Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Komputer nie czyta monitora - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Dział Tematyczny (/Forum-Dzial-Tematyczny-116)
+---- Dział: Informatyka (/Forum-Informatyka-121)
+---- Wątek: Komputer nie czyta monitora (/Temat-Komputer-nie-czyta-monitora-130166)

Strony: 1 2


Komputer nie czyta monitora - Olszi - 07-03-2016 18:43

Kupiłem ostatnio stacjonarkę i monitor. Sprzęt używany.
Problem jest taki, że gdy podlączam monitor do kompa czy to za pomocą kabla d-sub (VGA) czy DVI to nie czyta.

Monitor podpinałem też do lapka przez d-sub i tu śmiga. Nie mam pojęcia co może być przyczyną
Komp:
- Procesor: AMD Phenom 9500 Quad-Core Processor 2.19GHz

- Pamięć RAM: 4,00GB

- Dysk HDD: 1TB

- Karta graficzna: ATI Radeon HD 3870

- Karta dźwiękowa: ASUS Xonar DG

Monitor 24" HANNS-G LED


RE: Komputer nie czyta monitora - surfbar - 07-03-2016 18:49

Mozesz miec uszkodzona plyte glowna lub sa spalone wejscia VGA i DVI
Innego rozwiazania nie widze


RE: Komputer nie czyta monitora - Toskan - 07-03-2016 18:51

Moze masz wejscie zjeb*** w karcie graficznej. Najlepiej jakbys podlaczyl inny monitor, lub ten co masz zaniosl do kogos i tam podpial.


RE: Komputer nie czyta monitora - Olszi - 07-03-2016 18:58

Kupiłem kompa na allegro. Facet twierdzi ze u niego ladnie śmigał. Jakieś 150 komentarzy, same pozytywne-wydaje sie wiarygodny...


RE: Komputer nie czyta monitora - Ascoran - 07-03-2016 20:04

Strzelam że podłączasz monitor do zintegrowanej karty na płycie głównej a komputer ma własną grafikę.
ATI Radeon HD 3870 ma tylko dwa wejścia DVI więc na 100% podłączałeś do tej zintegrowanej która nie ma prawa działać jak jest włożona inna grafika.
http://scr.hu/2dc/a8exv
Poszukaj czegoś takiego i tam podłącz monitor i będzie działać.


RE: Komputer nie czyta monitora - Olszi - 07-03-2016 20:41

Do takiego właśnie podlaczam Tongue

W sensie do Radeona

edit:
Dodam, ze komputer nie ma obecnie zainstalowanego systemu. Ale to chyba nie przyczyna? Przynajmniej zdaje sie ze Bios powinien dzialac


RE: Komputer nie czyta monitora - Ascoran - 07-03-2016 22:40

(07-03-2016 20:41)Olszi napisał(a):  Do takiego właśnie podlaczam Tongue

W sensie do Radeona

edit:
Dodam, ze komputer nie ma obecnie zainstalowanego systemu. Ale to chyba nie przyczyna? Przynajmniej zdaje sie ze Bios powinien dzialac

Spróbuj otworzyć obudowę i wyjąć kartę graficzną i ją na nowo włożyć - może coś podczas transportu się przesunęło itp.
Oczywiście jeśli na obudowie nie ma żadnych plomb (ale zazwyczaj plombują dopiero podzespoły a nie obudowy więc spokojnie).


RE: Komputer nie czyta monitora - Olszi - 07-03-2016 23:17

Wyjmowałem. Nic nie pomogło


RE: Komputer nie czyta monitora - Adriano42 - 07-03-2016 23:32

(07-03-2016 23:17)Olszi napisał(a):  Wyjmowałem. Nic nie pomogło

W takim razie spróbuj jeszcze wyjąć kartę, po czym podłącz monitor do tej zintegrowanej na płycie głównej i zobacz czy wtedy będzie działać.

Ps. Systemu jeśli nie masz, to powinien włączyć się ekran i możliwość wejścia do BIOSU.


RE: Komputer nie czyta monitora - Olszi - 08-03-2016 16:07

Wyjałem karte graficzną. Podlaczyłem najpierw do kabla VGA w płycie głównej, nastepnie przez DVI (rowniez w plycie głownej). Nie pomogło...