Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Reklama na fb i dziwna zależność - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: SocialMedia (/Forum-SocialMedia-451)
+--- Dział: Facebook (/Forum-Facebook-452)
+--- Wątek: Reklama na fb i dziwna zależność (/Temat-Reklama-na-fb-i-dziwna-zaleznosc-128502)



Reklama na fb i dziwna zależność - Damkofr - 05-02-2016 19:09

Już dawno zauważyłem bardzo dziwne rzeczy w reklamach facebooka.
Wiem o tym że na facebooku jest mnóstwo fejkowych kont. Jednak czemu moim zdaniem przy wyświetlaniu reklamy za każdym razem powinien byc podobny % odbiorców realnych i fakowych. Jak to jest że niektórzy wykupują reklame i fb wyświetla w 90% realnym użytkownikom a znowu inna osoba wykupuje i realnych jest może 20%. Podam przykład idealny to mojej tezy, zresztą nie tylko mojej bo w sieci znalazłem już podobne teorie do mojej.

Dobra więc tak kolega wykupił reklamę promującą post na swoim fp. Jest to sprzedaż pewnego wirtualnego przedmiotu. Już kawałek czasu temu. Reklama daje świetne rezultaty i to od dobrego pół roku tylko dodaje budzet co jakiś czas. Like pod postem od realnych ludzi, komenty to samo.
A więc dla sprawdzenia zrobiłem to samo z mojego konta na moim FP. Dodałem klika postów i chciałem promować post. Post dokładnie tak samo wyglądający identyczny. Grupa odbiorców tak samo ustawiona. Dodam że grupa odbiorców jest bardzo szeroka. A praktycznie to w miejsce "zainteresowania" nic nie wpisuje czyli ogólnodostępna. Bo ten wirtualny przedmiot może każdego zainteresować i dodanie i nie ma danej grupy odbiorców.

Efekty?

Żadne. Zasięg posta rośnie. Zainteresowania żadnego. Co ciekawe pojawiło się kilka lików pod postem i co zauważyłem na 10 lików to 9 dostałem od fejkowych kont. Usuwałem reklame dodawałem od nowa za każdym razem to samo.

Dlaczego tak jest? Dlaczego u kolegi z dokładnie tym samym postem itp odrazu po wystartowanie dostawał lajki pod postem od realnych ludzi, odrazu zainteresowanie produktem.

Macie na to jakiś sposób? Rozumiem nawet że efekty mogą być u kolegi lepsze a u mnie słabsze. No ale nie rozumiem jak u niego może być takie wzięcie a u mnie kompletny brak aktywności. Dodam że to jest przedmiot który nie kosztuje 100zł czy ileś tylko 5zł.

P.S Reklamę wykupuje z realnego konta.


Reklama na fb i dziwna zależność - Mikey - 06-02-2016 00:39

Nie ma na to sposobu. Od pewniej osoby dowiedziałem sie, ze raz trafiasz do lepszego koszyka, 2gi raz do gorszego... Sam sie borykałem z tym problemem, ze dałem sobie spokój z reklamami...


RE: Reklama na fb i dziwna zależność - AirBourne - 06-02-2016 14:55

Nie musisz potwierdzać konta fb ads dowodem jak dodajesz reklame? Big Grin


RE: Reklama na fb i dziwna zależność - ClassAxion - 06-02-2016 15:02

(06-02-2016 14:55)AirBourne napisał(a):  Nie musisz potwierdzać konta fb ads dowodem jak dodajesz reklame? Big Grin
Nie


RE: Reklama na fb i dziwna zależność - AirBourne - 06-02-2016 18:00

cóż, ja muszę po jakimś czasie to robić bo mi blokują reklamy ;d


RE: Reklama na fb i dziwna zależność - Damkofr - 12-02-2016 19:48

(06-02-2016 18:00)AirBourne napisał(a):  cóż, ja muszę po jakimś czasie to robić bo mi blokują reklamy ;d

na fake koncie tak miałem. A znacie jakieś alternatywy reklamy facebooka.
Reklame kieruje to wszystkich ludzi więc nie musi mieć serwis nawet tej opcji wyświetlania szczególnej grupie odbiorców?