Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Szkoła ponadgimnazjalna - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Dział Tematyczny (/Forum-Dzial-Tematyczny-116)
+---- Dział: Szkoła (/Forum-Szkola-307)
+---- Wątek: Szkoła ponadgimnazjalna (/Temat-Szkola-ponadgimnazjalna-131630)



Szkoła ponadgimnazjalna - ArTmol - 10-04-2016 15:31

Cześć. Na wstępie powiem, że trochę już czytam na necie o tych szkołach i nic konkretnego się nie dowiedziałem. Każdy chwali tam gdzie jest. Jeszcze jakiś czas temu olewałem po prostu temat dalszego kształtowania się jednak im krócej do podjęcia decyzji tym więcej myśli w głowie. Gimnazjum konkretnie olewałem. Oceny mam na poziomie 2/3 co jest słabym wynikiem według mnie, ale jak można skupić się na lekcji jak zarywało się nocki, aby grać w gry, a na lekcji się spało lub wcale nie myślało. Od pewnego czasu zacząłem na to wszystko inaczej patrzeć. Chciałbym wybrać jakiś konkretny kierunek na który po 3 latach bądź 4 latach(technikum) będzie zapotrzebowanie. Nie mam zainteresowań musiałbym się uczyć wszystkiego od początku. W przyszłości chciałem wyjechać za granicę lecz przez ten okres czasu szkoły średniej musiałbym przyłożyć się do języka obcego, aby komunikować się na poziomie bez problemu. Jeżeli chciałbym wybrać Technikum to Kołobrzeg, Koszalin, Szczecin (jeżeli by to było możliwe to bym mieszkał u kuzynka w moim wieku), reszta to internat. Niestety nie widzi mi się dojeżdżanie codziennie do szkoły. U siebie w miasteczku zawodówka jest bardzo ograniczona (znalezienie praktyki - dojazdy). Liceum mogę dobrać pod swoje wymagania (mieszanie przedmiotów), nie ma ustalonych profili. Chcę mogę zdawać ang. historię i polski na maturze (przykładowo). Jednak co mi po samym liceum?


RE: Szkoła ponadgimnazjalna - kwl262 - 10-04-2016 15:49

Technikum. Dlaczego? Do liceum idzie się tylko po maturę i dalej na studia, przy wyborze technikum masz już zawód i maturę i masz do wyboru co robić po szkole średniej czy idziesz do pracy czy na studia. A zawodówka to jak już kto woli. To moje zdanie, sam 4 lata temu wybrałem technikum i nie żałuje.


RE: Szkoła ponadgimnazjalna - kuli - 10-04-2016 16:00

Zawsze będzie zapotrzebowanie na sprzedawcę. Możesz do tego iść bez żadnej szkoły. Reszta zawodów typu informatyk , logistyk, budowalaniec to są takie hasła reklamowe żeby przyciągnąć młodzież. Ale na nich też jest duże zapotrzebowanie i jeszcze będzie jakiś czas


RE: Szkoła ponadgimnazjalna - ArTmol - 10-04-2016 20:13

No tak, ale czy po takim Technikum IT nauczę się jakiś konkretów czy jednak każdego po trochu.


RE: Szkoła ponadgimnazjalna - kuli - 13-04-2016 09:42

Trzeba się uczyć w domu a nie w szkole


RE: Szkoła ponadgimnazjalna - Takimyk - 13-04-2016 10:48

Jeżeli masz oceny na poziomie 2/3 to idź do zawodówki, zdobądź zawód np. elektryka, potem jeżeli będziesz chciał się dokształć, zdobądź technika. Następnie zawsze możesz kształcić się dalej i pójść np w mechatronikę. Z takim wykształceniem gwarantuję Ci że będziesz w stanie więcej osiągnąć niż nie jeden "magister" per, per polski.

Jak chcesz iść do liceum a potem na byle jakie studia, to powiem Ci jedno, papier z takiej szkoły będzie potem wart mniej niż ten z zawodówki. W Polsce jest bardzo niski poziom kształcenia wyższego, uczelnie powyrastały jak grzyby, znam prawdziwych debili którzy w podstawówce meli problemy z liczeniem a teraz są wielkimi "magistrami" i uwierz mi nic się od czasów podstawówki u nich nie zmieniło, poza tym papierem Smile


RE: Szkoła ponadgimnazjalna - Apps - 13-04-2016 10:53

Zdecydowanie jak kolega wyżej. Jeśli nie masz aspiracji na kierunki typu filologia albo polonistyka to zacznij od technikum, ucz się w domu i dopiero będziesz myślał co dalej bo planowanie już teraz całej kariery można sobie wsadzić między pośladki :-)


RE: Szkoła ponadgimnazjalna - fercypia - 13-04-2016 13:19

ja też polecam technikum, zdecydowanie Smile


RE: Szkoła ponadgimnazjalna - sojusznik - 15-04-2016 15:39

Liceum albo porządna zawodówka. Liceum rok krócej + dobre przygotowanie do matury. Zawodówka fach jest w cenie. Technikum nie daje na ten moment zbyt wielu profitów korzystnych na rynku pracy.