Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Program inwestycyjny - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Inwestycje (/Forum-Inwestycje-324)
+--- Dział: Inwestowanie - Dyskusje (/Forum-Inwestowanie-Dyskusje-315)
+--- Wątek: Program inwestycyjny (/Temat-Program-inwestycyjny-129938)



Program inwestycyjny - Mr.Ori5 - 02-03-2016 11:55

Pytam ekspertów, osób, które znają się na finansach.
Byłem wczoraj na szkoleniu finansowym, na którym przedstawiono mi produkt inwestycyjny emerytalny. Polega on na wkładzie przez (w moim przypadku) 43lata miesięcznej składki w wysokości 200zł (plus trzeba wziąć pod uwagę inflacje, wiec w 2020 mogę zamiast 200zł wpłacać 206zł itp.) daje to załóżmy kapitał ponad 100tys zł, jednak firma, która to oferuje wylicza, że zamiast takiej kwoty w dniu 65 urodzin mogę wypłacić blisko milion jakieś 700-800tys zl
To trzeci program jaki taki poznaje w ciągu roku i zaczyna mnie to kusić, jednak Panowie, jeśli możemy się umówić na szczerość i otwartość powiedzcie mi proszę, co o tym sądzicie Smile


RE: Program inwestycyjny - mikuss - 02-03-2016 11:59

A wspomnieli na tym zebraniu prania mózgu czy celowo nie wspomnieli, że możesz nawet swojego kapitału nie uświadczyć bo TFI nie gwarantuje takich rzeczy .
Jeśli dobrze pójdzie to pomnożą a jak źle to nawet swoich odkładanych pieniążków możesz nie widzieć, najlepiej i najbezpieczniej skorzystać z jakiegoś bankowego programu odkładania dodatkowych środków na emeryturę, mniejsze zyski a większe bezpieczeństwo. Bank PKO BP ma dosyć fajną ofertę odkładania nawet drobnych sum na emeryturkę Tongue


RE: Program inwestycyjny - Mr.Ori5 - 02-03-2016 12:58

Właściciel tej firmy jest munich re.
Czekam na kolejne opinie, bo nie ukrywam, że od dziecka moim jedynym marzeniem było bycie bogatym człowiekiem i gdy ktoś pokazuje mi takie pomnożenie kapitału to oczy się świecą Smile


RE: Program inwestycyjny - mikuss - 02-03-2016 13:08

(02-03-2016 12:58)Mr.Ori5 napisał(a):  bo nie ukrywam, że od dziecka moim jedynym marzeniem było bycie bogatym człowiekiem i gdy ktoś pokazuje mi takie pomnożenie kapitału to oczy się świecą Smile

No i właśnie na Takich naiwnych ludziach z ich marzeniami TFI buduje przede wszystkim swoje zyski a wiele osób traci kilkadziesiąt tysięcy zł bo przecież TFI nie daje żadnych gwarancji powiedzą, że stracili i koniec nawet swoich wpłat nie zobaczysz. Po to są spotkania i pranie mózgu by złapać w pajęczynkę jak najwięcej naiwnych biednych z marzeniami którzy dla spełnienia marzeń zacisną pasa i będą wpłacali bo przecież za 40 lat będą "bogaci" ale nie o pieniądze tylko być może wiedzę jak byli głupi i naiwni że dali się nabrać i oszukać.
Dlatego jak chcesz odkładać dodatkowo na emeryturę to tylko w bankowych programach - w nich masz gwarancję BFG


RE: Program inwestycyjny - todek78 - 02-03-2016 13:36

Jeśli chcesz mieć dobrą emeryturę, to moim skromnym zdaniem warto pomyśleć o NFD, ja rok w tym byłem dla sprawdzenia. Wszystko działa bez zarzutu. Spółdzielnia od 2001 roku. Postanowiłem wejść na konto aktywne i czerpać dodatkowe profity niż tylko emerytura za 12 lat wysokości jaką sobie sam ustalę wg moich możliwości i chęci.
Warto się zapoznać z tematem bo koszty miesięcznie nie są wielkie ale tego co dostaniemy na koniec nie ma ani w ZUS, ani w TFI ani w innych tego typu instytucjach Smile


RE: Program inwestycyjny - lechoo - 02-03-2016 14:43

Miałem podobny program założony, nazywał się chyba cumulatus. Szczerze odradzam. Ładnie wychodzi na papierze i w reklamie. W rzeczywistości, dość wysokie koszty zarządzania pochłaniały zyski. Po 3 latach wycofałem swój kapitał i przerzuciłem się na 10-letnie obligacje Skarbu Państwa.


RE: Program inwestycyjny - todek78 - 02-03-2016 16:50

(02-03-2016 14:43)lechoo napisał(a):  Miałem podobny program założony, nazywał się chyba cumulatus. Szczerze odradzam. Ładnie wychodzi na papierze i w reklamie. W rzeczywistości, dość wysokie koszty zarządzania pochłaniały zyski. Po 3 latach wycofałem swój kapitał i przerzuciłem się na 10-letnie obligacje Skarbu Państwa.

Hehe
miałem ten sam produkt i po kilku latach wyciągnąłem połowę tego co włożyłem, zainwestowałem w necie i mam wiele więcej teraz Wink
Te programy to wielki szwindel Smile


RE: Program inwestycyjny - Mr.Ori5 - 02-03-2016 22:59

Program nazywa się eventus duo coś takiego. Możecie go prześwietlić.

Zastanawia mnie, czy inwestując w hyip, opcje binarne można przez tyle lat wyciągnąć więcej Smile


RE: Program inwestycyjny - MaLiN - 03-03-2016 19:37

(02-03-2016 22:59)Mr.Ori5 napisał(a):  Program nazywa się eventus duo coś takiego. Możecie go prześwietlić.

Zastanawia mnie, czy inwestując w hyip, opcje binarne można przez tyle lat wyciągnąć więcej Smile

Nie wykluczone, jednak we wszystkich tego typu formach inwestycji, występuje ryzyko Wink


RE: Program inwestycyjny - Mr.Ori5 - 03-03-2016 20:15

Dokladnie, jednak w tego typach inwestycjach o tym sie mowi.

Co do samego tematu dowiedzialem sie, ze firma ma jedno zabezpieczenie tfi w postaci firmy legg mason i na tym koniec.