Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
hosting pod forum - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarządzanie stronami Internetowymi (/Forum-Zarzadzanie-stronami-Internetowymi-358)
+--- Dział: Hostingi i Serwery (/Forum-Hostingi-i-Serwery-359)
+--- Wątek: hosting pod forum (/Temat-hosting-pod-forum-130215)

Strony: 1 2


hosting pod forum - .pvo - 08-03-2016 17:16

Witam
zamierzam założyć forum. ale z racji tego że na początku nic z niego nie zarobie to wolałbym sie nie ładować w koszty. forum będzie na jakimś darmowym cmsie (możliwe że kupie jakiś jak zacznie przynosić zyski). tak samo jak sam skrypt tak i hosting przejdzie na płatny jak zacznie sie strona utrzymywaćSmile
PS miałem niedawno strone na hostingerze ale zamkneli z uwagi na "zbyt duże użycie CPU serwera..." wszelkie rady miło widziane
PS2 po przeanalizowaniu sprawy zapytam też o jakieś domeny.pl z normalnym regulaminem nie jak w nazwa..


RE: hosting pod forum - zoebarnes - 08-03-2016 17:49

Odpuść darmowe hostingi, bo to nie warte czasu i zachodu. Z tańszych opcji hostingu mógłbyś kupić VPSa w Aruba za 4 zł miesięcznie. Co do domeny - w OVH są tanie domeny .pl z całkiem przywoitą ceną przedłużenia.


RE: hosting pod forum - .pvo - 08-03-2016 18:22

Widziałem właśnie ze za 12 zł jest domena i to bym zaakceptował nawet na poczatek to ruch i darmowy powinien wytrzymac ok 1k odsłon a jak cokolwiek zarobi to pomyśle o hosingu płatnym bo hosting to mniejszy problem bo z darmówki mozna sie zabrać w 24h a ten vps to czym sie będzie różnił od hostingu ?


RE: hosting pod forum - zoebarnes - 08-03-2016 18:37

(08-03-2016 18:22).pvo napisał(a):  Widziałem właśnie ze za 12 zł jest domena i to bym zaakceptował nawet na poczatek to ruch i darmowy powinien wytrzymac ok 1k odsłon a jak cokolwiek zarobi to pomyśle o hosingu płatnym bo hosting to mniejszy problem bo z darmówki mozna sie zabrać w 24h a ten vps to czym sie będzie różnił od hostingu ?

Przede wszystkim wydajnością i szybkością działania, która będzie nieporównywalna do darmowego hostingu współdzielonego.


RE: hosting pod forum - .pvo - 08-03-2016 18:41

A czy poradzi sobie ten vps z np 10k odwiedzin dziennie ? (Na przyszłość ) a np od płatnego hostingu np na ovh tego za 100 najtańszego


RE: hosting pod forum - zoebarnes - 08-03-2016 18:49

(08-03-2016 18:41).pvo napisał(a):  A czy poradzi sobie ten vps z np 10k odwiedzin dziennie ? (Na przyszłość ) a np od płatnego hostingu np na ovh tego za 100 najtańszego

Ciężko powiedzieć. Mógłbyś spróbować to połączyć jakoś z CloudFlare, które trochę by go pewnie odciążyło, ale 10,000 wyświetleń dziennie to dość dużo.


RE: hosting pod forum - .pvo - 08-03-2016 18:57

A to cloudflare to co to jest ? Ciezko to ustawić? A tak z połowa tego ? Bo jak będzie dobrze zarabiać to i tak pewnie pójde w strone łącza i serwera w domu (prad mam tanszy i net mozliwy ze światlowodu)


RE: hosting pod forum - zoebarnes - 08-03-2016 19:27

CloudFlare to usługa reverse proxy, której głównym celem jest ochrona (przede wszystkim) stron internetowych. Poza tym działa jako CDN, czyli pomaga w szybszym dostarczaniu statycznych plików do użytkownika końcowego. CloudFlare ma darmowy plan, który powinien wystarczyć większości zwykłych stron z małą liczbą odwiedzających. Ten darmowy plan pozwala też na włączenie szyfrowanego połączenia ze stroną przy użyciu współdzielonego certyfikatu CloudFlare.

Utrzymywanie serwera w domu jest pomysłem, od którego raczej bym stronił.

Na początek poleciłbym ci właśnie takie budżetowe rozwiązanie jak wspomniana przeze mnie wcześniej Aruba połączona z CF.


RE: hosting pod forum - .pvo - 08-03-2016 19:31

Na początku na pewno jak skoncze tworzenie to sie tam załaduje jak masz jakiegoś refa czy coś to skorzystam a później bede myślał jak zacznie stękać


RE: hosting pod forum - zoebarnes - 08-03-2016 19:41

Nie ma niestety żadnych reflinków w Arubie. Gdybyś miał jakiś problem, daj znać w wiadomości prywatnej - postaram się pomóc.