Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Altcoiny - Inwestycje - Dyskusja - Temat Zbiorczy - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Kryptowaluty (/Forum-Kryptowaluty-374)
+--- Dział: Dyskusje o Kryptowalutach (/Forum-Dyskusje-o-Kryptowalutach-458)
+--- Wątek: Altcoiny - Inwestycje - Dyskusja - Temat Zbiorczy (/Temat-Altcoiny-Inwestycje-Dyskusja-Temat-Zbiorczy-130661)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8


RE: Altcoiny - Inwestycje - Dyskusja - Temat Zbiorczy - banipunz - 30-03-2016 14:17

Tak jak Snaggy również byłbym zainteresowany takowym poradnikiem Big Grin

Co do tematu to jedyny zwiazek ze skokiem waluty miałem pare miesiecy temu kiedy dogecion skoczyl o prawie 100%. Osobiscie zyskalem tylko pare zł na tym, ale znajomy ktory grał sobie w hi/lo i poczworzył swoj kapitał dodatkowo został podowjony Lol


RE: Altcoiny - Inwestycje - Dyskusja - Temat Zbiorczy - chmura86 - 30-03-2016 19:14

zalezy jaka karta graficzna do ati jak i do nvidia sa rozne programy do kopania. ja posiadam ati to uzywam "sgminer-5.3.0-windows-i386" . ati ma lepsze moce kopania . sa jeszcze oczywiscie asic miners ale to juz inna zabawa i wieksza moc obliczeniowa . gdy masz juz program do swojej kraty wpisujesz dane parametry nazwy "pool" "usera" itd ( kopanie solo to tez juz inna opcja ) dla kazdej karty sa inne ustawienia mimo ze np ktos posiada ten sam model karty jednemu kopie taka predkoscia drugiemu taka . jak sie zdecydujesz na kopanie daj znac postaram cos doradzic w tej kwestii


RE: Altcoiny - Inwestycje - Dyskusja - Temat Zbiorczy - jooni22 - 30-03-2016 19:45

Jak chcecie kopać to trzeba obrać jaką walutę, najlepiej tą co ma największy potencjał i co ma dość wysoki kurs.
https://www.whattomine.com/
tutaj jest lista co opłaca się kopać.
Na czym kopać ?.
Najlepiej karty graficzne z firmy ATI, pamięć GDDR5 najlepiej minimum 2GB, bo niektóre kryptowaluty mają duży łańcuch i na karcie z pamięcią 1GB nie wykopiemy nic.
http://forum.feathercoin.com/topic/414/guide-feathercoin-start-mining
Najlepiej zarzucić target na jakąś walutę i wpisać w google:
waluta x mining
Polecam poczytać również
http://cryptomining-blog.com/
I jak kopać np z 1 kartą graficzną to na pool'u solo rzadko kiedy się opłaca.


RE: Altcoiny - Inwestycje - Dyskusja - Temat Zbiorczy - chmura86 - 30-03-2016 20:10

co ty piszesz za pierdoly ze kopanie solo rzadko sie oplaca? znam sporo monet ktore mozna kopac solo a bloki ladnie wpadaja. oczywiscie te monety tez sa na gieldach a czesc nie


RE: Altcoiny - Inwestycje - Dyskusja - Temat Zbiorczy - Snaggy - 30-03-2016 20:21

Jak wygląda sprawa z asic minerem, zakładając, że jestem kumaty i wiem co kopać to idzie na tej koparce zarobić? Smile


RE: Altcoiny - Inwestycje - Dyskusja - Temat Zbiorczy - olekn1 - 30-03-2016 21:48

Mam pytanie, czy opłaca się odpalić cuda minera na karcie graficznej (~175khs, gtx 760) żeby kopać jakieś altcoiny - opłacalność bez ceny prądu


RE: Altcoiny - Inwestycje - Dyskusja - Temat Zbiorczy - jooni22 - 30-03-2016 22:44

(30-03-2016 20:10)chmura86 napisał(a):  co ty piszesz za pierdoly ze kopanie solo rzadko sie oplaca? znam sporo monet ktore mozna kopac solo a bloki ladnie wpadaja. oczywiscie te monety tez sa na gieldach a czesc nie
Na przykładzie waluty eth, to się nie opłaca solo kopać z mocą 20MH/s (czyli tyle ile 1 lepsza karta graficzna wygeneruje). Za duża trudność kopania jest aby samemu kopać. W kopalni się opłaca bo blok leci co kilka minut i dzielony jest zysk.
@Snaggy
https://coinplorer.com/Hardware/Simulate
Sprawdź symulację i zobacz samemu, nawet teraz koparek nie opłaca się odpalać bo więcej za prąd zapłacisz, odpuść btc uwierz mi.
@olken1
zrób sobie symulacje na kalkulatorze co podesłałem wyżej i sam wylicz, przekonasz się, że się nie opłaca.


RE: Altcoiny - Inwestycje - Dyskusja - Temat Zbiorczy - Snaggy - 30-03-2016 23:50

(30-03-2016 22:44)jooni22 napisał(a):  
(30-03-2016 20:10)chmura86 napisał(a):  co ty piszesz za pierdoly ze kopanie solo rzadko sie oplaca? znam sporo monet ktore mozna kopac solo a bloki ladnie wpadaja. oczywiscie te monety tez sa na gieldach a czesc nie
Na przykładzie waluty eth, to się nie opłaca solo kopać z mocą 20MH/s (czyli tyle ile 1 lepsza karta graficzna wygeneruje). Za duża trudność kopania jest aby samemu kopać. W kopalni się opłaca bo blok leci co kilka minut i dzielony jest zysk.
@Snaggy
https://coinplorer.com/Hardware/Simulate
Sprawdź symulację i zobacz samemu, nawet teraz koparek nie opłaca się odpalać bo więcej za prąd zapłacisz, odpuść btc uwierz mi.
@olken1
zrób sobie symulacje na kalkulatorze co podesłałem wyżej i sam wylicz, przekonasz się, że się nie opłaca.

Ja nie mówie o btc, tylko o altach Tongue


RE: Altcoiny - Inwestycje - Dyskusja - Temat Zbiorczy - jooni22 - 31-03-2016 00:33

asic miner i chyba wszystkie minery dostępne na rynku są do btc bo bitcoin szyfruje się algorytmem sha256, zaś alt coiny zazwyczaj mają inny algorytm szyfrujący, dlatego alty kopiemy na GPU


RE: Altcoiny - Inwestycje - Dyskusja - Temat Zbiorczy - chmura86 - 31-03-2016 12:55

chlopcze nie wiem co piszesz ale widac ze jestes chyba z miesiac w wydobywaniu monet ( ja 3 lata minimum)

asic miner jest dostepny do kopania na scrypcie jak i np do x11 nie wiem jak dalej to wyglada bo inne scrypty mnie nie interesuja ... no moze neoscrypt z ktorym bawie sie od tygodnia

np:

iBeLink DM384M Miner Specifications:
– Hash Rate: 384 MH/s ±10%
– Power Consumption: 715 W (at the wall, with 25C ambient temp)
– Power Efficiency: 1.8 J/MH (at the wall, with 25°C ambient temp)
– Number of TNB0301 chips per unit: 192
– Operating Temperature: 0 °C to 40 °C
– Network Connection: Ethernet
– Power Supply: 110V to 240V, 50Hz/60Hz
– Certifications: FC, CE
– Dimensions: 490mm(L)*350mm(W)*180mm(H)
– Weight: 21kg

a i jeszcze piszesz ze lepiej nie kopac solo drogich monet wiesz wykopanie bloku to szczescie ktos np z 1gh/s moze kopac BTC i moze mu sie udac znalesc blok w jeden dzien w tydzien lub miesiac lecz moze byc tak ze nic nie wykopie ... to tylko szczescie. ja startujac z neoscryptem wlaczylem sie do kopalni gdyz uruchomilem tylko jedna karte i wiesz co sie okazalao po 24 godzinach ze moja karta wykopala 8 blokow sama ( liczac liczbe monet w bloku bardziej oplacalo mi sie wlaczyc kopanie solo na te 24 godziny bo 8 blokow = wiecej monet niz podzial w kopalni )