Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Konkurs w dziale prawnym. Kazus na dwa reputy - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Konkurs w dziale prawnym. Kazus na dwa reputy (/Temat-Konkurs-w-dziale-prawnym-Kazus-na-dwa-reputy-13240)



Konkurs w dziale prawnym. Kazus na dwa reputy - tyndyk23 - 09-09-2010 09:13

Witam serdecznie,

Postanowiłem dostarczyć wam trochę rozrywki , humoru i zainicjować nowy konkurs, który będzie polegać na rozwiązaniu przedstawionego stanu faktycznego (keys , lub jak kto woli kazus ). Rozwiązanie wraz z uzasadnieniem należy napisać w poście. Nie zamieszczajcie odpowiedzi typu ,, bo tak '' , ,, bo tak jest gdzieś tam napisane ''. Nie musicie wskazywać konkretnego przepisu , wystarczy dobrze umotywować. ( jeżeli ktoś poda podstawę prawną tj . ustawę i art będzie mógł liczyć się , w przypadku prawidłowego rozwiązania z dodatkową nagrodą ). Stopień trudności uzależniony będzie od Waszej wiedzy. Pojawiać się będą różne kazusy z wielu dziedzin. Nagród jest tak wiele, że nie sposób ich tutaj wypisać jednak mogę powiedzieć że niektóre to reputacja ( + 4 ) i wewnętrzna satysfakcja towarzysząca rozwiązaniu Smile Nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić was do tego konkursu i przedstawić stan faktyczny.

Admin Bananowski jest właścicielem nieruchomości ( budynek ) X położonej w TS-ie. Pewnego dnia będąc już bardzo głodnym , spragnionym i wyczerpanym fizycznie postanowił polepszyć swój los i sprzedać ową nieruchomość. Budyneczek był trochę warty- fajna lokalizacja , lecz nieco zapuszczony, gdyż Admin Bananowski nie przykładał większej wagi do porządku. Zamieścił ogłoszenie w lokalnej prasie. Po paru dniach zjawił się kupiec imieniem Jeppersowaty Jeppers. Kasy miał pod dostatkiem. Spisali więc umowę na piśmie w dwóch kopiach. Admin Bananowski otrzymał cenę za nieruchomość będąc bardzo zadowolonym i udał się natychmiast do McDonaldsa się najeść. Gdy Jeppersowaty Jeppers chciał się wprowadzić nie udało mu się , gdyż wg Admina nie jest on właścicielem nieruchomości. Oceń kto i dlaczego ma racjeSmile

PowodzeniaSmile

Zbieżność i podobieństwo do osób trzecich jest zupełnie przypadkowa i niecelowa Smile PoZDrO Smile


RE: Konkurs w dziale prawnym. Kazus na dwa reputy - Admin - 09-09-2010 09:43

ja sie nie znam ale bede strzelal i rozkminial Big Grin

Wiec wydaje mi sie ze umowa spisana na kartce papieru jest nie wazna to w swietle prawa, z takimi rzeczami idzie sie do notariusza, nie znam regulek prawnych. Jednak dla mnie Pan Bananowski to bardzo inteligentny i sprytny cfaniak ktory zrobil w bambuko biednego Pana Jeppersowatego.


WZOR DOKUMENTU - Umowa sprzedaży nieruchomości
http://wzory-umow.webpark.pl/umowa-sprzedazy-nieruchomosci.html




@down

(09-09-2010 10:52)tyndyk23 napisał(a):  Brawo Bananie Smile

Pamiętaj że umowa spisana na kartce papieru ( nawet toaletowego ) jest ważna w 100 %. Jak kupujesz coś innego np . komputer to nie idziesz do notariusza . Wymogiem dla ważnej sprzedaży nieruchomości jest sporządzenie takiej umowy w formie aktu notarialnego. Reasumując w naszym stanie faktycznym Jeppersowaty Jeppers nie nabył nieruchomości pownieważ umowa jest nie ważna Smile

Wiem doskonale, jednak mowilem wylacznie o nieruchomosciachSmile


RE: Konkurs w dziale prawnym. Kazus na dwa reputy - tyndyk23 - 09-09-2010 10:52

Brawo Bananie Smile

Pamiętaj że umowa spisana na kartce papieru ( nawet toaletowego ) jest ważna w 100 %. Jak kupujesz coś innego np . komputer to nie idziesz do notariusza . Wymogiem dla ważnej sprzedaży nieruchomości jest sporządzenie takiej umowy w formie aktu notarialnego. Reasumując w naszym stanie faktycznym Jeppersowaty Jeppers nie nabył nieruchomości pownieważ umowa jest nie ważna Smile

( Dopuszczalne jest sprzedanie nieruchomości bez aktu notarialnego ale tylko w szczególnych przypadkach ). Jeżeli ktoś chciałby się zagłębić w tę materię zapraszam do zadawania pytań.