Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Franczyza - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Własna Firma (/Forum-Wlasna-Firma-447)
+--- Dział: Franczyza (/Forum-Franczyza-448)
+--- Wątek: Franczyza (/Temat-Franczyza-125904)

Strony: 1 2 3


Franczyza - tadek7 - 20-12-2015 03:26

Tak jak temacie franczyza lub jak kto woli franchising. Jestem ciekaw jak to działa w praktyce Smile

I moje pytanie czy ktoś z was / rodzina / znajomi prowadzi działalność na takiej zasadzie. Jakie marki polecacie jakich się wystrzegać fajnie jakby ktoś miał informacje mniej więcej o przychodach miesięcznych i inwestycji na start. Chętnie się czegoś dowiem i myślę, że nie tylko ja


RE: Franczyza - djram - 20-12-2015 08:49

W moim mieście gość prowadzi MODO i wiem tylko tyle, że sam lokal kosztuje go 4 000 miesięcznie. Więc zarobki na pewno nie są złe.

Co do kosztów inwestycji na pewno dostaniesz informacje w każdej marce oferującej franczyze napisz email i na pewno ci odpiszą


RE: Franczyza - avrice - 20-12-2015 09:32

Obecnie franczyz masz do wyboru do koloru. Wystarczy wrzucić hasło w google bądź kupić jeden z miesięczników Franchising. Mogę Ci powiedzieć, że przy inwestycjach poniżej 50k to tak naprawdę kupujesz sobie pracę. Nie spotkałem się jeszcze z franczyzą, która w przedziale 0-50k pln pozwoliłaby na to, żeby to faktycznie był biznes, którym zarządzasz. Większość firm zapewnia Ci know-how i marketing, czasem dochodzi pomoc w leasingu maszyn bądź wspólne załatwianie kredytu kupieckiego. Wszystko rozchodzi się o to jaka branża Cię interesuje i jakie środki chcesz przeznaczyć na wejście.

Wiadomo franczyza Subway czy McDonalds swoje kosztuje, ale i zyski są bardzo przyzwoite. Niestety tak znane marki wymagają inwestycji w nieruchomość/lokal przez, co generują wysoką barierę wejścia.

Daj mi znać na PW, to podpowiem Ci więcej.


PS. Na pewno odpuść sobie żabki, odido i abc. By wejść w coś takiego warto mieć sklep, który prosperuje lub jest znany. W takie lokalne sklepiki możesz wejść też na nowych osiedlach, gdzie nie masz jeszcze konkurencji. Wtedy jeszcze są realne szanse na zwrot. Znam 4 właścicieli tego typu biznesówz ,z których tylko jeden jest zadowolony i dobre obroty ma (jego plus za atrakcyjną lokalizację).


RE: Franczyza - wojtusxp - 20-12-2015 18:45

Żabka to nie franczyza, tylko ajencja, ale reszta się zgadza - bardzo, ale to bardzo odradzam. Ze współpracą z takimi sieciami jak odido, Lewiatan czy Fabryka Pizzy dałbym sobie spokój. Opłaca się współpracować tylko z takimi markami, które maja mocną pozycję na rynku - McDonald, KFC, może Dagrasso, ale już Subway niekoniecznie, on schodzi tylko w większych miastach, a tam już jest duża konkurencja. W małym miasteczku otwierasz McDonalda i robisz furorę, z okolicznych miejscowości się będą po mszy z dziećmi zjeżdżać żeby dostać zabawkę z happy meala, zrobić zdjęcie z klaunem i ze zjeżdżalni zjechać.


RE: Franczyza - mamrocik - 20-12-2015 18:52

Franczyzna hmmm polecam związane z bankami np. eurobank trzeba mieć około 40 tysięcy Huh .


RE: Franczyza - Twister92 - 20-12-2015 19:13

Tutaj jest wszystko, czego potrzebujesz. Smile : http://www.arss.com.pl/pl/publikacje/305-franczyza-do-30-tysicy-zotych


RE: Franczyza - Krakersik - 21-12-2015 09:01

Moj chrzestny skończył sie na Żabce... nie polecam Tongue


RE: Franczyza - thomasward - 21-12-2015 09:17

Żabki i wszystkie tego typu biznesy, jak już zresztą pisali poprzednicy - nie. Innych trefnych pomysłów jak franczyza w stylu "Czas na Herbatę" - też nie polecam. U mnie w olbrzymim centrum handlowym w Warszawie, które mam 500 m od domu stoi taki sklepik i zawsze pustka, ani razu nie widziałem klienta, chyba jestem jedynym. :X McDonalds czy KFC - TAK!, szczególnie to drugie, bo wbrew pozorom np. w takim Ostrowcu Świętokrzyskim (72 tys.!) nie ma żadnego jak na razie.


RE: Franczyza - radek0389 - 21-12-2015 09:29

Nie ma opcji współpracy franczynzowej z KFC w Polsce. Jedynym franczyznobiorca tej marki jest Amrest. Tak samo burgerking, pizza hut i parę innych. Jeśli chodzi o McDonald, to owszem, z tym ze budżet musimy liczyć w milionach.
A jeśli ktos nie ma o czym myśleć po nocach i brakuje mu długów, to zapraszam do ajencji zabki.


RE: Franczyza - Obywatel - 01-01-2016 17:32

Co do "francy", to kilka razy myślałem o kredytach, czy chwilówkach. MOże otworze własnęe chwilówki, jak znajdę odpowiedniego wspólnika Wink