Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Dylemat facebooka - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: SocialMedia (/Forum-SocialMedia-451)
+--- Dział: Facebook (/Forum-Facebook-452)
+--- Wątek: Dylemat facebooka (/Temat-Dylemat-facebooka-126601)

Strony: 1 2


Dylemat facebooka - sheko12 - 02-01-2016 21:15

Siema!

Mam pytanie które mnie niestety, ale nurtuje, na FB, gdy jest ten pasek aktywności znajomych z prawej strony, to na jakiej podstawie są wyświetlani znajomi na pierwszej pozycji?

Jeżeli z kimś piszecie, ten ktoś ma np na imię Marcin, to po dłuższym pisaniu on jest na pierwszym miejscu na liscie, prawda? a jak przestaniecie z nim pisać, to aktywność spada i on również spada gdzieś w dół.

To dlaczego np, gdy z moją byłą dziewczyną pisałem z dwa miesiące temu godzinami dziennie (ona była na pierwszym miejscu tej listy) a mimo tego, że nie piszemy już kilka miesięcy, to ona dalej się utrzymuje na pierwszym miejscu, natomiast inni znajomi, z którymi nie pisze np pare tygodni, spadają w dól.

Na jakiej podstawie ta aktywność jest analizona przez facebooka?

Nie kumam, czemu na pozycji pierwszej zawsze jest ONA, mimo, że nie piszę z nią tyle czasu, a osoby, z którymi piszą często są pod nia.

Z czego to wynika?

To jest głupie, ale moja była jeszcze we mnie siedzi i pytanie, czy to wynika z tego, że mnie obserwuje? czyta? patrzy na mnie? czy co? poważnie, to głupie, ale sprawdzam i analizuje każdy szczegół.


RE: Dylemat facebooka - PremAccHack - 02-01-2016 21:17

Po prostu wywal ja ze znajomych Smile


RE: Dylemat facebooka - sheko12 - 02-01-2016 21:20

Tak, ale na jakiej podstawie facebook analizuje tą aktywnośc, czemu jest na pierwszej pozycji, skoro nie piszemy tyle czasu, a inni spadają, jak nie piszemy X czasu.


Dylemat facebooka - damianus627 - 02-01-2016 21:22

Ja na pierwszych pozycjach mam osoby z którymi wymieniłem dużo wiadomości, a z niektórymi nie pisałem już kilka miesięcy.


RE: Dylemat facebooka - Max998 - 02-01-2016 21:30

Mam tak samo jak Damian, na początku listy są osoby z którymi piszę najwięcej/codziennie.


RE: Dylemat facebooka - sheko12 - 02-01-2016 21:31

To z jakiej racji jest moja byla, jak nie piszę z nią z 2 miesiące, o co tu chodzi Big Grin w dodatku jest na pierwszej pozycji, non stop, gdy tylko pojawi się online.


RE: Dylemat facebooka - Max998 - 02-01-2016 21:36

Cóż.. Być może wymieniłeś z nią tyle informacji, że nadal bije na głowę te inne.. Big Grin


RE: Dylemat facebooka - mamrotka - 02-01-2016 21:36

Ale moze to dziala tak, ze bd pokazywac bo wymieniles duzo wiadomosci ?


RE: Dylemat facebooka - sheko12 - 02-01-2016 21:44

Tzn jest kilka tyś wiadomości tylko, myślałem, że to wynika z obserwacji profilu, zaintersesowania czy coś....a nie tylko z ilości wiadomości.

Ech, a już miałem nadzieje.


RE: Dylemat facebooka - szykiryki - 02-01-2016 21:46

Jak była obecna, a nie była, to pewnie wymieniliście taką ilość wiadomości, że jeszcze przed długi czas może utrzymywać się na pierwszej pozycji Smile

Jest na to tylko jedna rada.
Nowa dziewczyna.
Tylko nie bierz takiej bez fejsa!