Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
+[EXCLUSIVE] Wywiad *Admin ThisBox.pl* - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabiam.com (/Forum-Zarabiam-com-166)
+--- Dział: Pomysły, zmiany, sprawy dotyczące Zarabiam.com (/Forum-Pomysly-zmiany-sprawy-dotyczace-Zarabiam-com-13)
+---- Dział: Wywiady (/Forum-Wywiady-133)
+---- Wątek: +[EXCLUSIVE] Wywiad *Admin ThisBox.pl* (/Temat-EXCLUSIVE-Wywiad-Admin-ThisBox-pl-12930)

Strony: 1 2


+[EXCLUSIVE] Wywiad *Admin ThisBox.pl* - Razer - 02-09-2010 15:52

Witam wszystkich serdecznie w moim pierwszym wywiadzie. Dziś chciałbym powitać z Wami Admina ThisBox.pl, który wyraził chęć udzielenia mi kilku odpowiedzi na mnóstwo kłębiących mi się w myślach pytań. Zapraszam do lektury.


Razer: Witam.

Admin ThisBox.pl: Witam Wink

R: Kiedy wpadł Pan na pomysł stworzenia ThisBox.pl, jakie pobudki, argumenty kierowały Panem podczas kreowania projektu?

ATB: Mieliśmy jedną myśl, która towarzyszyła nam przy tworzeniu serwisu ThisBox i odróżniała nas od innych portali tego typu, a mianowicie – dać jak najwięcej użytkownikom. Od samego początku serwis jest nastawiony na różne formy rywalizacji o nagrody. Chcieliśmy zmienić obraz restocków, żeby on nie był kojarzony z długim i nudnym przesiadywaniem przed komputerem w oczekiwaniu na napis, że nagrody właśnie są dostępne, jak np. na Lokerz. Nie każdy z nas ma tyle wolnego czasu. Nasze restocki cechują się tym, że w niemal 100% zależą od użytkownika i jego umiejętności. Wiadomo, każdemu nie da się dogodzić dlatego ciągle wymyślamy kolejne sposoby wygrania nagród. Oczywiście również opieramy się na tym co ludzie wymyślają, ich głos też jest ważny ponieważ to oni tworzą takie serwisy. Nie mieliśmy jakiś konkretnych celów kiedy wystartowaliśmy. Chcieliśmy by ThisBox zaistniał na polskiej scenie serwisów tego typu i także by ludzie się cieszyli kiedy odpakowywują od nas nagrody.

R: Czy trudno było zaistnieć na polskim rynku? Jeśli tak, to jakie według Pana są tego powody?

ATB: Czy trudno? Jak na razie chyba nie. Portal nie był jeszcze reklamowany, poświęciliśmy około 300 zł na google adwords i tylko tyle. Dużo zawdzięczamy forumowiczom o tematyce lockerzowej. Mimo tego jesteśmy 3 siłą polskiego rynku wśród portali z nagrodami.

R: Jak długo powstawał serwis oraz jakie były najtrudniejsze decyzje jakie podjął Pan podczas tworzenia tego projektu?

ATB: Serwis powstał w 14 dni przy bardzo ciężkiej i intensywnej pracy dzień w dzień powyżej 12 godzin. Nad stworzeniem serwisu pracowało 7 osób. Najtrudniejsze decyzje to te podejmowane nagle, czyli serwerownia.

R: Czy jest Pan usatysfakcjonowany aktualnym stanem serwisu, czy wszystkie 'aspekty' Pańskiego biznesowego planu zostały zrealizowane?

ATB: Z serwisu jestem jak najbardziej zadowolony. Restocki odbywają się bez problemów, zgodnie z przewidzianym planem. ThisBox rozdał już ponad 400 nagród! Trudno tutaj mówić czy wszystkie aspekty zostały zrealizowane, ponieważ serwis ciągle się rozwija, ciągle są nowe rzeczy, ciągle przybywają nowi użytkownicy. Na tej scenie nie można się choćby na chwilę zatrzymać, ponieważ konkurencja zaraz zostawi nas daleko w tyle, dlatego my staramy się, że tak powiem uciec peletonowi.

R: Czy zamierza Pan wprowadzić w niedalekiej przyszłości jakieś zmiany w serwisie?

ATB: Oczywiście, że tak. Jednak zostaną one w mgiełce tajemnicy.

R: Ostatnia rywalizacja o nagrody była dość trudna, na pewno nie łątwo było oszukać system. Czy jednak znalazły się takie osoby?

ATB: Nikomu nie udało się oszukać systemu. Oczywiście były takie próby lecz wszelkie starania oszustów poszły na marne. 

R: Na ostatnim restock'u główna nagroda był monitor PP2423PO2PR jakich nagród możemy się spodziewać na nadchodzących restock'ach?

ATB: Lista nagród ustalana jest dzień przed ogłoszeniem jej na blogu, więc jeszcze nic nie jest ustalone w tej sprawie.

R: Jak wygląda zajmowanie się serwisem 'od zaplecza'?

ATB: Jest to bardzo trudna praca, dziennie przychodzi ponad 50 maili. Do tego dochodzi ciągły nadzór nad ekipami pracującymi nad rozwojem, załatwianie wszystkich spraw w urzędach oraz szukanie kolejnych firm chcących zawrzeć współpracę. Thisbox pochłania niemal cały mój dzień.

R: Ile osób liczy ekipa ThisBox.pl?

ATB: Osoby, które najwięcej przyczyniają się do działania serwisu to Modeon i NomaD, znałem ich osobiście jeszcze długo przed rozpoczęciem serwisu. Są oni w ekipie od początku i to im zawdzięczam wiele ciekawych pomysłów oraz nieocenioną pomoc jaką mi służą.

R: Skąd głównie pochodzą Pana współpracownicy? Są to znajomi czy może osoby poznane na forach, portalach internetowych?

ATB: Programistą jest osoba, której wcześniej nie znałem. Znalazłem Sebastiana w internecie, pojechałem się z nim spotkać osobiście i po tym spotkaniu wiedziałem już, że to on napisze ThisBoxa. Modeona i Nomada jak już wspomniałem znam od dawna. Pozostali moderatorzy to użytkownicy portalu, którzy wyrazili chęć oraz spełnili wymagania by zostać moderatorem.

R: Skąd ThisBox.pl czerpie główne zyski?

ATB: ThisBox to portal który zarabia sam na siebie. Użytkownicy płacą za konta premium i to są ich pieniądze, których ja nie ruszam. To za te środki w całości kupowane są nagrody.

R: Jakie ma Pan doświadczenie w prowadzeniu serwisów internetowych?

ATB: Serwis własny prowadzę pierwszy raz. Jednak nie jest to mój pierwszy kontakt z obsługą "klienta". Jestem programistą aplikacji oraz stron internetowych w technologi php, js, asp .net, java oraz actionscript. Labirynt był mojego autorstwa. Projektowaniem stron internetowych zajmuję się już od 6 lat i ciągle swój zawód kontynuuję. Przez ten okres przewinęło się już ponad 1000 zadowolonych klientów.

R: Czym zajmuje się Pan na co dzień, prywatnie?

ATB: Odpowiedziałem już na to pytanie powyżej.

R: Ile godzin dziennie przeznacza Pan na administrację portalem?

ATB: Samo siedzenie przy komputerze w celu prowadzenia serwisu to ponad 6 godzin dziennie.

R: Jak ocenia Pan nieoficjalne fora o zarabianiu - dla przykładu zarabiam.com - są One przydatne?

ATB: Moim zdaniem są bardzo przydatne dla użytkowników, którzy szukają w internecie sposobu na zdobycie nagród oraz zarobienie kieszonkowego. Jest to wspaniały sposób na łączenie wszystkich stron w jednym miejscu. Takie fora są dla użytkowników pewnym źródłem informacji o portalach tego typu jak ThisBox.

R: Dziękuję serdecznie za poświęcony czas, jednocześnie na zakończenie chcę życzyć ThisBox'owi samych sukcesów na wszystkich płaszczyznach internetu.


RE: [EXCLUSIVE] Wywiad *Admin ThisBox.pl* - DDK - 02-09-2010 16:04

Dobra robota Smile Wiele rzeczy już wiedziałem, ale niektóre są bardzo ciekawe jak np. info o Sebastianie oraz moderatorach. Zawsze chciałem wiedzieć skąd są i dlaczego mają swoje rangi Tongue


RE: [EXCLUSIVE] Wywiad *Admin ThisBox.pl* - Killer - 02-09-2010 16:25

Admin nazywa się Sebastian Big Grin

Fajny reviewBig Grin good job razer


RE: [EXCLUSIVE] Wywiad *Admin ThisBox.pl* - Lubelak - 02-09-2010 16:29

admin Sebastian sie nie nazywa tylko programista
chyba że chodzi ci o banana


RE: [EXCLUSIVE] Wywiad *Admin ThisBox.pl* - Jumper002 - 02-09-2010 16:34

ladny wywiadzik, bardzo precyzyjne pytania i odpowiedzi
dobra robota Wink


RE: [EXCLUSIVE] Wywiad *Admin ThisBox.pl* - MotorniczyTramwaju - 02-09-2010 16:44

No podziękujmy też, że admin wybrał nasze forum Smile
Świetny wywiad, bardzo fajne się czytało. Mam nadzieję, że zdobędę coś jeszcze oprócz myszki Tongue
Powodzenia dla ThisBoxa i nagród 24/7 życzę Big Grin


RE: [EXCLUSIVE] Wywiad *Admin ThisBox.pl* - kreatywny - 02-09-2010 16:45

no bardzo fajny wywiad szkoda że twój poprzednik spieprzył ;] gratuluje sprawdzisz się w roli redaktora ;D


RE: [EXCLUSIVE] Wywiad *Admin ThisBox.pl* - Zythus - 03-09-2010 16:14

Dobry wywiadzik. Nice Big Grin
Admin ThisBox i LFE <3


RE: [EXCLUSIVE] Wywiad *Admin ThisBox.pl* - Adik1818 - 03-09-2010 16:43

no wywiad dobra rzecz.


RE: [EXCLUSIVE] Wywiad *Admin ThisBox.pl* - Kilol - 03-09-2010 19:06

Razer na dziennikarza.Big Grin