Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
zamowienie z amazon i doplata - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+--- Wątek: zamowienie z amazon i doplata (/Temat-zamowienie-z-amazon-i-doplata-127665)



zamowienie z amazon i doplata - Tryniali - 22-01-2016 10:24

Witam, zamowilem myszke do komputera, dostawa kosztowala 45$. Za calosc zaplacilem 135$. Dzis dowiedzialem sie ze musze doplacic 120zl bo polska sobie tez nalicza. Tak mi powiedziala pani z dhl. Wczoraj doszla do mnie inna przesylka z amazonu i nie musialem doplacac. Czy mozna to jakos zalatwic bez doplacania? Mial ktos podobnie?


RE: zamowienie z amazon i doplata - DzejkobPL - 22-01-2016 10:30

A to nie chodzi o zapłatę cła/VAT?

Zamawiałes z Amazon.com czy co.uk / inny?


RE: zamowienie z amazon i doplata - Tryniali - 22-01-2016 10:36

(22-01-2016 10:30)DzejkobPL napisał(a):  A to nie chodzi o zapłatę cła/VAT?

Zamawiałes z Amazon.com czy co.uk / inny?

Nie wiem. Zamawialem z amazon.com
wczorsj doszla podkladka za ktora z dostawa dalem 95$ i nie doplacalem nic. A dzisiaj za myszke i dostawe warta 135$ kaza mi doplacac 120zl. Nie mam pojecia za co, pani powiedziala, ze polska tez sobie nalicza.
dzwonil kurier ktory ma kolejne 2 przesylki tez z amazon.com i tutaj nie trzeba nic doplacac. tylko do tej myszki trzeba doplacic. ktos cos wie?;/
dobra juz sie wyjasnilo tylko dhl takie skurrr.. ze trzeba placic oplate celna u nich


RE: zamowienie z amazon i doplata - asiorek - 22-01-2016 19:51

A jak to jest z amazon.de ? Wewnątrz UE nie ponosi się opłat chyba ?

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka


RE: zamowienie z amazon i doplata - DzejkobPL - 22-01-2016 19:59

(22-01-2016 19:51)asiorek napisał(a):  A jak to jest z amazon.de ? Wewnątrz UE nie ponosi się opłat chyba ?

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka
Tak samo jak w przypadku np. UK.
Nie płacisz bo teren UE.


RE: zamowienie z amazon i doplata - Gremquen - 22-01-2016 20:01

Jak zamawia się rzeczy np. z Chin to też trzeba płacić vat/cło.
Opłaty różnią się w zależności od typu produkty, na niektóre rzeczy są, na niektóre nie ma. Jest też kwota, np do 40$ nie ma żadnego cła.

Przy zamawianiu pocztą z Chin, nie każda przesyłka idzie pod opłaty. Ale np. DHL już mamy 100% szanse, że jeśli trzeba zapłacić, to to zrobimy.

Tobie też policzyli vat na myszkę, bo to elektronika, na podkładkę już nie koniecznie


RE: zamowienie z amazon i doplata - asiorek - 22-01-2016 20:02

A to git. A jak jest coś napisane że w ciągu 15 godzin jak zamówienie to coś tam że do 25 stycznia . jest możliwość ? Że jak zamówienie dziś to w poniedziałek będzie czg że w poniedziałek wysla dopiero ? Pierwszy raz zamawiam a dziewczyna skbje jakies gowno upatrzyła Big Grin

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka


RE: zamowienie z amazon i doplata - gege17 - 14-02-2016 15:28

Realizacja pewnie w ciągu 15 godzin. Czyli w ciągu 15 godzin Ci wyślą,a dojdzie nie wiadomo kiedy Wink