Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Gdzie otworzyć firmę? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Własna Firma (/Forum-Wlasna-Firma-447)
+--- Dział: Działalność gospodarcza (/Forum-Dzialalnosc-gospodarcza-387)
+--- Wątek: Gdzie otworzyć firmę? (/Temat-Gdzie-otworzyc-firme-125913)

Strony: 1 2


Gdzie otworzyć firmę? - siwrus1231 - 20-12-2015 11:23

Witam. Chcę otworzyć własny serwis internetowy gdzie użytkownicy będą mogli wziąć udział w konkursie i wygrać klucze do gier (np. na platformę steam).
Wie ktoś może gdzie najtaniej i najlepiej, chodzi mi o te późniejsze podatki, otworzyć firmę pod taką loterię?
Pozdrawiam.


RE: Gdzie otworzyć firmę? - domin_dz - 20-12-2015 16:45

W Polsce najlepiej. Jeżeli chcesz założyć w jakimś raju podatkowym to musisz mieć wysokie dochody. Przykładowo, aby opłacało się otworzyć spółkę na Cyprze musisz mieć dochody minimum 450 000 złotych rocznie... Wszystko przez wysokie koszta zarządzania takimi spółkami. Na Cyprze są minimalnie mniejsze podatki niż w Polsce, PIT liniowy to 10% (w Polsce 19%), VAT jest tam liniowy 19% (w Polsce VAT jest progresywny, zależny od rodzaju sprzedawanych usług i produktów). Na Cyprze jest za to wysoka kwota wolna od PIT (19 500 euro).


RE: Gdzie otworzyć firmę? - siwrus1231 - 21-12-2015 10:18

No a gdzieś indziej? Nie koniecznie w raju podatkowym. Np. Czechy, Niemcy?
Chodzi tylko o tą ustawe hazardową... Gdybym mógł to zrobić w Polsce to bym to zrobił ale trzeba załatwiać jakieś koncesje na loterie itd. Gadałem z prawnikiem to powiedział, że mało kto dostaje taką koncesje u nas w kraju.


RE: Gdzie otworzyć firmę? - MaLiN - 21-12-2015 13:42

Słyszałem, że można łatwo w UK założyć DG, wszystko załatwiając przez neta, ale nie miałem styczności z tym.


RE: Gdzie otworzyć firmę? - domin_dz - 22-12-2015 14:08

(21-12-2015 10:18)siwrus1231 napisał(a):  No a gdzieś indziej? Nie koniecznie w raju podatkowym. Np. Czechy, Niemcy?
Chodzi tylko o tą ustawe hazardową... Gdybym mógł to zrobić w Polsce to bym to zrobił ale trzeba załatwiać jakieś koncesje na loterie itd. Gadałem z prawnikiem to powiedział, że mało kto dostaje taką koncesje u nas w kraju.

Z tego co wiem to w UE łatwo uzyskać koncesje tylko na Malcie i Cyprze.


RE: Gdzie otworzyć firmę? - xaxaxa - 22-12-2015 14:16

mysle ze podatki nie beda twoim najwiekszym problemem tylko zabezpieczenie strony przed atakami, dodawaniem sobie punktow czy czegokolwiek...


RE: Gdzie otworzyć firmę? - Madroxx - 22-12-2015 14:32

(21-12-2015 13:42)MLN napisał(a):  Słyszałem, że można łatwo w UK założyć DG, wszystko załatwiając przez neta, ale nie miałem styczności z tym.

Nie ma takiej opcji.

Aby założyć firmę masz mieć NIN coś jak u nas NIP a aby go otrzymać musisz przyjść na spotkanie do urzędu ( u nas urząd pracy) i przeprowadzić rozmowę. Po 4 tygodniach dostajesz decyzje czy dostałeś.

Należy też założyć konto bankowe a przez imigrantów i ich nadużycia, niespłacane pożyczki itp. banki wstrzymały możliwość zakładania kont przez internet i tak samo musisz przeprowadzić z pracownikiem banku rozmowę.

O ile w urzędzie można mieć tłumacza to w banku już sam musisz się dogadać.

Możesz zatrudnić księgowych którzy załatwią wszystkie formalności, spotkania, adres zamieszkania ale na spotkaniu trzeba być osobiście.


RE: Gdzie otworzyć firmę? - siwrus1231 - 22-12-2015 16:35

(22-12-2015 14:08)domin_dz napisał(a):  
(21-12-2015 10:18)siwrus1231 napisał(a):  No a gdzieś indziej? Nie koniecznie w raju podatkowym. Np. Czechy, Niemcy?
Chodzi tylko o tą ustawe hazardową... Gdybym mógł to zrobić w Polsce to bym to zrobił ale trzeba załatwiać jakieś koncesje na loterie itd. Gadałem z prawnikiem to powiedział, że mało kto dostaje taką koncesje u nas w kraju.

Z tego co wiem to w UE łatwo uzyskać koncesje tylko na Malcie i Cyprze.


jak to? przecież tylko u nas obowiązuje ustawa hazardowa, no chyba, że się myle. Ostatnio w Czechach był przeprowadzany turniej w pokera.

No a Niemcy? Czechy? Jakieś inne państwo europy, w którym łatwo założyć firmę no i żeby wszystko było zgodne z prawem?


RE: Gdzie otworzyć firmę? - MaLiN - 22-12-2015 16:37

Kilka firm widziałem zarejestrowanych w Rumunii.


RE: Gdzie otworzyć firmę? - mateusz307 - 24-12-2015 19:11

Zakładaj w UK, będziesz miał potem emeryturę u nich po 15 latach pracy i niższe podatki ( w tym składki coś jak zus, które u nas są okropne ).