Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Rzucenie Liceum? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Dział Tematyczny (/Forum-Dzial-Tematyczny-116)
+---- Dział: Szkoła (/Forum-Szkola-307)
+---- Wątek: Rzucenie Liceum? (/Temat-Rzucenie-Liceum-130916)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8


Rzucenie Liceum? - MickeyHuntr - 25-03-2016 00:37

Od niedawna rozmyślam o rzuceniu liceum. Niestety raz już nie zdałem i jestem o rok w plecy, a w tym roku znowu powtarzają się te same problemy z tymi samymi przedmiotami, a na dodatek nasz dyrektor wyjątkowo się mnie uczepił i ciągle mam z nim na pieńku (chyba nie trawi tego, że jestem okolczykowany i mam zgolone boki :c). Zastanawiałem się co zrobić po rzuceniu liceum? Czytałem, że podobno można na niektórych uczelniach studiować bez matury, ale nie mogę znaleźć konkretnych przykładów, a przedewszystkim interesuje mnie informatyka, japonistyka, a w ostateczności anglistyka.

Może ktoś z was funkcjonuje już był w podobnej sytuacji i ma jakieś rady?


RE: Rzucenie Liceum? - Damkofr - 25-03-2016 01:22

nie potrafisz zdać liceum w którym nie uczyłem się praktycznie wgl a miałem 3 i 4 a chcesz iść na studia. Myślisz że pójdziesz na studia i będziesz tylko programował itp. Na 1 roku dostaniesz sporo matmy i innych podobnych.

Jestem na automatyce i robotyce i zrozumiałem że szkoła średnia a studia to całkiem co innego. A i na stracie na studiach wymagają wiedze ze średniej zwłaszcza na inżynierce. Nawet jak czegoś nie miałem w średniej a wg profesora powinno być to i tak musiałem nadrabiać we własnym zakresie.

Proponuje wziąć się za te przedmioty a nie narzekać że się nie da rady. Też mam duże problemy z fizyką na studiach a jednak mimo że ciężko to poświęcam sporo czasu i to procentuje. Powiedzieć że się nie da i już jest najłatwiej tak robią ludzie bez ambicji.

Alternatywą jest pójscie do liceum "wieczorowego" tam tylko trzeba chodzić i praktycznie nic się nie uczysz. Sam przygotujesz się do matury i zdasz. W czasie trawania tego "pseudoliceum" możesz też pracować.


RE: Rzucenie Liceum? - radek0389 - 25-03-2016 01:27

Brutalne pytanie.
Nie zdajesz w liceum, bo jesteś zbyt głupi czy olewasz przedmioty spoza twoich zainteresowań?
Z czego cie udupiają?


RE: Rzucenie Liceum? - Hopekk94 - 25-03-2016 01:30

nie kminie jak mozna miec problemy ze zdawaniem w liceum... Mimo ze jestem z malego miasteczka to moje liceum uchodzi za jedno z lepszych w Polsce (zdawalność matury 97% jakoś) a przez 3 lata doslownie sie opierdala^% 0 nauki czasem streszczenie lektury i mialem srednia 3,7 biorac pod uwage te 3 lata Smile A mature zdalem bez problemowo Smile
Jak nawet w liceum problemy to chodz na wszystkie lekcje, jak nie umiesz pracy domowej to musisz nauczyc sie z laskami z klasy dogadywac by spisywac, albo cos za cos Smile ja np robilem angielski na przerwie a dostawalem matme i gegre


RE: Rzucenie Liceum? - daniel42na - 25-03-2016 02:47

Rzucenie liceum... to tak odważnie i buntowniczo brzmi. Do czasu. Za kilka lat będzie brzmiało jak "jestem/byłem niedo[...]any". No offence oczywiście, to nie jest atak tylko podkreślam jak ludzie stety/niestety to widzą. Żaden pracodawca nie potraktuje Cię poważnie, żadna poważna uczelnia Cię nie przyjmie, zapomnij.


RE: Rzucenie Liceum? - kn10 - 25-03-2016 03:29

Skoro znajdujesz sie na forum to jestes osoba myslaca i zdanie liceum nie powinno byc dla Ciebie problemem Smile
Zakoncz to aby miec przepustke do dalszych dzialan i uwierz, ze olewajac temat bedzie ciezko wrocic...

Takie bunty niestety nie maja sensu w TYM momencie jakim jestes. Mysle, ze podloze moze byc tez w Twoim podejsciu, czy tym co sie dzieje w szkole. Poczytaj troszke o samorozwoju i pamietaj, ze i nauczyciele i osoby inne przemina a Ty cos z tego zatrzymasz. Warto jednak zyc z ludzmi w zgodzie, budowac dobra atmosfere, uczucia ale przy tym byc madrym i swoje zgarniac Wink

Powodzenia !


RE: Rzucenie Liceum? - zjadamkredki - 25-03-2016 08:23

Zdejmij te kolczyki i przestań pajacować Wink


RE: Rzucenie Liceum? - Krakersik - 25-03-2016 08:35

Głupota - liceum to takie minimum, nawet bez matury ale żeby było skończone impreza


RE: Rzucenie Liceum? - mintek14 - 25-03-2016 08:36

Zacznij się uczyć nieuku to zdasz bez problemu liceum


RE: Rzucenie Liceum? - kuli - 25-03-2016 08:37

Wiele osób nie ma Liceum a zarabia normalne pieniądze.