Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
systempartnerski.pl rozliczenie - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: systempartnerski.pl rozliczenie (/Temat-systempartnerski-pl-rozliczenie-132294)



systempartnerski.pl rozliczenie - paskur - 23-04-2016 23:39

Siemka, proszę o pomoc jak rozliczyć się z niewielkich kwot z systempartnerski.pl
Na rachunku widnieje " Oddanie powierzchni na stronie WWW na cele reklamowe
w miesiącu 2016-03 ".

Kwota w tym miesiącu to 275zł, przez następne jeszcze pewnie wpadnie kilka stówek, ale zakładam tylko dla siebie konta, także większych kokosów już nie będzie i pewnie na tych kilkuset zł się skończy.

Z góry dzięki


RE: systempartnerski.pl rozliczenie - rachman - 24-04-2016 00:19

Płacisz zaliczkę na podatek do 20-tego następnego miesiąca od wypłaty środków. Po roku podatkowym wypełniasz PIT-36 ten zielony i walisz w pozycje najem/dzierżawa.


RE: systempartnerski.pl rozliczenie - paskur - 24-04-2016 14:10

Muszę płacić tą zaliczkę, bo i tak jeszcze będę miał zwrot na koniec roku i z tego mogli by mi "odbić" podatek o ile przekroczę kwotę.


RE: systempartnerski.pl rozliczenie - rachman - 24-04-2016 14:32

Wg prawa powinieneś. Nikogo w urzędzie nie obchodzi jak byłoby logiczniej, urzędnika obchodzi jak ma napisane w przepisach Wink Zrób jak chcesz, prawdopodobieństwo wykrycia tego prawie równe zeru, konsekwencje z tego co wiem też nie jakieś straszne jeśli i tak masz zamiar to rozliczyć w rocznym a możliwe że tylko durne odsetki byś musiał zapłacić gdyby jakimś przypadkiem wykryli ze nie odprowadzasz zaliczek czyli "grosze" od takich kwot...


RE: systempartnerski.pl rozliczenie - paskur - 24-04-2016 22:01

Jak wygląda takie odprowadzanie zaliczek :> ?

#edit
a na necie wyczytalem takie:

Podczas roku podatkowego podatnik powinien pamiętać o odprowadzaniu zaliczek na podatek dochodowy. Obowiązek odprowadzenia takiej należności powstanie po raz pierwszy w miesiącu, w którym dochód liczony narastająco od początku roku przekroczy kwotę powodującą obowiązek zapłaty podatku. W związku z tym dla podatników rozliczających się na zasadach skali podatkowej - 18% lub 32% w zależności od wysokości dochodu - pierwszą zaliczkę będzie należało odprowadzić, gdy dochód zaokrąglony do pełnych złotych przekroczy kwotę 3092 zł.


RE: systempartnerski.pl rozliczenie - rachman - 24-04-2016 22:22

Na necie też widziałem takie i inne wersje. Podałem Ci najczęstszą wersję którą mi wmawiano i z którą też się nie zgadzam a Ty se w swoim US zapytaj jak chcesz mieć pewność 99% że nie popełnisz błędu wg nich. Mi na KIP i w US powiedzieli że trzeba odprowadzać Undecided Zadzwonisz na KIP albo US i powiedzą Ci inaczej? Wcale mnie to nie zdziwi. Od prawie 20 lat rozliczam pity nie tylko sobie i to nie byłoby nic nadzwyczajnego... więc zrób tak jak Ci powiedzą.


RE: systempartnerski.pl rozliczenie - paskur - 25-04-2016 10:52

No ale chyba nie ma co odprowadzać takich groszy w takim razie, bo skoro wpisze to dopiero przy rocznym, to nie będe na nic narażony :o masakra w tym państwie


RE: systempartnerski.pl rozliczenie - rachman - 25-04-2016 14:37

Większość nie odprowadza do czasu przekroczenia kwoty wolnej. Także wiesz Wink No ale jak chcesz wg prawa to musisz pytać w konkretnym US najlepiej. No jak rozliczysz to kar i dochodzeń nie zrobią bo przecież nie ukrywasz dochodu tylko się tłumaczysz że tak czytałeś i z niewiedzy tak rozliczasz. Wyrażasz czynny żal i zazwyczaj podejrzewam kończy się odsetkami. Ale obstawiam że raczej nie powinno być problemów że takie są ustawy a niektórzy mówią inaczej... wiesz od wielu lat to rozliczam a w tych samych miejscach mówią mi raz tak raz tak... paranoja. Czasami robię po prostu jak przepisy mają czarno na białym i mam wszystko gdzieś bo by nerwowo nie wyrobił jak tu mówią tak tam inaczej a czytasz jeszcze tak jak wkleiłeś. Witamy w świecie podatków... Undecided