Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
domena strony wpływa na pozycjonowanie ? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Pozycjonowanie (/Forum-Pozycjonowanie-398)
+--- Dział: Pozycjonowanie i Optymalizacja (/Forum-Pozycjonowanie-i-Optymalizacja-341)
+--- Wątek: domena strony wpływa na pozycjonowanie ? (/Temat-domena-strony-wplywa-na-pozycjonowanie-133580)



domena strony wpływa na pozycjonowanie ? - mateusz2045 - 23-05-2016 21:59

Jak w temacie np chcę kupic domenei która będzie lepsza pod seo .eu czy np .org. Jest jakaś różnica ? I czy adres strony będzie lepszy jeśli będzie zawierał to co ludzie wpisują w google czy może ogólna nazwa adresu będzie równie dobra i jest to bez znaczenia ?


RE: domena strony wpływa na pozycjonowanie ? - lechoo - 23-05-2016 22:37

(23-05-2016 21:59)mateusz2045 napisał(a):  Jak w temacie np chcę kupic domenei która będzie lepsza pod seo .eu czy np .org. Jest jakaś różnica ? I czy adres strony będzie lepszy jeśli będzie zawierał to co ludzie wpisują w google czy może ogólna nazwa adresu będzie równie dobra i jest to bez znaczenia ?
Rozszerzenie domeny należy dobrać pod kontem rynku na którym będziesz działał; np. pl - dla rynku polskiego, eu dla rynku europejskiego, com dla globalnego. Wiąże się to po części z preferencjami użytkowników z danego kraju.
Przykładowo Polacy intuicyjnie dopisują do nazwy rozszerzenie .pl
Co do drugiej części pytania: Lepiej w nazwie domeny mieć słowo/frazę kluczową, bo:
1. Łatwiej taką nazwę zapamiętać (niż wymyślony brand)
2. Istnieje szansa, że taka domena będzie posiadać naturalny branżowy ruch
3. Mniejsze nakłady finansowe poniesiesz na wypromowanie domeny
4. W mojej opini (tutaj zdania są podzielone) i z doświadczenia słowo/fraza kluczowa w nazwie ułatwia pozycjonowanie.
To tak w skrócie


RE: domena strony wpływa na pozycjonowanie ? - mateusz2045 - 23-05-2016 22:44

Dzięki za odp, w sumie mam org i eu do dyspozycji tylko bo np .pl jest wystawiona na sprzedaż więc nie wiem, ruch ma być z Polski


RE: domena strony wpływa na pozycjonowanie ? - lechoo - 23-05-2016 22:46

(23-05-2016 22:44)mateusz2045 napisał(a):  Dzięki za odp, w sumie mam org i eu do dyspozycji tylko bo np .pl jest wystawiona na sprzedaż więc nie wiem, ruch ma być z Polski
Jeśli ruch ma być z Polski poszukaj domeny w rozszerzeniu .pl
Napisz na PW pod jaką branże szukasz nazwy. Postaram się Ci pomóc w wyborze domeny.