Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Domena / Subdomena - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie na blogach oraz własnych stronach internetowych (/Forum-Zarabianie-na-blogach-oraz-wlasnych-stronach-internetowych-281)
+--- Dział: Obrót domenami (/Forum-Obrot-domenami-253)
+---- Dział: O domenach (/Forum-O-domenach-241)
+---- Wątek: Domena / Subdomena (/Temat-Domena-Subdomena-133734)



Domena / Subdomena - MoneyFetish - 27-05-2016 12:22

Cześć,

Pytanie do osób z doświadczeniem w tej gestii. Mam domenę, powiedzmy maniak.pl. Chciałem za pomocą subdomen i "tematów" słów stworzyć sobie kilka podportali czyli moje strony moglyby wygladac tak:

gadzeto.maniak.pl
seo.maniak.pl

Czy to ma jakikolwiek sens czy lepiej skupić się na modelu "domena" pro nisza?


RE: Domena / Subdomena - krutek90 - 27-05-2016 12:29

To już zależy od Ciebie, z różnymi domenami masz większe pole do popisu. Nie bardzo też zrozumiałem, masz na myśli Wildcard?


RE: Domena / Subdomena - MoneyFetish - 27-05-2016 12:50

Dla mojej głównej domeny, tworze kilka subdomen. Pod każdą subdomene podpinam osobną instalacje wordpressa. Wychodzi mi z tego coś ala:

gadzeto.maniak.pl
seo.maniak.pl

itd.

Jest w tym jakiś sens czy lepiej iść w stronę wielu domen czyli dla powyższego przypadku wyglądałoby to tak seomaniak.pl, gadzetomaniak.pl.

pozdrawiam,
M.


RE: Domena / Subdomena - rachman - 27-05-2016 13:18

Niby domeny mają deczko większą moc pod względem seo. Przekalkuluj co Ci się opłaca bo jakbyś miał wiele takich serwisów stawiać to koszty rosną jak oddzielne domeny. Jak tematyka podobna to nie wiem czy decydował bym się na osobne domeny. Co innego gdyby tematyka była inna...