Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Droga do własnego biznesu! - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabiam.com (/Forum-Zarabiam-com-166)
+--- Dział: Dziennik Pracy (/Forum-Dziennik-Pracy-352)
+--- Wątek: Droga do własnego biznesu! (/Temat-Droga-do-wlasnego-biznesu-132173)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


RE: Droga do własnego biznesu! - olekn1 - 05-06-2016 15:05

Dzień 47.

Aktualne cele:
Stworzenie dwóch innowacyjnych faucetów
[Obrazek: progressf_saphseq.png]

Nauka pythona (na codecademy)
[Obrazek: progressp_saqwshq.png]


Co dzisiaj zrobiłem?
- Była fajna pogoda, to cały dzień byłem na dworze, więc nic się nie zmieniło od wczoraj Tongue
- Tak jak pisałem, w każdy weekend aktualizuje progressbary itp.

Ukończone projekty/cele
+ osiągniecia




RE: Droga do własnego biznesu! - SPARTAN-117 - 05-06-2016 18:15

Już półtora miesiąca minęło, a ty jeszcze nic nie zarobiłeś, bez obrazy, ale powinnieneś zrzucić te faucety (to są jakieś krany?) na dalszy plan, bo najpierw musisz stworzyć, a później to jakoś sprzedać i zacząć z ppa chociażby.


RE: Droga do własnego biznesu! - olekn1 - 05-06-2016 22:54

(05-06-2016 18:15)SPARTAN-117 napisał(a):  Już półtora miesiąca minęło, a ty jeszcze nic nie zarobiłeś, bez obrazy, ale powinnieneś zrzucić te faucety (to są jakieś krany?) na dalszy plan, bo najpierw musisz stworzyć, a później to jakoś sprzedać i zacząć z ppa chociażby.

Miałem inne sprawy na głowie, teraz wracam do faucetów, bo skończyłem już praktycznie poboczne cele Wink no i może wydaje Ci się, że nic nie robię, ale zarabiam też na innych sposobach, które nie są opisane w dzienniku, bo dziennik jest skierowany właśnie w budowę faucetów (i nie chodzi mi o jakieś gówn... słabe krany, na skrypcie faucetboxa czy podobnej platformie, ale o autorskie rozwiązania i innowacje)

Jak wypłacę z pewnego programu kasę i zainwestuję ją w kryptowaluty, to może dodam to do dziennika, bo tematyka podobna, a i zaciekawię trochę odbiorców, bo na razie nie ma po co zaglądać tutaj Undecided Jerk2


RE: Droga do własnego biznesu! - olekn1 - 06-06-2016 21:54

Dzień 48.

Aktualne cele:
Stworzenie dwóch innowacyjnych faucetów
[Obrazek: progressf_saphseq.png]

Nauka pythona (na codecademy)
[Obrazek: progressp_saqwshq.png]


Co dzisiaj zrobiłem?
- Wziąłem się ostro do pracy i prawie skończyłem pythona (zostało chyba 6%) także praktycznie kolejny etap zakończony
- Zrobiłem podstrony w faucecie
- Zrobiłem część arkusza kalkulacyjnego (wcześniej o nim pisałem, arkusz ma pokazywać bierzące zarobki i wydatki, w skalk dziennej, miesięcznej i rocznej), w którym na razie mam dzienny zysk/strate i sumę całej kasy jaką mam, podzieliłem to sobie dla ułatwienia na 3 kategorie, tj. PLN, USD i BTC, wszystko wylicza się automatycznie, łącznie z przewalutowaniem wszystkiego na PLN, jednak to nie jest koniec, w planach mam dodanie wyświetlania zysku w %, dodania kosztów miesięcznych, typu prąd czy gaz (chodzi mi o zrobienie poszczególnych kategorii np. mieszkanie, jedzenie, media, rozrywka, czynsz itd.) da to jeszcze lepszy obraz tego, na co idą pieniądze, ile procent i jaką kwotę zarobionych pieniędzy oszczędza... pomysłów mam wiele, ale nie będę się rozpisywał Tongue Jak arkusz skończę, to chętnie się nim podzielę z innymi (pusty szablon do pobrania)

No i wiem, że jest np. taki MS Money, ale nie ma wersji PL ani nie jest aktualizowany, no i działa tylko na PC, a mi zależy na mobilności i dostępie z każdego miejsca, więc wybrałem do tego arkusz od Google'a

Ukończone projekty/cele
+ osiągniecia




RE: Droga do własnego biznesu! - olekn1 - 07-06-2016 19:39

Dzień 49.

Aktualne cele:
Stworzenie dwóch innowacyjnych faucetów
[Obrazek: progressf_saphseq.png]

Nauka pythona (na codecademy)
[Obrazek: progressp_saqwshq.png]


Co dzisiaj zrobiłem?
- Dzisiaj dalej pracowałem nad arkuszem, dodałem pola z procentami tzn. Ile procent zarobiłem/wydałem w danym dniu z każdej kategorii i ogólnie - coraz fajniej to wygląda Big Grin
- Popracowałem nad wyglądem strony, jednak jeszcze wiele brakuje, no ale przechodząc do konkretów - zmieniłem tło, dodałem cień tekstu loga oraz efekt lini po najechaniu na logo (co możecid zobaczyć na screenie, ta linia nie pojawia się nagle, tylko jest w ładnej animacji i pojawia się od środka divu) dodałem przycisk wylogowania, zrobiłem wstępną stronę powitalną - co do tego nie wyrównanego loga, to po prostu prawdziwa nazwa jest inna i ona jest normalnie wyśrodkowana, następnym razem dam jakąś nazwe, żeby też było łasnie wyśrodkowane Tongue

Screeny:
Ukończone projekty/cele
+ osiągniecia




RE: Droga do własnego biznesu! - ivandzms - 07-06-2016 19:58

(05-06-2016 18:15)SPARTAN-117 napisał(a):  Już półtora miesiąca minęło, a ty jeszcze nic nie zarobiłeś, bez obrazy, ale powinnieneś zrzucić te faucety (to są jakieś krany?) na dalszy plan, bo najpierw musisz stworzyć, a później to jakoś sprzedać i zacząć z ppa chociażby.

Tu oczy chcą widzieć tylko jedno... Pracuje, rozwija się, zdobywa doświadczenie. Pieniądze pojawią się prędzej czy później


RE: Droga do własnego biznesu! - olekn1 - 08-06-2016 21:34

Dzień 50.

Aktualne cele:
Stworzenie dwóch innowacyjnych faucetów
[Obrazek: progressf_saphseq.png]

Nauka pythona (na codecademy)
[Obrazek: progressp_saqwshq.png]


Co dzisiaj zrobiłem?
- Cały dzień szukałem fajnych pop-upów i w końcu znalazłem sensowną stronkę, ale muszę jeszcze pomyśleć co wybiorę ;p
Ogólnie na stronie startowej postawiłem na minimalistyczność, proste logo, formularz logowania/rejestracji, do tego dodam pasek ze statystykami na żywo i button wyświetlający pop-up z podstawowymi informacjami o stronie i zarabianiu na niej
- Skończyłem pythona (ale progressbar zrobię w weekend)
- Pojawił się kurs sass'a na codecademy, więc go zacząłem, przyda się zwłaszcza w tworzeniu faucetów, a sam kurs jest przyjemny i nie długi


Ukończone projekty/cele
+ osiągniecia




RE: Droga do własnego biznesu! - olekn1 - 09-06-2016 21:14

Dzień 51.

Aktualne cele:
Stworzenie dwóch innowacyjnych faucetów
[Obrazek: progressf_saphseq.png]

Nauka pythona (na codecademy)
[Obrazek: progressp_saqwshq.png]


Co dzisiaj zrobiłem?
- Z racji tego, że skończyłem lekcję wcześniej, poszedłem do pracy dorywczej (zawsze pięć dyszek do przodu Jerk), niedawno wróciłem i już nie zostało za wiele czasu na pracę nad faucetem, jutro ostro ruszam, bo mam kilka fajnych pomysłów Lol


Ukończone projekty/cele
+ osiągniecia




RE: Droga do własnego biznesu! - zjadamkredki - 09-06-2016 21:20

Powodzenia Wink


RE: Droga do własnego biznesu! - olekn1 - 10-06-2016 23:12

Dzień 52.

Aktualne cele:
Stworzenie dwóch innowacyjnych faucetów
[Obrazek: progressf_saphseq.png]

Nauka pythona (na codecademy)
[Obrazek: progressp_saqwshq.png]


Co dzisiaj zrobiłem?
- Dodałem pop-up, który będzie informował, na czym polega strona

[Obrazek: FAUCET4pn_sqhxwwq.png]
[Obrazek: FAUCET5pn_sqhxwsp.png]


Ukończone projekty/cele
+ osiągniecia