Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Ustawa 500+ w wersji elektronicznej już podpisana, zobacz koniecznie! - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Wiadomości (/Forum-Wiadomosci-117)
+--- Wątek: Ustawa 500+ w wersji elektronicznej już podpisana, zobacz koniecznie! (/Temat-Ustawa-500-w-wersji-elektronicznej-juz-podpisana-zobacz-koniecznie-129201)

Strony: 1 2


RE: Ustawa 500+ w wersji elektronicznej już podpisana, zobacz koniecznie! - wiktor112233 - 18-02-2016 01:41

Klasyk: ,,Żeby Państwo mogło dać 500zł, najpierw musi komuś zabrać 700zl"


RE: Ustawa 500+ w wersji elektronicznej już podpisana, zobacz koniecznie! - daniel42na - 18-02-2016 03:50

Zgadza się, ale to już nie tylko o tą strate z tytułu obsługi biurokratycznej chodzi, bo sam pomysł naganiania społeczeństwa za pomocą metody kija i marchewki do mnożenia się to skrajny idiotyzm. Nawet gdyby koszt pobrania i rozdania tych zasiłków był zerowy nic to nie zmienia, bo nie o to tu chodzi. Sama idea masowej zbiórki na to aby pieniądze były rozdzielone między rodziców małych dzieci jest jakąś śmieszną patologią i nieudolną próbą ucieczki od problemu który sami stworzyli. Stefan Kisielewski powiedział "Socjalizm to ustrój w którym bohatersko pokonuje się problemy nieznane w żadnym innym ustroju" no więc mamy twór o nazwie ZUS który działać wydajnie może jedynie przy odpowiednio wysokiej dzietności, do której nam duuużo brakuje.

Tylko, że kurcze nie tędy droga.Co z tego, że wzrośnie dzietność jak dzieci te nadal będą tylko po ukończeniu studiów lub nawet i przed tym uciekać masowo za granice kraju, bo tu nie mają warunków do godnego życia. Anglia, Szwajcaria, Niemcy, Holandia itd. to kraje w których nie ma dla nas wysokich zasiłków, Polacy zapier..lają tam cieżko, ba... zasiłki biorą często rzadziej niż rodowici mieszkańcy. Przykład z Holandii:
http://www.dutchnews.nl/news/archives/2015/07/polish-nationals-less-likely-than-dutch-to-claim-welfare/
Rodzą dzieci, pracują i dobrze im się wiedzie. Ktoś powie "skończ z tymi korwinizmami, w tych krajach jest też pomoc socjalna i podatki na podobnym do Polski poziomie". No są. Teraz.
Milton Friedman noblista z ekonomii, gdy był w Polsce, powiedział:
"Polska nie powinna naśladować bogatych krajów zachodnich, bo nie jest bogatym krajem zachodnim. Polska powinna naśladować rozwiązania, które kraje zachodnie stosowały, gdy były tak biedne, jak Polska."
a kraje do których obecnie emigrujemy podatkami i zasiłkami swojej gospodarki nie zbudowały, tylko niskimi podatkami i wolnym rynkiem. Szkoda, że rządzący tego nie widzą i wolą trwać w jakiejś utopijnej wizji o centralnym planowaniu ilości urodzeń i wysokości płac facepalm .


RE: Ustawa 500+ w wersji elektronicznej już podpisana, zobacz koniecznie! - Kaspirek - 18-02-2016 05:23

Będziemy jeszcze biedniejsi jak patologia 10 naru*** dzieci a 500+ padnie po 2 latach . wtedy będą Polacy płakać ... Każdy zrobi sobie 2dzieci i później dupa . pisiory spierd*** z obory.


RE: Ustawa 500+ w wersji elektronicznej już podpisana, zobacz koniecznie! - overhill - 18-02-2016 10:51

(18-02-2016 03:50)daniel42na napisał(a):  Zgadza się, ale to już nie tylko o tą strate z tytułu obsługi biurokratycznej chodzi, bo sam pomysł naganiania społeczeństwa za pomocą metody kija i marchewki do mnożenia się to skrajny idiotyzm. Nawet gdyby koszt pobrania i rozdania tych zasiłków był zerowy nic to nie zmienia, bo nie o to tu chodzi. Sama idea masowej zbiórki na to aby pieniądze były rozdzielone między rodziców małych dzieci jest jakąś śmieszną patologią i nieudolną próbą ucieczki od problemu który sami stworzyli. Stefan Kisielewski powiedział "Socjalizm to ustrój w którym bohatersko pokonuje się problemy nieznane w żadnym innym ustroju" no więc mamy twór o nazwie ZUS który działać wydajnie może jedynie przy odpowiednio wysokiej dzietności, do której nam duuużo brakuje.

Tylko, że kurcze nie tędy droga.Co z tego, że wzrośnie dzietność jak dzieci te nadal będą tylko po ukończeniu studiów lub nawet i przed tym uciekać masowo za granice kraju, bo tu nie mają warunków do godnego życia. Anglia, Szwajcaria, Niemcy, Holandia itd. to kraje w których nie ma dla nas wysokich zasiłków, Polacy zapier..lają tam cieżko, ba... zasiłki biorą często rzadziej niż rodowici mieszkańcy. Przykład z Holandii:
http://www.dutchnews.nl/news/archives/2015/07/polish-nationals-less-likely-than-dutch-to-claim-welfare/
Rodzą dzieci, pracują i dobrze im się wiedzie. Ktoś powie "skończ z tymi korwinizmami, w tych krajach jest też pomoc socjalna i podatki na podobnym do Polski poziomie". No są. Teraz.
Milton Friedman noblista z ekonomii, gdy był w Polsce, powiedział:
"Polska nie powinna naśladować bogatych krajów zachodnich, bo nie jest bogatym krajem zachodnim. Polska powinna naśladować rozwiązania, które kraje zachodnie stosowały, gdy były tak biedne, jak Polska."
a kraje do których obecnie emigrujemy podatkami i zasiłkami swojej gospodarki nie zbudowały, tylko niskimi podatkami i wolnym rynkiem. Szkoda, że rządzący tego nie widzą i wolą trwać w jakiejś utopijnej wizji o centralnym planowaniu ilości urodzeń i wysokości płac facepalm .

Sto procent zgoda.
Czysta patologia.


RE: Ustawa 500+ w wersji elektronicznej już podpisana, zobacz koniecznie! - domin_dz - 18-02-2016 14:58

Cyganie lubią to.


RE: Ustawa 500+ w wersji elektronicznej już podpisana, zobacz koniecznie! - carahilek - 18-02-2016 15:15

Super, teraz tylko czekamy na nowe podatki, które to sfinansują. Tak btw. Jestem młody, mam dziewczynę .... W żaden sposób nie motywuje mnie to do reprodukcji. Najpierw to bym chciał mieszkanie/dom kupić niż czekać na jakieś śmieszne 500 zł. Ja rozumiem że dzietnosc spada, ale nie tędy droga. Powinno się raczej tym co pracują dac ulgi(ot chociażby niższy ZUS) niż dawać wszystkim bezwarunkowo 500 zł ... przecież to będzie wylegarnia patologii. Już widzę tę dzessiki i brajanki jak po kasę stoją... pacz brajanek ma 2 m-ce i już 500 zł zarabia a ty dzessika masz 3 lata I nic nie zarabiasz xd. Pracuję w takiej branży że mam kontakt z wieloma ludźmi i w cholerę się dziwię jak takie coś przeszło... bo z kim bym nie gadał to uważa to za chory pomysł (tzn. Tak mówią ludzie którzy pracują i mają dzieci) A inni (patusy etc.) ze wreszcie coś dostaną od państwa... (jakby im kuzwa wcześniej nic nie dawali)


RE: Ustawa 500+ w wersji elektronicznej już podpisana, zobacz koniecznie! - DC1 - 18-02-2016 17:59

(17-02-2016 20:06)devilll napisał(a):  Zobaczymy co Duduś będzie sapał kiedy budżet zacznie topnieć jak zaczną się zgłaszać patologie w postaci rodzin z dziećmi w ilości 10+ Smile

Acha i czy tylko ja pamiętam jak mówił, że jeśli nie obniży wieku emerytalnego w ciągu pierwszych 100 dni swojej kadencji, to poda się do dymisji?
Mówił to publicznie, nagrywały to wszystkie telewizje. Mam nadzieję, że to słowny człowiek Smile Bo to, że nie obniży wieku emyrytalnego W OGÓLE to pewne, bo rozje....by całą gospodarkę i PiSlam dobrze o tym wie Smile

Sory, ale biję się w głowę, ja widzę takie komentarzy. Kto twoim zdaniem powinien rządzić? PO?


RE: Ustawa 500+ w wersji elektronicznej już podpisana, zobacz koniecznie! - devilll - 18-02-2016 18:04

(18-02-2016 17:59)DC1 napisał(a):  
(17-02-2016 20:06)devilll napisał(a):  Zobaczymy co Duduś będzie sapał kiedy budżet zacznie topnieć jak zaczną się zgłaszać patologie w postaci rodzin z dziećmi w ilości 10+ Smile

Acha i czy tylko ja pamiętam jak mówił, że jeśli nie obniży wieku emerytalnego w ciągu pierwszych 100 dni swojej kadencji, to poda się do dymisji?
Mówił to publicznie, nagrywały to wszystkie telewizje. Mam nadzieję, że to słowny człowiek Smile Bo to, że nie obniży wieku emyrytalnego W OGÓLE to pewne, bo rozje....by całą gospodarkę i PiSlam dobrze o tym wie Smile

Sory, ale biję się w głowę, ja widzę takie komentarzy. Kto twoim zdaniem powinien rządzić? PO?

Ja mam w du..PO bo taka sama sitwa jak PiS, z tym, że Pislamisci, to dodatkowo ludzie chorzy psychicznie na czele z człowiekiem, który nie jest normalny.

Rozumiem zwolennik Pisu nam się trafił tak ?


RE: Ustawa 500+ w wersji elektronicznej już podpisana, zobacz koniecznie! - GaCeL - 24-02-2016 14:44

(18-02-2016 17:59)DC1 napisał(a):  
(17-02-2016 20:06)devilll napisał(a):  Zobaczymy co Duduś będzie sapał kiedy budżet zacznie topnieć jak zaczną się zgłaszać patologie w postaci rodzin z dziećmi w ilości 10+ Smile

Acha i czy tylko ja pamiętam jak mówił, że jeśli nie obniży wieku emerytalnego w ciągu pierwszych 100 dni swojej kadencji, to poda się do dymisji?
Mówił to publicznie, nagrywały to wszystkie telewizje. Mam nadzieję, że to słowny człowiek Smile Bo to, że nie obniży wieku emyrytalnego W OGÓLE to pewne, bo rozje....by całą gospodarkę i PiSlam dobrze o tym wie Smile

Sory, ale biję się w głowę, ja widzę takie komentarzy. Kto twoim zdaniem powinien rządzić? PO?

Stonoga powinien rządzić razem z Jankiem.