Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Problem z JQuery - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarządzanie stronami Internetowymi (/Forum-Zarzadzanie-stronami-Internetowymi-358)
+--- Dział: Bloger, Blogspot i inne blogi (/Forum-Bloger-Blogspot-i-inne-blogi-361)
+--- Wątek: Problem z JQuery (/Temat-Problem-z-JQuery-133201)



Problem z JQuery - DGHubert - 14-05-2016 16:11

del


RE: Problem z JQuery - verona - 14-05-2016 16:15

To nie problem z jQuery. jQuery to biblioteka JavaScript, język który odpowiada za "logikę", nie wygląd. Poprawki powinieneś nanieś w CSS (stylu) strony bo elementy na screenie są po prostu błędnie rozmieszczone.

Lub po prostu wywołujesz to coś w złym miejscu.


Edit: Twój skrypt posiada ustawienia CSS tego elementu, ale nie wiadomo jakie powinny być parametry skoro nie wiadomo jak zbudowana jest reszta strony.


RE: Problem z JQuery - DGHubert - 14-05-2016 16:18

(14-05-2016 16:15)verona napisał(a):  To nie problem z jQuery. jQuery to biblioteka JavaScript, język który odpowiada za "logikę", nie wygląd. Poprawki powinieneś nanieś w CSS (stylu) strony bo elementy na screenie są po prostu błędnie rozmieszczone.

Lub po prostu wywołujesz to coś w złym miejscu.

To co pozmieniać w css? Już pół internetu zwiedziłem i nie mogę sobie poradzić.


RE: Problem z JQuery - Gremquen - 14-05-2016 16:18

Parametr z-index w CSS powinien Ci to rozwiązać


RE: Problem z JQuery - TodMean - 14-05-2016 16:44

Niestety moja kryształowa kula się popsuła Sad

Musiałbyś podać adres strony, bo same obrazki nic nam nie dadzą Wink


RE: Problem z JQuery - daniel42na - 14-05-2016 16:51

Tak jak wyżej, musisz ustawić np. "footer{z-index:2;}" a ".reklama{z-index:1;}" (nie wiem jaką reklama ma tam klase, musisz sprawdzić) tak aby footer był zawsze na reklamie. Wtedy reklama będzie wjeżdżać pod footer. Jak chcesz, żeby zatrzymywała się przed nim to musisz troche więcej z JS pokombinować.


RE: Problem z JQuery - DGHubert - 14-05-2016 17:58

(14-05-2016 16:51)daniel42na napisał(a):  Tak jak wyżej, musisz ustawić np. "footer{z-index:2;}" a ".reklama{z-index:1;}" (nie wiem jaką reklama ma tam klase, musisz sprawdzić) tak aby footer był zawsze na reklamie. Wtedy reklama będzie wjeżdżać pod footer. Jak chcesz, żeby zatrzymywała się przed nim to musisz troche więcej z JS pokombinować.

Zrobiłem tak jak napisałeś tylko na odwrót, bo jak ustawiłem tak jak napisałeś to nic się nie zmieniło.

http://www.TOPopularne.pl

Nie da się nic w tym kodzie pozmieniać aby zatrzymywało się przed stopką?


RE: Problem z JQuery - Apps - 14-05-2016 21:35

(14-05-2016 17:58)DGHubert napisał(a):  Nie da się nic w tym kodzie pozmieniać aby zatrzymywało się przed stopką?

Nie da się bo do tego potrzebna jest jakaś biblioteka JS, chyba, że napiszesz ją sam.

Przykład: http://leafo.net/sticky-kit/#reference


RE: Problem z JQuery - rachman - 14-05-2016 23:37

Możesz pobrać wysokość stopki (warto poprawiać tą wartość w trakcie zmiany rozmiaru okna przeglądarki), dodać wysokość banera "latającego" i jeśli do przewinięcia strony zostało tyle co suma wartości stopka+baner to zawiesić na stałe baner na tej wysokości...