a):  Dawaj HTML + CSS + JS +JQuery na początek.

HTML i CSS to nie do końca język programowania bo nie można nimi nic obliczać Smile.


RE: Czym warto się zainteresować? - Bojan245 - 08-01-2017 14:09

z JS bedziesz mial najwiecej szmalsu