Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Yoast to nie wszystko - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Pozycjonowanie (/Forum-Pozycjonowanie-398)
+--- Dział: Pozycjonowanie i Optymalizacja (/Forum-Pozycjonowanie-i-Optymalizacja-341)
+--- Wątek: Yoast to nie wszystko (/Temat-Yoast-to-nie-wszystko-125245)

Strony: 1 2


Yoast to nie wszystko - djram - 06-12-2015 18:49

Witam w moim kolejnym poradniku.

Jako, że jesteśmy w dziale SEO to czas abym podzielił się swoją wiedzą na ten temat.

Niestety wielu z was skupia się tylko na instalacji Wordpressa, zainstalowaniu wtyczki typu Yoast seo, dodaniu byle jakiego szablonu. Ale jak to bywa w życiu, wszystko to za mało aby zdobywać wysokie pozycje bez linkowania.

Dla tego poradnika zainstalowałem czystego wordpressa i skóre Spike

http://demo.mythemeshop.com/s/?theme=Spike

Teraz po przeprowadzeniu testu na https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/
dostałem niestety bardzo złe wyniki mojej strony a dokładnie silnika

[Obrazek: y7r4n6.jpg]

Tak samo wygląda sprawa z wyświetlaniem strony na urządzeniach mobilnych

[Obrazek: k8ip1h.jpg]

Więc zaczynamy. Na początek polecam zainstalować wtyczkę W3 Total Cache pozwoli ona nam na wyeliminowanie większości błędów jakie wyrzucił nam test google .

Po zainstalowaniu wtyczki musimy ją aktywować, wchodzimy w zakładkę Twojastrona.com/admin.php?page=w3tc_general

Rekomendowane ustawienia dla wtyczki


Kod:
General: Leave it .
Page Cache: Enabled
Page Cache Method: Disk Enhance
Minify:Enable
Minify Mode: Manual
Minify Cache Method – Disk
HTML Minifier: Default
JS Minifier: Default
CSS Minifier: Default
Database Cache: Enabled
Database Cache Method: Disk
Object Cache: Enable
Object Cache Method: Disk
Browser Cache: Enable

Po skonfigurowaniu tej wtyczki mamy już takie wyniki.

[Obrazek: 96ypmr.jpg]

Kolejną wtyczka Autoptimize ( Należy jej uzywać ostrożnie, w zależności od szablony może powodować krzaki) Wtyczka optymaluzyje kod html i css, wg mnie najlepszymi ustawieniami tej wtyczki to tylko
Optymalizuj kod HTML?
Optymalizuj kod JavaScript?

Przy innych opcjach na stronie zamiast treści mogą pojawić się krzaki. Każdy niech sobie przetestuje

Wynik po instalacji tej wtyczki to


[Obrazek: 4fdqtj.jpg]


Teraz wypadało by zoptymalizować wygląd strony mobilnej. To że posiadasz szablon responsywny tak jak ja to nie wszystko bo wynik testu okazał się taki:

[Obrazek: k8ip1h.jpg]

Z mojej strony polecam wtyczkę WPtouch Mobile Plugin

wynik dla urządzeń mobilnych po zainstaslowaniu wtyczki :

[Obrazek: je3v75.jpg]

Na tym chyba zakończę ten poradnik, na temat konfiguracji wtyczki poszukajcie informacji w googlach. Dlaczego? Ponieważ wielu użytkowników forum chciało by mieć wszystko podane na tacy i nawet nie chce im się wpisać dwu słownego zapytania w google!

CO DA CI CAŁY TEN PORADNIK ? TO ŻE TWOJA STRONA BĘDZIE W PEŁNI ZOPTYMALIZOWANA DLA WYSZUKIWARKI GOOGLE, CZĘŚCIEJ I CHĘTNIEJ BĘDĄ ODWIEDZAĆ JĄ ROBOTY I INDEKSOWAĆ WIĘKSZĄ CZĘŚĆ TREŚCI

Jeśli poradnik będzie interesujący napiszę V2 z optymalizacją treści (postów)


RE: Yoast to nie wszystko - KenkyushaKamil - 07-12-2015 15:04

Niby parę "pierdółek" a od razu jakaś zmiana w drodze do 1 miejsca w google Big Grin
Pokazałbyś efekt takiego działania na jednej ze swoich stron ? Smile


RE: Yoast to nie wszystko - djram - 07-12-2015 15:44

To nie pierdolki to podstawowe wymagania google xD niestety nie pokaze bo musial bym zalozyc 2 takie same blogi z ta sama nisza jeden zoptymalizowany drugi nie i wtedy mozna zrobic test a nie mam czasu na takie rzeczy xD


RE: Yoast to nie wszystko - zbyszeq - 07-12-2015 15:53

@[djram]
super mini-poradnik.
Jak to napisałeś podstawy których na forum tutaj brakowało, a dzięki Tobie już są.
Ode mnie zasłużony reput - oby więcej takich cennych "podstawowych" materiałów Smile.


RE: Yoast to nie wszystko - Karewer - 09-12-2015 08:15

Widzę, że powstał fajny poradnik. Wtyczki, to jednak nie wszystko. Gdybyś chciał odwalić dodatkowy kawał dobrej roboty, to opisał byś "świeżakom" w jaki sposób wybierać szablon strony, aby był jak najlepiej zoptymalizowany już na starcie, bo od tego powinniśmy zacząć jego wybór. jeśli myślimy o wyższych pozycjach w G Smile


RE: Yoast to nie wszystko - asiorek - 09-12-2015 08:22

Dokładnie. Nie pogardzie bym jakimiś ciekawymi szablonami chociażby pod np techologie Jerk2

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka


RE: Yoast to nie wszystko - chacku - 09-12-2015 08:28

Mega poradnik, przyda sie. Wszystko ładnie pokazane. Poozdrawiam!


RE: Yoast to nie wszystko - djram - 09-12-2015 16:59

Może znajdę wieczorem trochę czasu to coś nabazgram Big Grin


RE: Yoast to nie wszystko - mariobat97 - 09-12-2015 17:46

U mnie to wygląda tak po zastosowaniu wtyczki więc jest w miarę okej.
Na telefony:
[Obrazek: saxapng_sxwrsxp.png]
[Obrazek: dadadapng_sxwrsxr.png]

Na kompuery:
[Obrazek: ahahapng_sxwrsnp.png]

Warto zaznaczyć że czasem, gdy wgramy wtyczkę na telefony ocena na komputery może spaść ze 100 jak u mnie na 82. Ale coś za coś trzeba to zrównoważyć w miarę.


RE: Yoast to nie wszystko - znanonim - 01-01-2016 20:13

Nie zmieniło się praktycznie nic po wykonaniu tych zabiegów.
Przez cały czas mam identyczne komunikaty jak przed wykonaniem tych kroków...

Należy poprawić:
Włącz kompresję
Wykorzystaj pamięć podręczną przeglądarki
Wyeliminuj blokujący renderowanie kod JavaScript i CSS z części strony widocznej na ekranie

Warto poprawić:
Zmniejsz JavaScript
Zoptymalizuj obrazy
Zmniejsz CSS
Zmniejsz HTML

A wynik 64/100 chyba nie jest zbyt dobry, prawda?
Domyślam się, że to wina szablonu... Ale jednak innego wykorzystać nie mogę (nie umiem samemu zrobić szablonu, ktoś ma jakieś materiały pomocnicze?), więc jestem skazany na porażkę?