Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
premium sms a regulamin - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie przez Internet (/Forum-Zarabianie-przez-Internet-33)
+--- Dział: Dyskusja o Zarabianiu (/Forum-Dyskusja-o-Zarabianiu-248)
+--- Wątek: premium sms a regulamin (/Temat-premium-sms-a-regulamin-128818)



premium sms a regulamin - krojek - 10-02-2016 22:13

Witam, dzisiaj pewnemu użytkownikowi powiedziałem ze nisza którą stosuje jest nielegalna/niezgodna z regulaminem. Jego nisza polega na pisaniu do ludzi o wysłanie premium sms, bez podania kosztu smsa ani nic, sam numer i treść.

Na moją wiadomość odpowiedział tak: "operator musi ich poinformować w osobnym smsie do 24 h" "KURDE ORANGE LUB INNA SIEC BY SOBIE NIE POZWOLIŁA NA TAKIE COŚ !" "SIEC MUSI CIE POINFORMOWAĆ"

Próbowałem mu wytłumaczyć ze to on musi poinformować osobę o kosztach SMS'a a nie operator, bo niby kiedy skoro kasa z konta jest pobierana podczas wysyłania SMS'a.

Proszę o wypowiedź w tym temacie może to do niego przemówi Smile


RE: premium sms a regulamin - rachman - 10-02-2016 22:27

Idiocie nic nie przemówi do rozumu prócz paragrafu...

KK
Cytat:Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
...
§ 3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.



RE: premium sms a regulamin - koneser00 - 10-02-2016 22:55

Po 1 istnieje coś takiego jak ochrona danych osobowych.

http://speedy.sh/mQytn/ochrona-danych-osobowych.zip

Na tym można w sumie zakończyć temat ale nie przejdźmy dalej co to jest ochrona danych osobowych ?
tak w skrócie.
W rozumieniu ustawy za dane osobowe uważa się każdą informację dotyczącą osoby fizycznej, pozwalający na określenie tożsamości tej osoby. Jest to ustawa z dnia 29 sierpnień 1997 r.

Co grozi za podawanie danych osobowych od osób w tym wypadku serwisu sms

Kto przetwarza w zbiorze dane osobowe, choć ich przetwarzanie jest niedopuszczalne albo do których przetwarzania nie jest uprawniony, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2

To tyle na temat tego co wolno robić z naszymi danymi a co nie

a teraz moje i jak narazie tylko moje zdanie jutro bądź pojutrze zostanie potwierdzone przez 2 prawników na tak lub nie. Jeżeli pan Kowalski ma serwis sub-sms to jest jego właścicielem a co za tym idzie pisze regulamin. W regulaminie taka osoba może napisać dosłownie wszystko od tego że ma 5 palców aż do tego, że nie ponosi odpowiedzialności za wysyłanie sms bez wcześniejszego zapoznania się z regulaminem. No tak ale przecież przy sms premium nie ma żadych powiadomień więc jeżeli nie wiem ile kosztuje ten sms nie wysyłam sms jeżeli wyśle automatycznie akceptuje regulamin to jest oczywiście moje zdanie na dniach będę miał potwierdzone informację. Jeżeli jednak taka osoba pokrzywdzona na kwotę np 100 zł poczuje się dotknięta i zgłosi sprawę na policję wg mnie operator ma prawo podać tylko nazwę firmy z której został wysłany sms, firma nigdy nie może podać danych personalnych bo łamie prawo. Oczywiście to jest przykład jeżeli all jest zawarte w regulaminie.


RE: premium sms a regulamin - krojek - 10-02-2016 23:19

(10-02-2016 22:27)rachman napisał(a):  Idiocie nic nie przemówi do rozumu prócz paragrafu...

KK
Cytat:Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
...
§ 3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.


Dzięki za cytat ale jak widać nie dociera - odpowiedź tej osoby na twój post "czlowieku ten paragraf nie dotyczy tego o czym my gadamy nawet "


RE: premium sms a regulamin - rachman - 11-02-2016 16:32

Cytat:Dzięki za cytat ale jak widać nie dociera - odpowiedź tej osoby na twój post "czlowieku ten paragraf nie dotyczy tego o czym my gadamy nawet "
To jak idiota nie zna się na prawie to po co z nim piszesz? Wink Szkoda nerw.

Jeśli tak to wygląda jak napisałeś: "Jego nisza polega na pisaniu do ludzi o wysłanie premium sms, bez podania kosztu smsa ani nic, sam numer i treść."

Wg zmienionych ustaw które pozmieniano po szale oszustw sms-owych jakiś czas temu musi podać koszt itd. On oferujący. Dlatego to jest jak najbardziej ten paragraf. Na forum ten temat był wiele razy ruszany. Z ignorantem nie wygrasz. Możesz go tylko ignorować.

@koneser00 regulamin regulaminem a na wezwanie odpowiednich organów dane osoby firma musi wydać. Regulamin to nie artykuł w którym mozna napisać co się chce i podlega pewnym wzorcom - dlatego prawnicy je zazwyczaj piszą. Klauzule niedozwolone mówi Ci to coś? Do tego odpowiednie ustawy i tak naprawdę regulamin to pismo w którym se możesz napisać co chcesz ale nie znaczy to że ma to moc prawną a wręcz jak zawrzesz w nim pewne zapisy to se strzelasz w stopę i to boleśnie.