Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
EMA / CCI-divergence - strategia dla opcji binarnych - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Inwestycje (/Forum-Inwestycje-324)
+--- Dział: Opcje Binarne (/Forum-Opcje-Binarne-339)
+--- Wątek: EMA / CCI-divergence - strategia dla opcji binarnych (/Temat-EMA-CCI-divergence-strategia-dla-opcji-binarnych-126753)



EMA / CCI-divergence - strategia dla opcji binarnych - Comparic - 05-01-2016 09:39

Przedstawiana strategia dla opcji binarnych wykorzystuje dwa wskaźniki. Pierwszym jest wykładnicza średnia krocząca (EMA), a drugi to CCI (Commodity Channel Index). EMA służy nam do wyznaczania trendu, a CCI w swojej nietypowej formie, daje sygnały w momencie powstania dywergencji między jego wskazaniami, a zachowaniem kursu instrumentu finansowego. Analizy dokonujemy na wykresie 15-minutowym, a czas wygaśnięcia opcji dla tej strategii mieści się w zakresie od 15 do 30 minut, tak więc powinien być odpowiedni dla traderów, którzy preferują niskie interwały.

Strategia jest bardzo prosta i zakłada podążanie za trendem oraz wyszukiwanie dywergencji, kończących korekty. Oto ogólne założenia:

Założenia do zawarcia opcji CALL:
- cena znajduje się nad średnią EMA 200 (trend wzrostowy),
- wskaźnik CCI_Divergence poinformował nas o wystąpieniu dywergencji byka (zielona strzałka na - wskaźniku oraz komunikat na ekranie zarówno wzrokowy jak i dźwiękowy).

Założenia do zawarcia opcji PUT:

- cena znajduje się pod średnią EMA 200 (trend wzrostowy),
- wskaźnik CCI_Divergence poinformował nas o wystąpieniu dywergencji niedźwiedzia (czerwona strzałka na wskaźniku oraz komunikat na ekranie zarówno wzrokowy jak i dźwiękowy).

Przykładowa spekulacja na opcje CALL w dniu 7-8.12.2015 r.:
[Obrazek: bndetgawph703fsj.png]

Przykładowa spekulacja na opcje PUT w dniu 30/31.12.2015 r.:
[Obrazek: ugrefcwwihykkt5k.png]

Do prawidłowego działania potrzebny jest wskaźnik CCI-divergence. Dostępny tu:
[attachment=3492]

Pełny opis strategii na portalu Comparic.pl pod adresem:
http://comparic.pl/strategia-ema-cci-divergence-dla-opcji-binarnych

Jestem ciekaw Waszych spostrzeżeń i ewentualnych pomysłów na filtrowanie.


RE: EMA / CCI-divergence - strategia dla opcji binarnych - lucass9600 - 12-02-2016 08:17

sygnały niestety bardzo często znikają ,więc jeśli ktoś sugeruje się historią sygnałów i już liczy miliony szybko zejdzie na ziemię Smile
Mimo wszystko w połączeniu z logicznym myśleniem fajnie można tą strategię wykorzystać ,zrobiłem testy i póki co ładny + po dwóch dniach testów Smile

@edit:
co do skuteczności Smile
12.02 4/4 100%
11.02 5/6 83%
10.02 6/8 75%

często też farta trzeba mieć ,opcja 15 minutowa z dzisiaj przy użyciu tej strategii Big Grin


RE: EMA / CCI-divergence - strategia dla opcji binarnych - Comparic - 17-02-2016 10:42

Co to za broker? Smile


RE: EMA / CCI-divergence - strategia dla opcji binarnych - lucass9600 - 17-02-2016 11:29

IQ Option Smile


@edit: zrobiłem sporo testów dotyczących tej strategii , korzystałem z interwału M15 kilka dni wypadło obiecująco ,jednak podsumowując - SZAŁU NIE MA
być może miałem w tamtym tygodniu więcej szczęścia Smile
Wady:
-opóźnione sygnały - często naprawdę bardzo mocno , powiem tak częściej sygnał jest opóźniony na danej parze dosłownie kilka jest na czas - i to wcale nie zawsze oznacza ,że zdążymy w odpowiednim momencie wejść
-znikające sygnały

Być może należy dodać jakiś dodatkowy wskaźnik , ciężko mi na tą chwilę się wypowiedzieć - ja osobiście szukam czegoś innego Tongue
Pozdrawiam.


RE: EMA / CCI-divergence - strategia dla opcji binarnych - Comparic - 22-02-2016 14:25

(17-02-2016 11:29)lucass9600 napisał(a):  IQ Option Smile


@edit: zrobiłem sporo testów dotyczących tej strategii , korzystałem z interwału M15 kilka dni wypadło obiecująco ,jednak podsumowując - SZAŁU NIE MA
być może miałem w tamtym tygodniu więcej szczęścia Smile
Wady:
-opóźnione sygnały - często naprawdę bardzo mocno , powiem tak częściej sygnał jest opóźniony na danej parze dosłownie kilka jest na czas - i to wcale nie zawsze oznacza ,że zdążymy w odpowiednim momencie wejść
-znikające sygnały

Być może należy dodać jakiś dodatkowy wskaźnik , ciężko mi na tą chwilę się wypowiedzieć - ja osobiście szukam czegoś innego Tongue
Pozdrawiam.

Jak u nich wygląda z wygasaniem opcji M15? Jest standardowo taki czas dla wszystkich walorów?


RE: EMA / CCI-divergence - strategia dla opcji binarnych - lucass9600 - 27-02-2016 12:09

nie wiem do końca czy Cię dobrze zrozumiałem ,ale jeśli chodzi o M15 to na platformie IQ jest możliwość wygasania opcji konkretnie równo o np. 14:15, 14:30, 14:45 i 15:00 ,więc na tym interwale gra się naprawdę okej Smile


RE: EMA / CCI-divergence - strategia dla opcji binarnych - Comparic - 05-03-2016 11:48

(27-02-2016 12:09)lucass9600 napisał(a):  nie wiem do końca czy Cię dobrze zrozumiałem ,ale jeśli chodzi o M15 to na platformie IQ jest możliwość wygasania opcji konkretnie równo o np. 14:15, 14:30, 14:45 i 15:00 ,więc na tym interwale gra się naprawdę okej Smile

Dla wszystkich par walutowych są opcje co 15 minut, czy tylko dla głównych i w wybranych godzinach? Smile


RE: EMA / CCI-divergence - strategia dla opcji binarnych - lucass9600 - 05-03-2016 13:56

są pary na które możecie grać 24/dobe 5 dni w tygodniu ,ale są też pary ,które dostępne są w określonym przedziale czasowym (np. 9:00-19:00) ,więc jeśli para jest czynna to zawsze jest możliwość zainwestowania 15 minutowej opcji (gorzej jest jak kogoś interesuje interwał np. godzinny i wyżej ,bo tutaj sytuacja wygląda różnie - nie zawsze nawet gdy para jest czynna można zainwestować na godzinkę)