Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Dzierżawa - pytanie. - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Dzierżawa - pytanie. (/Temat-Dzierzawa-pytanie-132534)



Dzierżawa - pytanie. - Huston - 28-04-2016 11:56

Witam serdecznie chciałbym rozliczać się na podstawie RYCZAŁTU 8,5%
(z tytułu najmu, podnajmu dzierżawy) obecnie jestem na Umowie o dzieło, byłem w lutym dowiedzieć się coś więcej na ten temat w moim ukochanym urzędzie. Jednak pomimo uprzejmości ludzi tam nie byli zbytnio zainteresowani moją propozycją i niewielkimi argumentami, gdyż jechali swoim magicznym slangiem i przyznaje nie wiedziałem jak im odpowiednio to wytłumaczyć że taka forma rozliczenia w przypadku moim jest możliwa. Urzędnicy ciągle upierali się , że muszę mieć działalność gdyż to zarobek ciągły bla bla itp itd.

Czy w ogóle w tym roku mam możliwość jeszcze przejść na ryczałt, czy niestety dopiero w następnym roku?
Jakie argumenty i działania mam zrobić aby udowodnić swoją rację i już więcej nie jąkać się z odpowiedząpokerface
Coś wysłać, coś złożyć?
Jakieś rady? Idea
Z góry dziękuje! Huh


RE: Dzierżawa - pytanie. - twardy - 28-04-2016 12:15

Ryczalt normalnie zglaszasz do ktoregos tam stycznia albo... kiedy chcesz ale pod warunkiem, ze z tego tytulu nie uzyskales wczesniej zadnego dochodu. Jesli np w tym roku od stycznia do marca dostawales kase z tytulu 'wynajmowania powierzchni reklamowej' a podejrzewam, ze takie cos masz napisane na umowie o dzielo... wiec dopiero styczen 2017.

Druga sprawa jest taka, ze jesli kobiety w urzedzie za bardzo nie czaja o co chodzi to lepiej zrob tak ci mowia, bo mozesz miec problemy Big Grin Przepisy przepisami ale wszystko zalezy od dobrej woli urzednika.

Koniec koncem jak cie stac na wizyte w biurze rachunkowym albo u jakiejs ksiegowej to to zrob.


RE: Dzierżawa - pytanie. - Huston - 28-04-2016 12:44

No właśnie ciężko było mi im wytłumaczyć, bo byli zszokowani tym co ja do nich mówie Big Grin.
Myślałem, że przynajmniej będą kumać o co chodzi, próbowałem im to jakoś logicznie wytłumaczyć, ale nie chciałem się już kłócić z królestwem bo zaczęli słać do mnie jakieś dziwne formułki i niezrozumiałe zdaniaBig Grin.


RE: Dzierżawa - pytanie. - twardy - 28-04-2016 12:55

http://zarabiam.com/Temat-Wybor-ryczaltu-jako-formy-opodatkowania-suby-i-inne-127461

Tu masz fajny temat jak to powinno byc zrobione.

Najgorsze w tym wszystkim jest to, ze pomimo tych wszystkich ustaw, zasad, regulek i innych pierdol... ostatnie slowo nalezy do urzednika. Bo niby mozna sie rozliczac ryczaltem... w US uslyszysz cos o dzialanosci... Jedno wyklucza drugie. Chociaz PODOBNO od tego roku wszystkie watpliwosci maja byc rozstrzygane na korzysc podatnika, ale ja bym w to nie wierzyl Big Grin


RE: Dzierżawa - pytanie. - szykiryki - 28-04-2016 13:31

Powiem Ci szczerze- dzisiaj pójdziesz i Cie nie pozwolą, jutro pójdziesz z tym samym pytaniem i dadzą zgodę z pocałowaniem ręki... Nie ogarniesz Smile

Możesz iśc od razu z gotowym kwitem wypełnionym, wziąć rachunek z lm, żeby było wiadomo, że chodzi o najem, możesz też nonszalancko rzucić im na stół rozporządzenie MF:

http://zarabiam.com/attachment.php?aid=2941

Najlepiej ubiegać się o to w styczniu, wtedy takich zapytań mają w ilościach hurtowych i większe prawdopodobieństwo, że załatwisz w kilka minut.
Jeśli od początku roku już wypłacałeś, to prawdopodobnie będziesz musiał poczekać do stycznia 2017, ale wciąż istnieje szansa, że trafisz na urzędnika, który się zgodzi