Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Jak założyć forum - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie na blogach oraz własnych stronach internetowych (/Forum-Zarabianie-na-blogach-oraz-wlasnych-stronach-internetowych-281)
+--- Dział: Zarabianie na WWW - dyskusje, pytania i odpowiedzi (/Forum-Zarabianie-na-WWW-dyskusje-pytania-i-odpowiedzi-202)
+--- Wątek: Jak założyć forum (/Temat-Jak-zalozyc-forum-133535)

Strony: 1 2


Jak założyć forum - patryk574 - 22-05-2016 18:38

Witam. Chciałbym założyć forum o tematyce .............. ( i tu się powstrzymam). Lecz nie wiem jak to zrobić. wybrać na początek coś typu fora.pl czy coś bardziej rozbudowanego ? najlepiej żebym nie musiał nic płacić albo jakąś "minimalną" opłatę
szukałem na forumowej "wyszukiwarce" podobnego tematu ale nic nie znalazłem
jakby temat nie pasował do działu to proszę o przeniesienia a nie o usunięcie


RE: Jak założyć forum - radek0389 - 22-05-2016 18:46

Całkowicie darmowe to na fora.pl. Ale polecam zainwestować trochę grosza na serwer i odpalić phpBB. Dodać jakiś ciekawy motyw graficzny i wtedy wszystko masz pod własna kontrolą. Do tego tez domena, ale to można za darmo zarejestrować na nazwa.pl. Tylko trzeba się liczyć z drozszym odnowieniem.


RE: Jak założyć forum - Juhas - 22-05-2016 19:10

Ja kupisz kasę na Mintshost za polowe ceny to wyjdzie ci 25zł rocznie za hosting i jakaś domena za 0 ale potem droższe odnowienia.


RE: Jak założyć forum - jlde - 22-05-2016 20:12

Lepiej postawić forum na własnym silniku(phpBB) i mieć pewność, że trochę pochodzi. Wszystkie tzw. kreatory for wrzucają na forum tysiące reklam, co sprawia, że korzystanie z niego jest niemiłe i często utrudnione Wink


RE: Jak założyć forum - patryk574 - 23-05-2016 12:40

to jeszcze by sie jakiś poradnik przydał "krok po kroku" bo zupełnie zielony jestem Sad


RE: Jak założyć forum - verona - 23-05-2016 12:50

(23-05-2016 12:40)patryk574 napisał(a):  to jeszcze by sie jakiś poradnik przydał "krok po kroku" bo zupełnie zielony jestem Sad

Kupić serwer i domenę chyba nie jest trudno Wink ? Polecam np. na linuxpl. Nie różni się to przecież od kupowania czegoś przez sklep internetowy czy allegro. Dodajesz do koszyka, klikasz kupuj, płacisz i masz.

Większość hostingów ma zautomatyzowany instalator aplikacji (w tym silników for), więc wybierasz sobie jakiś np. phpbb i klikasz Instaluj. Gotowe, masz forum Wink


RE: Jak założyć forum - rousen - 23-05-2016 14:46

@up Dokładnie.


Ja jeszcze polecam hosting nazwa.pl domenę możesz kupić za 0zl czyli dodajesz do koszyka i masz ja za darmo bo jest promocja. Hosting kupisz za 30 zł na rok o ile dobrze pamiętam, więc są to groszowe sprawy. W cenie hostingu otrzymujesz auto instalator skryptów. Ja polecę Ci mybb ponieważ jest łatwe do ogarnięcia i dla początkującego będzie ok Smile


RE: Jak założyć forum - Admin - 23-05-2016 14:52

przenoszę do odpowiedniego działu.


RE: Jak założyć forum - jlde - 23-05-2016 15:17

(23-05-2016 14:46)rousen napisał(a):  @up Dokładnie.


Ja jeszcze polecam hosting nazwa.pl domenę możesz kupić za 0zl czyli dodajesz do koszyka i masz ja za darmo bo jest promocja. Hosting kupisz za 30 zł na rok o ile dobrze pamiętam, więc są to groszowe sprawy. W cenie hostingu otrzymujesz auto instalator skryptów. Ja polecę Ci mybb ponieważ jest łatwe do ogarnięcia i dla początkującego będzie ok Smile

Nie polecam nazwa.pl. Zobacz sobie koszty odnowy domeny beka


RE: Jak założyć forum - malena - 24-05-2016 09:43

Na forum chcesz zarobić czy po prostu prowadzić ów forum? W pierwszym przypadku warto zainwestować więcej "na start", od razu pomyśleć o pozycjonowaniu, rozkręceniu.., e - marketingu.