Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
DG, a allegro - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Własna Firma (/Forum-Wlasna-Firma-447)
+--- Dział: Działalność gospodarcza (/Forum-Dzialalnosc-gospodarcza-387)
+--- Wątek: DG, a allegro (/Temat-DG-a-allegro-131574)



DG, a allegro - PremAccHack - 09-04-2016 13:08

1. Witam mam pomysł na biznes chce spróbować na allegro i wytestować czy towar by schodził. Mogę sprzedawać ,np. 2 miesiące bez DG po czym jak wypali pomysł założyć działalność. Nikt się nie doczepi, dodam że mam konkurencje, myślę że ceną mnie nie przebiją mam najlepszą.

I mam obawy że może pójść jakiś wniosek w tej sprawie że nie mam DG. Jak to jest?



2. Co myślicie o Inkubatorze? Mam możliwość się podczepić, ale najpierw chce spróbować czy uda mi się na tym zarobić.


RE: DG, a allegro - twardy - 09-04-2016 13:27

Nie ma czegos takiego jak "na probe". Sprzedajac na allegro zawsze ryzykujesz donosem i problemami z US.


RE: DG, a allegro - PremAccHack - 09-04-2016 15:48

Wydaje mi się że miesiąc chyba mogę sprzedaż prowadzić orientacyjnie i nic nie powinien zrobić


RE: DG, a allegro - jarunioo7 - 09-04-2016 22:02

Jeśli ktoś Cie zgłosi to zanim wniosek dojdzie do urzędu, rozpatrzą go, zdecydują się na jakąś kontrole to troche minie.. Według mnie najlepiej dogadać się z jakimś sprzedającym, ustalić ile chce prowizji i ile na podatki i pieniądze od niego odebrać w jakichś sposób (zależy jak sie dogadacie). Jeśli ktoś Cie zgłosi,a US CIe znajdzie jak nieodprowadzasz podatków to płacisz 75% od nieudokumentowanych dochodów zamiast 18% - tylu ile powinieneś Tongue


RE: DG, a allegro - rachman - 13-05-2016 01:08

Cytat:Wydaje mi się że miesiąc chyba mogę sprzedaż prowadzić orientacyjnie i nic nie powinien zrobić
To Ci się właśnie wydaje. Koniec dyskusji.
Złapią to jest wtopa, w prawie nie ma czegoś takiego jak działalność gospodarcza na próbę Wink Większość ludzi zaczyna od cichej zabawy i jak "da się" to dopiero rejestruje ale to nie znaczy ze to dopuszczalne w prawie.
Nawet jak będziesz mieć straty a Cię złapią przypadkiem czy przez donos to nikogo nie będzie obchodzić że Twoja działalność przynosi straty a nie zyski - dg do dg i nie ma tu przepisów że musi się opłacać. Nikogo to nie obchodzi w fiskusie - jak Twoje działania spełniają definicję dg to masz ją mieć. Paniał? Wink