Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Statystyki ahrefs - Strona poszła 90 mln w dół - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Pozycjonowanie (/Forum-Pozycjonowanie-398)
+--- Dział: Pozycjonowanie i Optymalizacja (/Forum-Pozycjonowanie-i-Optymalizacja-341)
+--- Wątek: Statystyki ahrefs - Strona poszła 90 mln w dół (/Temat-Statystyki-ahrefs-Strona-poszla-90-mln-w-dol-128495)



Statystyki ahrefs - Strona poszła 90 mln w dół - DreamCh - 05-02-2016 17:04

Witam,

Miał ktoś problem tego typu, że np. sprawdzałem swoją stronę na ahrefs.com i miałem na początku bez backlinków ok. 87 mln w statystykach. Dodałem kilka artykułów w miarę dobrej jakości. Yoast SEO pokazywał optymalizacje na dobrym poziomie itd.

Zacząłem robić backlinki na tematycznych stronach, nie jakiś spam. Strona na ahrefs zyskała DR:11 i podleciała 2 mln w statystykach do przodu. Pewnego dnia wchodzę a tu 70 mln w dół...:

[Obrazek: V5HTcDJ.png]



Dziwnie stało się to tego samego dnia, gdy moz.com załapał moją stronę w statystyki:

[Obrazek: 3DxGxic.jpg]



Nie wiem czy się tym przejmować? Ruch na stronie się nie zmienił, raczej do przodu. Pozycje w google również lecą do przodu 50-80 wejść z google dziennie. Strona ma 2 miesiące. Żaden spam, target na duże słowa klucze. Proszę o wypowiedź kogoś, kto ogarnia temat.

Pozdrawiam


RE: Statystyki ahrefs - Strona poszła 90 mln w dół - s_matysik - 04-06-2016 16:39

(05-02-2016 17:04)DreamCh napisał(a):  Nie wiem czy się tym przejmować?

NIE
Ranking afrefs nie ma żadnego przełożenia na pozycje w google, to ranking stworzony przez prywatną firmę który układa ranking na podstawie założonego przez nich rankingu, a nie Google.

Jeśli ruch i pozycje w Google poszły do góry to znaczy że ok i rób tak dalej.
Nie patrz jakie masz rankingi w ahrefs, majestic tylko pozycje w Google po przyłożeniu danych linków.


RE: Statystyki ahrefs - Strona poszła 90 mln w dół - browarowiec - 24-06-2016 00:52

Potwierdzam - można się delikatnie sugerować wskaźnikami zewnętrznych systemów, ale nie są to wyrocznie i wszelkie anomalie w tych wskaźnikach, jeżeli nie przekładają się na efekty (ruch, pozycje), możemy zignorować.